Pomoc!
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Pomoc!

Početnik
    Učlanjen
    18.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pomoc!

Veliki pozdrav svim filozofima na ovom forumu. Molim za savet ljude koji su upuceni u filozofiju i njome se temeljno bave. Primetio sam da ima dosta takvih na forumu. Zanima me koji je najbolji nacin da se pristupi (detaljom) proucavanju filozofije. Upoznao sam se sa istorijom filozofije, ali je to sve dosta povrsno. Mislim da je za bolje upoznavanje neophodno citanje velikog broja dela velikih filozofa, ali ne znam kojim redom je najbolje da to pocnem i da li je to uopste dobar nacin. Svaki savet od iskusnijih kolega ce mi pomoci. Hvala unapred!

Iskusan inspirion (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

ja o temi nemama pojma, zato kratko. slusaj obicne ljude. tu je najveca mudrost

Poznat divlja-u-srcu (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ja mislim da na forumu nema mnogo ljudi koji se ozbiljno i temeljno bave filozofijom! Ukljucujem tu i sebe samu! Jedno je citkanje i poznavanje necega,ali - HEJ, OZBILJNO BAVLJENJE FILOZOFIJOM, PA OD TOGA MOZE GLAVA DA TI SE RASPUKNE!

Elita bundeva (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1471

Podrazumevano

a kako se onda meni bundeva ne raspukne :?

Aktivan član
    Učlanjen
    30.04.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Hej...ja znam...ja znam.....
    Ovako.........Izmislis prijatelja, onda mu das ime...onda napravis kokice......ali pazi..........neka ima dovoljno i za tvog novog prijatelja......i onda uzmete da igrate ne ljuti se covece........neko vreme..........i onda kada se naigrate siti.........odete na jedan hladan tus.....posle toga.....se zabacis na kauc, naspes jednu ladnu limunadicu sa suncobrancicem, ili caj od nane, nema nicega boljeg za kul filozofiranciju od caja od nanice.....hihi.......ali pazi :? ,....... mora da bude u ruzicastoj soljici sa narandzastim cveticastim tufnicama....i onda se bacis na zastoko raspravljanje u vezi zadate teme sa izmisljenim prijateljem.....pazi , morate se iskljucivo boriti argumentima, zabranjeno izmisljanje i durenje.........a ako se durite previse...onda jos jedna partija ne ljuti se covece :wink:

p.s-oh, da...........naime...........izmisljeni prijatelji ne vole da ih.........pa..........tako nazivas...hi.....imaj to u vidu. ....srecno

Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ALEX TI SI GENIJE! 8)

Aktivan član
    Učlanjen
    09.10.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Pomoc!

Citat Original postavio Filonus
    Veliki pozdrav svim filozofima na ovom forumu. Molim za savet ljude koji su upuceni u filozofiju i njome se temeljno bave. Primetio sam da ima dosta takvih na forumu. Zanima me koji je najbolji nacin da se pristupi (detaljom) proucavanju filozofije. Upoznao sam se sa istorijom filozofije, ali je to sve dosta povrsno. Mislim da je za bolje upoznavanje neophodno citanje velikog broja dela velikih filozofa, ali ne znam kojim redom je najbolje da to pocnem i da li je to uopste dobar nacin. Svaki savet od iskusnijih kolega ce mi pomoci. Hvala unapred!
    Nisam filosof, ali ti preporucujem da krenes od početaka filosofije pa do dana danasnjeg. Medjutim, pored iscitavanja filosofskih knjiga ukljuci sopstveni mozak i nastoj da i njemu verujes a ne samo onom procitanom. To ne znaci egoizam nego razvoj sopstvenog nacina gledanja na stvari, sa necim ces se sloziti, a sa necim neces..Zato je bitno porazmisliti o procitanom i izvagati u sopstvenom umu sta je vredno, a sta lazno po tvom sudu

Pozdrav 8)

Aktivan član
    Učlanjen
    30.04.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Citat Original postavio divlja-u-srcu
    ALEX TI SI GENIJE! 8)
    Samo zato sto si primetila duso.
    8)

Učlanjen
    16.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio alex_cool
    Citat Original postavio divlja-u-srcu
    ALEX TI SI GENIJE! 8)
    Samo zato sto si primetila duso.
    8) 8)

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

[quote="Filonus"]Veliki pozdrav svim filozofima na ovom forumu. Molim za savet ljude koji su upuceni u filozofiju i njome se temeljno bave. Primetio sam da ima dosta takvih na forumu. Zanima me koji je najbolji nacin da se pristupi (detaljom) proucavanju filozofije. Upoznao sam se sa istorijom filozofije, ali je to sve dosta povrsno. Mislim da je za bolje upoznavanje neophodno citanje velikog broja dela velikih filozofa, ali ne znam kojim redom je najbolje da to pocnem i da li je to uopste dobar nacin. Svaki savet od iskusnijih kolega ce mi pomoci. Hvala unapred!

Ukradi, u javnoj biblioteci, " Filozofiju za pocetnike ", pa, ako te ne uhvate, i imas zivaca da procitas, pola posla si vec obavio !!!

Aktivan član mandrak-21 (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Citat Original postavio bundeva
    a kako se onda meni bundeva ne raspukne :?
    :wink: sigurno imas ispusni ventil ili iberlauf

Aktivan član random_cloud_form (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2004.
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

predlazem ti da pocnes od filozofskih dela koja su napisale zene..
    Naravno, jedan zivot je malo za tako obiman materijal. ali to je pravi put. tek nakon toga, predji na dela filozofa.
    svako dobro

anakin
    Guest

Podrazumevano

Filozofska hrestomatija...10 knjiga...od Stare Grcke do Dijalektickog i historijskog materijalizma (ovu poslednju slobodno mozes da preskocis)...

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

mozes mozda i na fakultet..na neka predavanja.a ima i van fakulteta (tipa kolarac itd)..kad pocnu

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano

Budi glumac.
    Svakog filozofa moras razumeti u dushu da bi znao ogranicenja koja je on imao.
    Vezbaj da cucis u njegovoj poziciji(izvinjavam se z.sovinistima jer je upotrebljen muski rod zamenice).

Ovo se zove decentracija,pomeranje centra gledanja na svet u neku tacku.Postoji psiholoska i fizicka decentracija. Fizicku rade astralna projekcija i meditacija mada nisam siguran.

Kad naucis ogranicenja ljudskog karaktera i shvatanja onda mozes mnogo lakse da pristupash filozofiji.Kad ces to nauciti? Ceo zivot ti treba, mozda samo pola .

Ako zelis da budes reprodukcija filozofije onda samo citaj knjige i nista drugo.

Postuj slobodno vreme i vertikalu kroz vreme.Ljudi i ljudska drustva i uredjenja su svaka obojena odredjenim predrasudama i bojama, ali slalom kroz istoriju ce ti pokazati zakonitosti koje vaze i mozda i put kojim ce se dalje ici...

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

[quote="Tuzni_patak"]Budi glumac.
    Svakog filozofa moras razumeti u dushu da bi znao ogranicenja koja je on imao.
    Vezbaj da cucis u njegovoj poziciji(izvinjavam se z.sovinistima jer je upotrebljen muski rod zamenice).

Ovo se zove decentracija,pomeranje centra gledanja na svet u neku tacku.Postoji psiholoska i fizicka decentracija. Fizicku rade astralna projekcija i meditacija mada nisam siguran.

Kad naucis ogranicenja ljudskog karaktera i shvatanja onda mozes mnogo lakse da pristupash filozofiji.Kad ces to nauciti? Ceo zivot ti treba, mozda samo pola .

Ako zelis da budes reprodukcija filozofije onda samo citaj knjige i nista drugo.

Postuj slobodno vreme i vertikalu kroz vreme.Ljudi i ljudska drustva i uredjenja su svaka obojena odredjenim predrasudama i bojama, ali slalom kroz istoriju ce ti pokazati zakonitosti koje vaze i mozda i put kojim ce se dalje ici...

E, yebi ga, Dačo, ja te u svemu DOSLOVNO poslušao, to što sam podvukao, ne bi li se pofilozofirao, hoćeš sad ti meni da pomogneš u ribanju WC -a, jer ono sa fizičkom decentracijom je uspelo preko očekivanja, tako sam bio DECENTRISAN, da je dobacilo, skoro do kade !!!

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

Podrazumevano

Kazem ja da je u cucanju stvar...

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano

Vezbaj da cucis u njegovoj poziciji.

Pa ako su "filozofi" koje ti proucavash bacali "naglasak" na tu oblast zivota onda si ih savrseno proucio.

Slične teme

1. POMOC! Potrebne slike igracha Crwene Zvezde .POMOC
    Autor Interista u forumu Fudbal
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.03.2007., 16:40
  2. !! POMOC !! Dodatna antena za mobilni telefon !! POMOC !!
    Autor ludak1985 u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.08.2005., 00:10
  3. pomoc pomoc yahoo mail i krstarica pricaonica
    Autor copex u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.11.2004., 23:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku