pas i macka

kod kojih zivotinja ste uspeli da ostvarite prijateljstvo?

  • ,Macka-Pas

  • Mis-macka

  • Pas-Kokoska

  • drugo


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Jela i Lola

Zainteresovan član
Poruka
247
Nabavila sam danas mace,ali je problem sto vec imam psa koji je navikao na macke,ali to mace nije naviklo na pse,i nikako se neslazu.Pitanje je da li da cekam da vreme ucini svoje i sta da radim da bi se pre zavoleli ako je to uposte moguce?:think:
 
ja sam to ovako:
khm,khm.... :mrgreen:

nisam pokusavala nista na silu(tipa da uzmem mace pa da ga prinesem psu)
nego sam koristila priliku kada se mace igra,da priblizim igracku vezanu koncem psu,pa mace u igri pridje psu pa se malo uplasi,pa se nakostresi...pa onda vidi da mu pas nece nista....pa opet juri igracku koju ja vucem oko psa...i po psu :lol:
mace se sada igra tako sto grize rep psa a ne igrachku :lol:
nema straha nema niceg...osim drugarstva :D
(samo sam prvo morala psa da nagovorim da se ne plsi malog macheta :lol: ) ti bar taj problem nemas :lol:
 
Probala sam.Sad imam drugi problem.Igrali smo se igrali i dosli do psa i onda on poceo da laje i rezi,ovaj na njega frkce nastao zivi haos.Jedva sam ih razdvojila....:(:confused:
Kako da priviknem psa na njega?
 
Probala sam.Sad imam drugi problem.Igrali smo se igrali i dosli do psa i onda on poceo da laje i rezi,ovaj na njega frkce nastao zivi haos.Jedva sam ih razdvojila....:(:confused:
Kako da priviknem psa na njega?

Da li je pas možda ljubomoran, jer mlađi član čopora, koji je niže u hijerarhiji dobija više pažnje od njega?
U svakom slučaju će ti trebati vremena i strpljenja.
Ti najbolje poznaješ svog psa i znaš šta će ga opustiti, a šta čini da se oseća ugroženim. Ne dozvoli mačetu da zalazi na mesto koje pas smatra svojim (ćošak, kućica, mesto ispod tvoje omiljene fotelje), jer će pas smatrati to direktnim atakom na njegovu poziciju.
 
Zivotinje su pametnije od nas, vec ce oni polako urediti svoje odnose. Mozda ces morati malo intervenisati povremeno, ali to radimo i kad imamo dvoje i vise dece, nista strasno.
Neverovatno je koliko su male mace zilave i kako je i moja kuca brisala kad je maca ispruzila kandzice.
Onda su se jako zavoleli. Kuca je uvek bila malo razigranija, i jednom prilikom se maca sakrila iza duge zavese. Kuca je ugledala, lagano uzela macin repic u zube i pazljivo je izvukla na igranje. I danas se tome smejem.
Na kraju su spavali zajedno.
 
Smilodon (Sijamac) i Leo (Jazavičar)
Ima momenata kada se i posvađaju.
 

Prilozi

  • Smilodon i Leo.jpg
    Smilodon i Leo.jpg
    67,9 KB · Pregleda: 16
Demanti one izreke _ ne trpe se ko pas i macka!
Juce, na ljuljasci u dvoristu cela ekipa mojih macaka. Koriste ovo miholjsko leto, site, zadovoljne....Prebrojavam ih ...9! Fali Simonica,...znam gde je! U boksu kod kuce Lise.
Niko je nije ucio da ide tamo, ali takva je...ide da vidi jel Lisi ista ostalo od rucka, a nije gladna.
Kad tad zivotinje se zblize, razumeju...nisu to ljudi _ oprosti mi Boze!
 
Na drugoj slici su pokriveni posto su okupani(imali su malo buvica,a to je za Unu smak sveta)
pa da se ne bi prehladila Una,koja se tresla,ja sam je pokrila a macak je dosao kod nje ,pa sam i njega pokrila :)
 

Prilozi

  • HPIM5785.jpg
    HPIM5785.jpg
    40,2 KB · Pregleda: 21
  • HPIM5780.jpg
    HPIM5780.jpg
    33,7 KB · Pregleda: 20

Back
Top