Hedonizam
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: Hedonizam

Početnik
    Učlanjen
    03.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Hedonizam

Zanima me Vase misljenje u kojoj meri su ljudi koji Vas okruzuju prihvatili hedonizam?

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

A od cega da se hedoniziraju ??? Plate ??? Penzije ??? Decijeg dodatka ??? Socijalne pomoci ???

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

Podrazumevano

Citat Original postavio krvolok
    A od cega da se hedoniziraju ??? Plate ??? Penzije ??? Decijeg dodatka ??? Socijalne pomoci ???
    Posle tebe,nikom nije do hedonizma...

Obećava
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

yebo ga bog krvoloke... pa od dechijeg dodatka, majka mu stara.

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

[quote="PAK PAHA"]yebo ga bog krvoloke... pa od dechijeg dodatka, majka mu stara.

Iako se zayebavas, a posto me, trenutno, mrzi da filozofiram sa Limunad'com, reci cu ti da znas da si u pravu, ali je slucaj extremno jedinstven !!! Znao sam, svojevremeno, u Minhenu, jednog mandova, kog su i ( predratni ) Yugo - krimosi, uvazavali, jer je imao priznatih, slovom i brojem DVADESET SEDAM ocinstava, i na svako je, kao nezaposlen, dobijao, ako se dobro secam, oko 340 DM !!! E, taj je mogao da se bahati i hedonizira, do mile volje, tim pre sto tu decu nije ni vidjao !!!

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Hedonizam je izvanredna ideja. Uopšte, hedonistički filantropi su verovatno najprijatnija vrsta ljudi na ovoj našoj planeti - oni koji uživaju u svemu a istovremeno vole i poštuju ljude oko sebe.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.10.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

"Neograniceno zadovoljenje svih zelja ne vodi dobrobiti ni sreci, pa cak ni maksimumu zadovoljstva."

Erih From

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

From....where???? :shock:

Aktivan član
    Učlanjen
    09.10.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Citat Original postavio goodday
    From....where???? :shock:

From "Kraj iluzije o moći i sreći"

Podrazumevano

Citat Original postavio Sizif
    Hedonizam je izvanredna ideja. Uopšte, hedonistički filantropi su verovatno najprijatnija vrsta ljudi na ovoj našoj planeti - oni koji uživaju u svemu a istovremeno vole i poštuju ljude oko sebe.

Upravo tako
    Ali ne znači da je ova kategorija svima prijatna, mnogima je trn u oku i mnogi im zavide i uzivaju u njihovim eventualnim padovima...

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Apotekarko,oprosti na pitanju,ali ti si to (malko) mislila (i na) sebe :shock:
    Daaaaj...

Podrazumevano

Citat Original postavio gigule
    Apotekarko,oprosti na pitanju,ali ti si to (malko) mislila (i na) sebe :shock:
    Daaaaj...

Šta treba, samo ti reci....

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

odgovor.
    da ili ne???

Podrazumevano

Kada bi hedonizam bio zvanično priznata religija ja i moj muž bi bili najvatreniji vernici.
    Nadam se da si zadovoljna odgovorom, a ako nisi reci kako te mogu zadovoljiti

anakin
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Sizif
    slazem se....stvar je u kombinaciji...hedonizam bez filantropije moze da ode u egoizam a filantropija bez hedonizma u cist mazohizam...

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Apotekarka,ček,ti misliš na sex ili uopšte na čulna uživanja i zadovoljstva...
    Sada ne razumem,jer vi ste,koliko se sećam,zagovorinici ideje da uživanje u hrani=devijantno...Ono,popuštanje sebi,bla bla bla...
    Ili grešim???

Aktivan član Kazanova (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Podrazumevano

Ma samo vi diskutujte, tu je Maran Ata

Podrazumevano

Sada ne razumem,jer vi ste,koliko se sećam,zagovorinici ideje da uživanje u hrani=devijantno...Ono,popuštanje sebi,bla bla bla...
    Ili grešim???

Malko grešiš ali nije strašno.
    Za mene je vegetarijanstvo ugađanje sebi a ne odricanje.To je nešto što mogu sebi da priuštim i zbog toga osećam zadovoljstvo, zbog toga izgledam i osećam se dobro.
    Takođe mi je lepo i što sam se odrekla cigara pa sad lepše mirišem i ne kašljem ujutru, a imam više para.
    Sve je stvar ugla gledanja
    Kad kažeš popuštanje sebi, to mi stvara sliku nekoga ko ustaje u podne, jede ono što mu je najbrže, sve ga mrzi, pa se zato ni ne pokreće, ne radi , ne uči ne napreduje itd a to nije ugađanje sebi i bližnjima...

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

Apotekarka,baš tako,sve je stvar ugla gledanja.
    Ja ne kažem "popuštanje sebi",to su tvoje reči(to se provlači kroz gomilu tvojih postova)...
    Kod tebe nema popuštanje sebi?A slike u profilu to nije neki oblik popuštanja sebi?(da rešimo to odmah ne smetaju mi,samo pitam)...
    A onaj opis,biće da se radi o sterotipu osobe kakve se gadiš...Čudno,jer osoba koja apeluje na open mind ima predrasude prema ljudima pa bili oni i lenji i debeli...Hm...
    Vegetarijanstvo ili makrobiotika???

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio apotekarka
    Ili grešim???

Malko grešiš ali nije strašno.
    Za mene je vegetarijanstvo ugađanje sebi a ne odricanje.To je nešto što mogu sebi da priuštim i zbog toga osećam zadovoljstvo, zbog toga izgledam i osećam se dobro.
    Takođe mi je lepo i što sam se odrekla cigara pa sad lepše mirišem i ne kašljem ujutru, a imam više para.
    Sve je stvar ugla gledanja
    Kad kažeš popuštanje sebi, to mi stvara sliku nekoga ko ustaje u podne, jede ono što mu je najbrže, sve ga mrzi, pa se zato ni ne pokreće, ne radi , ne uči ne napreduje itd a to nije ugađanje sebi i bližnjima...
    Vegetarijanstvo - prava stvar.....
    samo kad kada koristim mleko i mlečne proizvode, a meso.... :x i mesne proizvode sa svim onim nitratima i nitritima...
    Neka hvala....

Podrazumevano

Apotekarka,baš tako,sve je stvar ugla gledanja.
    Ja ne kažem "popuštanje sebi",to su tvoje reči(to se provlači kroz gomilu tvojih postova)...
    Kod tebe nema popuštanje sebi?A slike u profilu to nije neki oblik popuštanja sebi?(da rešimo to odmah ne smetaju mi,samo pitam)...
    A onaj opis,biće da se radi o sterotipu osobe kakve se gadiš...Čudno,jer osoba koja apeluje na open mind ima predrasude prema ljudima pa bili oni i lenji i debeli...Hm...
    Vegetarijanstvo ili makrobiotika???
    Slike u profilu su isto što i flertovanje sa komšijama, pevanje karaoka,vožnja skutera, letenje padobranom, prilaženje ženama koje se sviđaju mom mužu, i sl - znači uživanje u svojoj smelosti i zadovoljstvo koje osećam kada radim nedozvoljene i neprimerene stvari i ne snosim nikakve posledice zbog toga, ali to si sigurno znala i bez mog objašnjenja :wink:
    Kombinujem vegetarijanstvo i makrobiotiku. Probaj da tražiš integralni prinač u Bugarskom restoranu... :shock:
    Meni se debljina i lenjost stvarno ne sviđaju i ne bih radila ništa na poboljšavanju svoje ličnosti po tom pitanju, ako nije problem

Aktivan član Garota De Brasil (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2003.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Slike u profilu su isto što i flertovanje sa komšijama, pevanje karaoka,vožnja skutera, letenje padobranom, prilaženje ženama koje se sviđaju mom mužu, i sl - znači uživanje u svojoj smelosti i zadovoljstvo koje osećam kada radim nedozvoljene i neprimerene stvari i ne snosim nikakve posledice zbog toga, ali to si sigurno znala i bez mog objašnjenja :wink:
    Kombinujem vegetarijanstvo i makrobiotiku. Probaj da tražiš integralni prinač u Bugarskom restoranu... :shock:
    Meni se debljina i lenjost stvarno ne sviđaju i ne bih radila ništa na poboljšavanju svoje ličnosti po tom pitanju, ako nije problem
    E dobro...posto smo apsolvirali sta ti smes i sta ne smes a sta volis i ne ... i kakva ti je slika u profilu i sta jedes i kakve zene voli tvoj muz i kako ti flertujes sa ovim ili onim mozda ne bi bilo zgoreg da se vratimo na temu...a to je hedonizam...
    Hvala

Podrazumevano

Citat Original postavio Kelis
    E dobro...posto smo apsolvirali sta ti smes i sta ne smes a sta volis i ne ... i kakva ti je slika u profilu i sta jedes i kakve zene voli tvoj muz i kako ti flertujes sa ovim ili onim mozda ne bi bilo zgoreg da se vratimo na temu...a to je hedonizam...
    Hvala
    Molim i drugi put
    Ne vide li ti ništa od hedonizma u gorenapisanom?

Aktivan član Garota De Brasil (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2003.
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano

Molim i drugi put
    Ne vide li ti ništa od hedonizma u gorenapisanom?
    Smatram da si svoj stav o hedonizmu vrlo explicitno i neupakovano iznela u svom prvom postu na ovoj temi, i da ostatak nije razvijanje diskusije o hedonizmu vec nesto drugo...

anakin
    Guest

Podrazumevano

mislim da se opet gadjamo terminima...
    diviti se svojoj smelosti ima svoje ime...hedonizam ipak znaci nesto drugo....

Slične teme

1. HEDONIZAM
    Autor divlja-u-srcu u forumu Filozofija
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 22.07.2004., 17:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •