Orbisi kod planeta i kuca
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Orbisi kod planeta i kuca

Zainteresovan član The Rock (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Orbisi kod planeta i kuca

koliko sam gledao ovakva tema jos ne postoji pa me interesuje... Naime vecina astrologa ili svi smatraju da kada se u jedno kuci nalazi planeta koja je blizu pocetka neke druge kuce da se smatra da ta planeta ima onda uticaj i na onu drugu kucu kojoj je blizu... E sad pitanje je od koliki obris treba da bi se znalo da planeta utice i na onu drugu kucu? Koliko sam video neki smatraju da ako je planeta blizu neke kuce da gdedaju samo uticaj na tu kucu iako se ona ne nalazi u toj kuci, malo mi je to glupo i nerazumljivo, logicnije je da ako se nalzai neka planeta blizu neke kuce da ipak glavni uticaj ima na kucu u kojoj se nalazi a da moze da pravi uticaj i na drugu kucu koja je blizu te planete...
    Meni napr. Uran mi je u 7.kuci na 10,22stepenu a 8kuca mi pocinje na 11.29stepenu, znaci obris je malo veci od jednog stepena, isto tako imam Mars u 5.kuci na 5,24stepenu a 6.kuca mi pocinje na 7,44stepenu, znaci tu je veci obris... kako da ja sad tumacim ovo... Po meni bi trebalo da znaci da su te dve planete u 5 i 7 kuci ali da imaju neki uticaj na 6. odnosno 8 kucu...?
    Ako bi neko mogao da mi malo razjasni

Zainteresovan član senka023 (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano Re: Obisi kod planeta i kuca

[QUOTE=The Rock;11152327]koliko sam gledao ovakva tema jos ne postoji pa me interesuje... Naime vecina astrologa ili svi smatraju da kada se u jedno kuci nalazi planeta koja je blizu pocetka neke druge kuce da se smatra da ta planeta ima onda uticaj i na onu drugu kucu kojoj je blizu... E sad pitanje je od koliki obris treba da bi se znalo da planeta utice i na onu drugu kucu?

Dozvoljen orbis je 5 stepeni.

Koliko sam video neki smatraju da ako je planeta blizu neke kuce da gdedaju samo uticaj na tu kucu iako se ona ne nalazi u toj kuci, malo mi je to glupo i nerazumljivo, logicnije je da ako se nalzai neka planeta blizu neke kuce da ipak glavni uticaj ima na kucu u kojoj se nalazi a da moze da pravi uticaj i na drugu kucu koja je blizu te planete...
    U pravu si.

Meni napr. Uran mi je u 7.kuci na 10,22stepenu a 8kuca mi pocinje na 11.29stepenu, znaci obris je malo veci od jednog stepena, isto tako imam Mars u 5.kuci na 5,24stepenu a 6.kuca mi pocinje na 7,44stepenu, znaci tu je veci obris... kako da ja sad tumacim ovo... Po meni bi trebalo da znaci da su te dve planete u 5 i 7 kuci ali da imaju neki uticaj na 6. odnosno 8 kucu...?

Tacno, planete jesu, pa jesu u toj kuci, ali sasvim sigurno da vrse uticaj na sledecu,
    kod tebe pogotovo jer jer je orbis i manji od 5 stepeni.

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Koliki je obris kod Trigona? Da li je to 10stepeni?

Aktivan član UltimaN (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

The Rock, orbisi se ne vezuju za aspekte već za planete... Doduše MA to radi po aspektima, pa ti izaberi šta ti se više sviđa... Po TA, orbisi planeta su:
    Sunce 15o
    Mesec 12o
    Merkur 7o
    Venera 8o
    Mars 8o
    Jupiter 10o
    Saturn 10o
    Kuće, čvorovi i sl imaju orbis 0o

Dozvoljene orbise dobijaš iz polovine zbira pojedinačnih orbisa...
    Npr za Mesec i Mars bi bilo (12o+8o)/2=10o i to važi za bilo koji aspekt Meseca i Marsa. Čim je neki aspekt Meseca i Marsa u okviru tih 10o, taj aspekt postoji. To važi i za konjunkcije, opozicije, kvadrate, sekstile i trigone.
    U slučaju aspekta planete i kuće Npr Mesec i Asc (12o+0o)/2=6o tako da Mesec gradi aspekt sa Asc ukoliko je orbis tog aspekta do 6o. (ovo važi za aspekt Meseca sa bilo kojim vrhom kuće, što će reći da npr Mesec koji je u 8-oj kući, a udaljen je do 6o od vrha 9-e kuće, počinje da vrši uticaj i na 9-u kuću)

Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

uf... malo za sad slabo kontam, sta si napisala ali skontacu vremenom...
    kontretno me zanima jedna stvar... kada sam pravio svoju natalnu kartu u astro. postojao mi je trigon izmedju jupitera koji mi je u devici na 8,16 stepenu i meseca u biku na 17,37 stepenu, znaci obris je 9 i nesto stepeni, dok kod nekog drugog programa ne postoji trigon izmedju ove dve plane... Nekako mi je logicnije i ispravnije da gledam kroz astro...

Domaćin
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

The rock savet
    ne obracaj paznju na te aspekte,oni se obicno ne ostvare,nemoj da gubis vreme na takvim sitnicama
    The Gods envy us

Aktivan član UltimaN (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Taj aspekt postoji, ali pitanje je da li će se njegov uticaj pokazati. Najbitniji su egzaktni aspekti, zatim partilni, pa oni koji imaju manji orbis. Ukoliko npr imaš neki aspekt čiji je orbis manji od 1o(tj ako je partilan ili egzaktan), a ima značenje suprotno tom trigonu koji imaš, taj trigon nećeš ni osetiti...

Primećen član emillly (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio The Rock Pogledaj poruku
    uf... malo za sad slabo kontam, sta si napisala ali skontacu vremenom...
    kontretno me zanima jedna stvar... kada sam pravio svoju natalnu kartu u astro. postojao mi je trigon izmedju jupitera koji mi je u devici na 8,16 stepenu i meseca u biku na 17,37 stepenu, znaci obris je 9 i nesto stepeni, dok kod nekog drugog programa ne postoji trigon izmedju ove dve plane... Nekako mi je logicnije i ispravnije da gledam kroz astro...
    U principu se uzimaju u obzir aspekti do 10 stepeni,sve preko toga ima slabije delovanje ili nikakvo,narocito ukoliko su separacioni.
    Ti valjda znas da li osecas taj aspekt ili ne.

Od kad je ukinuto stavljanje karti u potpis,nikako se ne snalazim,nema sanse da trazim neciju kartu po forumu,inace bih ti sad opisala kroz koje segmente i na koji nacin bi trebao osecati taj aspekt,ako ne znas.

Zainteresovan član Olivera Katarina (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Wink Re: Orbisi kod planeta i kuca

ljuuuudi mora da se pazi malo zraknite u paralele i kontraparalele posto su oni zapravo konjunkcije i opozicije samo lakse i uvek ojacavaju neki aspekt, recimo, ako posto paralel izmedju planete 1 i 2 a izmedju tih planeta neki aspekt, ovaj aspekt ce biti ojacan po svom dejstvu. Paraleli i kontrapareli (do 2* orbis) . inace kad bacite pogled na paralele i malo obratite paznju da li postoji nekakav znacajan ugao *a uvek postoji* izmedju ta dva tela (vi cesto nemate u pdfu astro.coma sve i cesto nam pise negde opozicija umesto da stoji nesto drugo, tipa kvindecila - sto NIJE ISTO!!!!! ili recimo nadje se kakav septil pa onda shvatite kako za dobru analizu treba prvo matematicka dobra analiza - onda cete lakse ovladati. Sto blize, to zesce dakle manite se konjunkcija od 12* (primetila sam da astro.com ume cestoooo ovo da oznaci kao konjunkciju cisto napominjem kad radite nehotice...) a obratite paznju na vigintil recimo tako da, cudesna je ova nauka

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1579

Podrazumevano Re: Orbisi kod planeta i kuca

Набавите књигу од Мила Дупора ''Не вјеруте , провјерите'' и ту имате лепо обрађене орбисе међу аспектима.

Иначе, свако ко се бави астрологијом, пре или касније, сам формира неке вредности орбиса на основу емпирије.

Неки аспекти у неким хороскопима раде и у великом орбису, а у неким не раде ни у мањем...
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Slične teme

1. 12 planeta ?
    Autor goldfish u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 10.09.2006., 00:44

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku