Pogranična situacija
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Pogranična situacija

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pogranična situacija

Dakle, pade mi nešto na pamet ovakva situacija. Ide autobus na odmor, npr. u Grčku. I sada ja sedim pored osobe koja se nije okupala, smrdi, smrdi joj iz usta i hrče. Ne gleda film, ne gleda put, ali užasno smeta. Otprilike, limite svoje samokontrole prelazim u trenutku kada je autobus na makedonskoj granici. Nakon što policajac napusti autobus i vozilo pređe rampu na srpskoj "izlaznoj kapiji" i uđe u tzv. neutralnu teritoriju, koju neki još zovu i "ničija zemlja", zadavljujem golim rukama tu osobu. Izlazim iz autobusa. Sada, to je svakako ubistvo, ALI, ja još nisam u Makedoniji, a izašao sam iz Srbije. Nijedna zemlja ne može da me uhapsi, jer nisam ni u čijoj nadležnosti. Ja usput ljudima objašnjavam kako je došlo do te zlosrećne situacije, a neki od njih se sažale i daju mi hranu. Odbijam da se predam. Pitanje je: da li je tako nešto, u teoriji, moguće?

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Podrazumevano Re: Pogranična situacija

јес у теорији
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Buduća legenda Funny! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    462

Citat Original postavio Dust Pogledaj poruku
    Dakle, pade mi nešto na pamet ovakva situacija. Ide autobus na odmor, npr. u Grčku. I sada ja sedim pored osobe koja se nije okupala, smrdi, smrdi joj iz usta i hrče. Ne gleda film, ne gleda put, ali užasno smeta. Otprilike, limite svoje samokontrole prelazim u trenutku kada je autobus na makedonskoj granici. Nakon što policajac napusti autobus i vozilo pređe rampu na srpskoj "izlaznoj kapiji" i uđe u tzv. neutralnu teritoriju, koju neki još zovu i "ničija zemlja", zadavljujem golim rukama tu osobu. Izlazim iz autobusa. Sada, to je svakako ubistvo, ALI, ja još nisam u Makedoniji, a izašao sam iz Srbije. Nijedna zemlja ne može da me uhapsi, jer nisam ni u čijoj nadležnosti. Ja usput ljudima objašnjavam kako je došlo do te zlosrećne situacije, a neki od njih se sažale i daju mi hranu. Odbijam da se predam. Pitanje je: da li je tako nešto, u teoriji, moguće?
    Pa to je uradio onaj Iguman....ili ko vec...

Naravno da je moguce, ali bi se smorio u tom skucenom mestu....
    ''All those things that mark you when you're young...they make you what you are.''.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Pa bas i nije. Granica je kriva koja deli suverenitet dve zemlje. Kriva je po definiciji linija sastavljena od beskonacno mnogo tacaka, a tacka je beskonacno mali objekat bez duzine i zapremine.
    Tako da bi ti u toj situaciji mogao dvostruko da stradas jer imas i duzinu i zapreminu, a ako se slucajno nadjes sa obe strane krive (tj. granice), i jedna i druga policija bi se utrkivala koja ce pre da te uhapsi, pa bi te mozda i rastrgli u tom otimanju.

A granicni punktovi samo predstavljaju pogodna mesta blizu granice gde prelazi poveliki broj ljudi, dok po brdima i rekama patroliraju granicari sa kerovima i sa naoruzanjem.
    Tako da bi ja u nekoj takvoj situaciji, odmah skembao kretena, jer je lakse bezati od obicne policije jedne drzave nego od pogranicne policije dve drzave.
    Hy everybody

Veoma poznat xixi (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    162

Toliko o tome.

Slične teme

1. situacija...