Lina traži dom

Valeria

Elita
Poruka
20.300
Zovem se Karolina. Rodila sam se pre dva-tri meseca, i ostala sam siroče. Otrovali su mi mamu, a braću i sestre su mi odveli u nepoznato. Ostala sam potpuno sama. Deca su pokušavala da se igraju sa mnom, ali bila su malo gruba, pa sam se jako uplašila. A onda me je našla jedna devojka i sklonila kod sebe. Potrebna mi je i ljubav i neko ko će se odgovorno brinuti o meni. Trenutno sam u kući u kojoj ima puno kuca i tu ne mogu da ostanem. Volim da se igram. Lepo se slažem sa svim životinjama koje mene prihvataju i sa decom koja su pažljiva prema meni.













Ko želi da me usvoji, neka se javi na broj telefona 064/184-7069 (Biljana). Zvati posle 12h.
Biljana bi volela da ostane u kontaktu sa osobom koja bi udomila Linu, s vremena na vreme da je vidi.
 
Poslednja izmena:
Gde se Lina nalazi?
Preslatka je mada ja ima jedno goropadno stene i to ljubomorno.
Ako cujem da nekome treba, javljam

Lina je na Mirijevu.
Ona je stvarno milo kucence, cak se moze lepo slagati i sa macama, ne samo kucama, mog Gandija je dva puta liznula po njusci (eto njih dvoje gore na slici).
Ako ipak budete zainteresovani (moze se upoznati i proveriti kako bi se slagala sa goropadnom kucom) ili ako saznate da je neko zainteresovan da je udomi, mozete pozvati BIljanu (Lina je kod nje, njen telefon je gore naveden). Hvala na pomoci! Pozdrav!
 
Na žalost, moram vas obavestiti da je Lina umrla od posledica teškog zapaljenja pluća uzrokovanog štenećakom. Mučila se na samom kraju uprkos terapiji i svemu što je preduzeto ranije, i tada kad je ušla u tu fazu ni jedan veterinar nije hteo da dodje da joj pomogne, čak ni da je uspava kad je bilo izvesno da će umreti (to je bilo usred noći).
Eto, ova tema može pod ključ.
 
jao : (
tek sada vidim ovu temu i ne mogu da verujem koliko je lina imala one topline u okicama, jedna od kuca koje su mi privukle najvecu paznju na ovoj temi
ne znam, nemam reci, dugo me nesto nije ovako rastuzilo
 
Na žalost, moram vas obavestiti da je Lina umrla od posledica teškog zapaljenja pluća uzrokovanog štenećakom. Mučila se na samom kraju uprkos terapiji i svemu što je preduzeto ranije, i tada kad je ušla u tu fazu ni jedan veterinar nije hteo da dodje da joj pomogne, čak ni da je uspava kad je bilo izvesno da će umreti (to je bilo usred noći).
Eto, ova tema može pod ključ.

:sad2::sad2: ne mogu da verujem....srce malo slatko...da li ste sigurni da je dobijala dobru terapiju...mislim, bila je u stanu, Vi ste sigurno na vreme primetili da nešto nije u redu i tada su šanse uvek veće....bar ja tako mislim....Duša mala, neka počiva u miru :kiss:
 
:sad2::sad2: ne mogu da verujem....srce malo slatko...da li ste sigurni da je dobijala dobru terapiju...mislim, bila je u stanu, Vi ste sigurno na vreme primetili da nešto nije u redu i tada su šanse uvek veće....bar ja tako mislim....Duša mala, neka počiva u miru :kiss:

Iskreno, nisam sigurna.
Lina je bila u stanu kod moje drugarice, i kada je ona primetila da Lina kašlje, odnela ju je kod veta (inače, važi za jednog od najpoznatijeg u Beogradu). On je tada posumnjao na štenećak i uradili su analize i štenećak je potvrđen. Krenuli su sa antibioticima. Drugarica nije mogla da nađe taj antibiotik koji je trebalo (ne uozi se više), pa je vet prepisao Panklav. Lini su krenule komplikacije na plućima. Za sve vreme terapije, vet joj nije NI JEDNOM slušalicom oslušnuo pluća. Govorio je da tako ništa ne može da se ustanovi.
Dani su išli dalje, Lina je sve teže disala, ali vet je odbijao da joj da kortizon za pluća da joj ne bi ugrozio imunitet. Drugarica se konsultovala sa drugom vetovima, ali su oni odbijali saradnju, jer to "nije njihov pacijent i kolega je vodi", uz izuzetak jednog veta, koji je, pak, rekao da i on sam ne zna šta bi se tu još moglo uraditi.
Na kraju je ipak Lina dobila nešto za pluća, ali tada je već postalo kritično, i kada je bilo jasno da se Lina guši, krkljala je satima, drugarica je zvala veta da pomogne, ili da je uspava, da se ne muči. Njene muke su bile užasne. Vet je odbio to da uradi, kako kaže, "iz etičkih razloga". Ne razumem, ali mu je zato etika dozvolila da je pusti da umire u agoniji.
Zvala je i nekoliko drugih veterinara, jednog sa najpoznatije klinike u Beogradu (za njih važi da su najbolji i najskuplji) i nisu hteli da dođu, jer to nije njihov pacijent...
I Lina je umrla u najstrašnijim mogućim mukama zbog politike veterinara. Sve je to gledala moja drugarica i nije mogla da joj pomogne.

Lično, sada kad je sve prošlo, i moja drugarica i ja mislimo da je možda najbolja strategija bila da se obrati drugom vetu, ali da nipošto ne kaže da je već bila kod onog prvog veta, da ne proradi sujeta i da je ne odbiju. Tada je možda i mogla da dobije adekvatnu pomoć.
 
Iskreno, nisam sigurna.
Lina je bila u stanu kod moje drugarice, i kada je ona primetila da Lina kašlje, odnela ju je kod veta (inače, važi za jednog od najpoznatijeg u Beogradu). On je tada posumnjao na štenećak i uradili su analize i štenećak je potvrđen. Krenuli su sa antibioticima. Drugarica nije mogla da nađe taj antibiotik koji je trebalo (ne uozi se više), pa je vet prepisao Panklav. Lini su krenule komplikacije na plućima. Za sve vreme terapije, vet joj nije NI JEDNOM slušalicom oslušnuo pluća. Govorio je da tako ništa ne može da se ustanovi.
Dani su išli dalje, Lina je sve teže disala, ali vet je odbijao da joj da kortizon za pluća da joj ne bi ugrozio imunitet. Drugarica se konsultovala sa drugom vetovima, ali su oni odbijali saradnju, jer to "nije njihov pacijent i kolega je vodi", uz izuzetak jednog veta, koji je, pak, rekao da i on sam ne zna šta bi se tu još moglo uraditi.
Na kraju je ipak Lina dobila nešto za pluća, ali tada je već postalo kritično, i kada je bilo jasno da se Lina guši, krkljala je satima, drugarica je zvala veta da pomogne, ili da je uspava, da se ne muči. Njene muke su bile užasne. Vet je odbio to da uradi, kako kaže, "iz etičkih razloga". Ne razumem, ali mu je zato etika dozvolila da je pusti da umire u agoniji.
Zvala je i nekoliko drugih veterinara, jednog sa najpoznatije klinike u Beogradu (za njih važi da su najbolji i najskuplji) i nisu hteli da dođu, jer to nije njihov pacijent...
I Lina je umrla u najstrašnijim mogućim mukama zbog politike veterinara. Sve je to gledala moja drugarica i nije mogla da joj pomogne.

Lično, sada kad je sve prošlo, i moja drugarica i ja mislimo da je možda najbolja strategija bila da se obrati drugom vetu, ali da nipošto ne kaže da je već bila kod onog prvog veta, da ne proradi sujeta i da je ne odbiju. Tada je možda i mogla da dobije adekvatnu pomoć.


Pa da, tako nešto sam i pretpostavljala. Ja stvarno ne znam ništa o veterini, ali za ovo vreme, koliko pomažem ugroženim životinjicama, svhvatila sam da i većina njih, ne zna ništa više od mene. Jedino što je kod njih izražena ljubav prema novucu pa prodaju maglu. Nekad neće ni da se potrude oko uličnih životinjica, jer misle da će im neko ostati dužan, da neće adekvatno "naplatiti" svoj trud. Neću da Vas pitam kod koga ste išli, ali mi se nešto čini da nagađam...Ja sam se svakakvih budalaština i kontradiktornosti naslušala od raznih veterinara, a najviše međusobnih pljuvanja....NOVAC, NOVAC I SAMO NOVAC - to je njihov moto, a životinjice su im samo sredstvo do cilja. Zaista je malo onih među njima koji nisu sujetni. Koliko ja znam, čim se uoče simptomi štenećaka ili parva, najbolje je odmah dati serum Can Glob ili Bodu Glob (on je skup i veterinari ne mogu na njemu puno da zarade i zato ga retko preporučuju), ali samo u prvroj fazi, tj čim se posumlja. On se daje prema kilaži jednom do dva puta i nočivs košta između 25 i 30 e za 15 kila, što i nije strašno, kada se radi o malim štencima, jer su oni laki i ponovljeni postupak može da košta do 10 e....Čitala sam da je veoma bitno da su u jeku borbe na infuziji svakodnevno, a profesor sa vet. fakulteta, virusolog (ako se ne varam) rekao nam je da obavezno moraju dobijati C vitamin (a to nam sem njega niko nije rekao niti davao psu). Mi smo našim kucama uglavnom davali longacef i dako ih spašavali. Eto, to je neko moje iskustvo koje sam stekla baveći se životinjicama. Znam da je za Linicu ovo bez ikakvog značaja, ali za ne daj Bože, možda Vam pomogne za neki sledeći put, jer stvarno ne znam koji je antibiotik tako nezamenjih i nema ga nigde.
 

Back
Top