Mystery car

littlefoot:
Espanol:
littlefoot:
samo da pozdravim prijatelja:*
Pa gde si Stopalce, već me zabrinu! Jel se šofira? :wink: :lol:

Šofira, šofira, negoooo:)
Ide kanta i ne staje;)


Ma kakav ti je to nemački auto, jel mercedes?:P
Ne brini! Nemam pojma o čemu se radi, ali bi bilo "suviše" lako tako da sam skoro sigurna da je nešto za šta uopšte većina nas do sad nije ni čula :wink: :lol:
Ali, učimo polako... :wink:
 
Espanol:
NA FOTOGRAFIJI JE POPULARNI NEMAČKI AUTIĆ IZ 1931. Pomoć, pogon na prednje točkove i motor od 600 ccm.

sl0012.jpg

Postaje zanimljivo ovo sa Nemcima...
dakle...
Odgovor je: DKV Front
 
Šokiran! Baš taj. Da smeh nije slučajno neki stručni konsultant Muzeja automobila? :wink: E, sad moram stvarno da bacim nešto MNOOOOOOOOGO teško. I gde su svi ti muškarci koji su pogađali do sada? :roll:
 
Pa ljudi moji odaklen vam sav taj info. :shock: :shock: :shock:
Ja mislio da je Spaniard napravio trik, fotomontazu, pa neki autic sa Najlon pijace nabacio na zelenilo! :wink:
CIAO! 8)
P.S. Shto je nemam pojma. STRASHNO!!! :oops:
 
Candyman:
Pa ljudi moji odaklen vam sav taj info. :shock: :shock: :shock:
Ja mislio da je Spaniard napravio trik, fotomontazu, pa neki autic sa Najlon pijace nabacio na zelenilo! :wink:
CIAO! 8)
P.S. Shto je nemam pojma. STRASHNO!!! :oops:
Zato smo ovo i krenuli Šećerko da se vredno UČI! :lol: :wink:
 
Candyman:
Bez ljutnje, ali meni nema smisla poznavati te autice. :oops: Gde ih uopshte mogu naci sem u muzeju!? :?
CIAO! 8)
Drugarski savet! Bez dobrog poznavanja istorije NEMA dobrog savremenog inženjera. Decenijama se neka rešenja s početka prošlog veka samo modifikuju, usavršavaju i bacaju u nove materijale. Proveri! :wink:
 
Selimo se u Francusku. Na fotografiji je popularni autić koji je označio početak masovne proizvodnje u toj zemlji. Traži se marka, tip i popularni naziv pod kojim je ostao najviše upamćen.

sl0013.jpg
 
Da kažemo da delite pogodak. Model na slici je Citroen C5. Zorana je malo zbunio rezervni točak koji su sa strane imale rane verzije. Rekoh već da su ga posebno velele dame, i dugo je nosio nadimak "bebe". U zadnjem delu koji se završavao kao čamac bilo je rezervno mesto. Opel ga je radio u Nemačkoj pod imenom "Laubfroš" (mala zelena žaba, kod nas poznata kao gatalinka). Pogađate, farbao se uglavnom u svetlo zelenu boju. Iz koje zemlje da ide sledeće pitanje?
 
Da, to je ujedno i jedna sramotna strana Opela jer je pravio svoju "laubfrosch" bez Citroenove licence i zbog toga su te 2 firme dugi niz godina vodili sudski proces... Ipak, cini mi se da je opel bio uspesniji, prodao je blizu 120000 ovih automobila a citroen oko 80000...
http://www.autointell.de/News-deutsch-2004/Mai-2004/Mai-2004-1/Mai-05-04-p8.htm
Vor 80 Jahren hüpfte der erste Opel Laubfrosch vom Band

http://www.main-kinzig.de/auto/opel/100jahre/100_jahre_bild_04.htm
Opel 'Laubfrosch' von 1924
 
Espanol:
Da kažemo da delite pogodak. Model na slici je Citroen C5. Zorana je malo zbunio rezervni točak koji su sa strane imale rane verzije. Rekoh već da su ga posebno velele dame, i dugo je nosio nadimak "bebe". U zadnjem delu koji se završavao kao čamac bilo je rezervno mesto. Opel ga je radio u Nemačkoj pod imenom "Laubfroš" (mala zelena žaba, kod nas poznata kao gatalinka). Pogađate, farbao se uglavnom u svetlo zelenu boju. Iz koje zemlje da ide sledeće pitanje?

Pa šta sad?
Jel' treba mi i da ga postavimo? :wink:
 
Zao mi je, JAAAAAAAAAAAAAKO!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:
Kada bi mozda bili neki noviji autici(ipak sam ja mladji ptic :wink: ) bili u pitanju. Pri tome nikako ne aludiram da tako bude, nego samo izjavljujem.
CIAO! 8)
 
Candyman:
Zao mi je, JAAAAAAAAAAAAAKO!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry:
Kada bi mozda bili neki noviji autici(ipak sam ja mladji ptic :wink: ) bili u pitanju. Pri tome nikako ne aludiram da tako bude, nego samo izjavljujem.
CIAO! 8)
Pa sad... i "mladost" može da se tretira kao relativan pojam... :wink:
U svakom slučaju, u odnosu na autuće koje nam Espanol iskopava, svi smo mladi! :lol:
 

Slične teme


Back
Top