RASPORED KODEKA ZA GLEDANJE FILMOVA

Do sada nisam imao problema sa tim, tako da mi je malo nejasno oko tog rasporeda kodeka.. Nisam siguran sta si tacno pitao jer do sada sam pokrenu ne mali broj filmova i nije nikad bilo problema sa tim.. Samo je potrebno da instaliras ispravan kodek i film treba da radi kako valja... Mozda ti neko odgovori bolje ali ja nisam imao problema sa tim rasporedom niti mi je bilo potrebno.. Poz.
 
Nema tu nekog posebnog rasporeda. Kao sto GZ rece, kad se kodek instalira plejer bi trebao da ga pronadje i koristi. Problem moze da nastane jedino ako koristis raznorazne pack-ove, koji imaju svoje varijante vec poznatih kodeka, koje onda uguraju umesto vec postojecih.

Ukoliko imas takav slucaj to mozes da vidis iz gspota, koji ce ti javiti da li postoji na tvom racunaru kodek za taj film, ali ce ti javiti da li postoji instaliran i jos neki kodek koji radi istu stvar.

U svakom slucaju Angel Potion, DIVx 5, FFDshow(ili xvid). Ako sem ovoga instaliras neki pack poput Tsunamija i sl. onda odaberi samo one kodeke sa liste koji ti trebaju, a ne ceo pack.
 
Za gledanje bilo kog filma kojih ima na našem ilegalnom tržištu, kodiranog naravno u nekoj od MPEG-4 varijanti, potrebna su ti apsolutno samo dva codec-a ili samo decoder-a (bez coder-a): DivX 5.x.x Codec (Free ili Pro, svejedno) i XVid Codec (Nic's XVid Codec v.1.0.5 ili Koepi's XVid Codec v.1.0.5 - ovo su trenutno aktuelne verzije). Eventualno ti je potreban još i AC3 Filter v.1.01a, ako je zvuk filma kodiran AC3 codec-om.

Ćaos.
 

Back
Top