Uparivanje memorije 4x1gb GEIL različitih latencija

Szerbo

Početnik
Poruka
16
Poštovani,

Matična: ASUS P5KC
Procesor core2duo E6750

U ovoj konfiguraciji imam instalirana dva modula GEIL memorije od po 1 gb u dual modu

1gbx2 PC6400 800mhz CAS 5

Sistem radi O.K sa nijima.

Još davno sam pazario (tj. bila neka kompezacija) i još jedan par GEIL memorije samo na drugačijoj latenciji jer identične, kao gore navedene nije bilo.

1GBx2 PC6400 800mhz CAS 4

Pokušao sam da ih nateram da rade zajedno ali mi nije uspelo. Bio sam to batalio al' sad rekoh daj da probam i opet ništa. Obe sam stavio da rade u dual modu, prvi par mi je u slotovima A1 i B1 a druga dva u A2 i B2 kako je inače u uputstvu za matičnu ploču, u BIOS-u, što bi reko Čola, ništa nisam diro'. Sistem je nestabilan a nekad se samo restartuje.


Na šta bih trebao obratiti pažnju (memoriju sam bio testirao u memtestu i koliko se sećam sve je bilo u redu).

Nisam baš nešto dobar sa brojevima pa koloko god gledao objašnjenja tipa šta je CAS, TRAS, KLAS i ostalo ne mogu baš da shvatim.:dontunderstand:


Unapred zahvalan na savetima
 
Poslednja izmena:
Poštovani,

Matična: ASUS P5KC
Procesor core2duo E6750

U ovoj konfiguraciji imam instalirana dva modula GEIL memorije od po 1 gb u dual modu

1gbx2 PC6400 800mhz CAS 5

Sistem radi O.K sa nijima.

Još davno sam pazario (tj. bila neka kompezacija) i još jedan par GEIL memorije samo na drugačijoj latenciji jer identične, kao gore navedene nije bilo.

1GBx2 PC6400 800mhz CAS 4

Pokušao sam da ih nateram da rade zajedno ali mi nije uspelo. Bio sam to batalio al' sad rekoh daj da probam i opet ništa. Obe sam stavio da rade u dual modu, prvi par mi je u slotovima A1 i B1 a druga dva u A2 i B2 kako je inače u uputstvu za matičnu ploču, u BIOS-u, što bi reko Čola, ništa nisam diro'. Sistem je nestabilan a nekad se samo restartuje.


Na šta bih trebao obratiti pažnju (memoriju sam bio testirao u memtestu i koliko se sećam sve je bilo u redu).

Nisam baš nešto dobar sa brojevima pa koloko god gledao objašnjenja tipa šta je CAS, TRAS, KLAS i ostalo ne mogu baš da shvatim.:dontunderstand:


Unapred zahvalan na savetima

Ja jedino sto mogu da ti kazem je da neke ploce imaju problema kada su svi slotovi popunjeni...Ta ploca ima 4 slota,ako se ne varam?
 
Ploča ima dva put po dva ddr2 i dva puta 1 dd3 slot

Da li bi nešto bilo ako bih ih postavio da rade u singl modu tj. da ih pomešam ili tako nešto?

Šta bi moglo da se podesi u BIOSU? Ili da li uopšte to treba raditi?

Da li ima veze u koje dual slotove ide koja memorija npr. ona sa manjom latencijom treba da ide u slotove A1 i B1 a ona sa većom u B1 i B2 ili obrnuto?
 

Prilozi

  • ScreenShot001.jpg
    ScreenShot001.jpg
    22,8 KB · Pregleda: 6
  • ScreenShot002.jpg
    ScreenShot002.jpg
    23,4 KB · Pregleda: 6
  • ScreenShot003.jpg
    ScreenShot003.jpg
    25,6 KB · Pregleda: 4
  • ScreenShot004.jpg
    ScreenShot004.jpg
    14,1 KB · Pregleda: 3
ali kada je u single onda ide sporije ,ali mislim da ne može ni tako , u onom što piše o preporučenoj konfiguraciji :(

samo u jedan sme da se utakne ako je single :think:


apreporučuju da sve memorije imaju isti CAS :D

da li ima u Biosu opcija d ase ručno postavi CAS na CL 5
(pošto tada radi i cl4 memorija ,a sada su verovatno obe u cl5
pa zato je nestabilno , ova slabija ne može da izdrži
, odnosno izdržava donekle jer je overklokerska memorija ali ne skroz :D
po ovome što kažeš da je pomalo nestabilno ali ipak radi )
 

Prilozi

  • mamoryconfig.jpg
    mamoryconfig.jpg
    27,6 KB · Pregleda: 4
  • samelatency2.jpg
    samelatency2.jpg
    7,3 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:
ok to bi bila jedna opcija ;) 667 mhz

1.opcija na slici polje Dram-frequency da se postavi na DDR2-667 Mhz

a ostalo da se ne dira

2.opcija na slici polje Dram timing control da se postavi na 'Manual'

(a ostalo se ne dira ? )

a potom se pojave opcije

Cas # latency .... da bude 5

RAS # to CAS # delay ..... da bude 5

RAS # precharge .... da bude 5

RAS # Activate to precharge .... da bude 15

(to su ovi manji parametri odavde http://www.geil.com.tw/products/showSpec/id/5 CAS 5-5-5-15 )

ono drugo nadole ne znam šta je TWR TRFC i nadalje :(
 

Prilozi

  • snapshot1dimm-timing.png
    snapshot1dimm-timing.png
    29,2 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:
Tacno...to sam i ja par puta ovde rekao ali niko nije verovao!MORA Ram memorija UVEK DA BUDE ISTA,zapamtite!

Ne mora da bude ista, zavisi od ploče. Konkretna ploča ima podršku za DDR2 i DDR3 memorije te je na njoj poželjno da bude ista ili da se manuelno odrede isti parametri za njih. Na ASUS P5K ne bi bilo ovog problema, ploča bi se podesila po sporijim modulima i radila kako treba.
 
Ne mora da bude ista, zavisi od ploče. Konkretna ploča ima podršku za DDR2 i DDR3 memorije te je na njoj poželjno da bude ista ili da se manuelno odrede isti parametri za njih. Na ASUS P5K ne bi bilo ovog problema, ploča bi se podesila po sporijim modulima i radila kako treba.

Znaci ipak mora,ako hoces da ti Ram radi po latency koje pisu na njoj!Inace onda ne bi imalo nikakve svrhe da kupis DDR3 a da ti rade sa 667 mhz ili 533 mhz!ZNACI MORA da budu iste!;)
 

Back
Top