PC vs PS3 vs XBOX360

PC je veoma los za video igre . Zasto je onda u Srbiji popularniji od konzola?

Loš komp=Loše igre
Više para=više muzike(igranja lol)
Xbox i nije nesto skup (oko 30k) ali brzo rikne jos ako imas onu prvu seriju...
PS3 nije popularan jer je skup a i veoma se retko nadju primerci koji čitaju "pirate"
U Srbiji se sve vrti oko pirata a lakše je naći pirata za PC nego za konzolu...
 
''Los komp'' (valjda si mislio slab) ne mora da znaci da si osudjen na lose igre. Postoji bezbroj odlicnih starih igara u kojima mozes da uzivas 10 puta vise nego u ovim novim sranjima sa ''Extra'' grafikom ali nikakvom sustinom....

To je delimično tačno...
Postojale su sranja od igrica i tada jedino što je onda boljih igara bilo više...
Postoje nove igre (npr Bioshock koje je kao delo umetnosti) a nisu sranja a zahtevaju malo jači komp od srpskog prosečnog kompa da bi uživao u njoj...
 
Bilo bi fino kad bi MiMi94.PRO objasni zasto je po njegovom misljenju PC los za video igre...

Verovatno jer ima slabiji komp. A i sto se tice optimizacije..cak i na konzolama fps nije uvek isti, nekad pada i do odredjenog broja do kojeg nece pasti na dobrom kompu, tako da je ovo potpuno bezveze i nema nikakvog smisla. Jedina je mana PC-a sto sve veci broj igara izlazi samo za konzole i one koje se odrade odrade se na "brzaka". Primer Terminator Salvation / Bull / etc, optimizacija ok ali video opcije = rezolucija i to je to.
 
Loš komp=Loše igre
Više para=više muzike(igranja lol)
Xbox i nije nesto skup (oko 30k) ali brzo rikne jos ako imas onu prvu seriju...
PS3 nije popularan jer je skup a i veoma se retko nadju primerci koji čitaju "pirate"
U Srbiji se sve vrti oko pirata a lakše je naći pirata za PC nego za konzolu...
Mala ispravka
PS3 uopste ne moze da cita pirate,a originali su jos uvek skupi.
 
PC je veoma los za video igre.
wtfamireading.png
 
X360 je za igranje mnogo igrica,znaci brdo dobrih izdanja i mnogo zabave,ali sama konzola riknjava nenormalno.Ni X clamp fix niti Jasper ne pomazu ako ubodes losu konzolu kad je kupis.
PS3 jeste skup (mada se moze naruciti igrica iz inostranstva i izadje dosta jeftinije).Sama konzola ima solidan broj igrica (ne kao X360) ali taj manji izbor cine same ekskluzive.
Jos jedan plus je to sto ne riknjava konzola tako brzo (desava se da ponekom rikne laser,ali ako poredimo sa 360 to je zanemarljivo).
 
Po meni su konzole bolje za igranje. Jednostavno imaju bolju grafiku nego PC i plus sto ekskluzive izlaze samo za konzole tipa: Metal Gear Solid serijal, Gran Turismo serijal, God Of War serijal, Resident Evil serijal, Zelda serijal, Mario serijal, Forza Motorsport serijal... Ali je komp keva za strategije, pucacine, RPG... Sve u svemu i konzole i PC imaju i dobre i lose strane :)
 
Po meni su konzole bolje za igranje. Jednostavno imaju bolju grafiku nego PC i plus sto ekskluzive izlaze samo za konzole tipa: Metal Gear Solid serijal, Gran Turismo serijal, God Of War serijal, Resident Evil serijal, Zelda serijal, Mario serijal, Forza Motorsport serijal... Ali je komp keva za strategije, pucacine, RPG... Sve u svemu i konzole i PC imaju i dobre i lose strane :)

Iskreno danas se ne moze vise ni govoriti o ekskluzivama jer se sad ogroman broj igara (pogotovo poznate franshize) pravi za sve platforme. Nerealno je ocekivati da ce Konami npr. sebi da uskrati ogroman novac i ogranici Silent Hill samo za konzole.

Sto se tice ''Konzole vs. PC rasprave'', slabo da se moze ocekivati objektivnost od ijednog od vas. Neko je od vas ulozio ogromne pare u svoj komp, a opet neko u konzolu i naravno da niko od vas nece da prihvati *****nje onog drugog da je on ispao pametan a vi glupi.

Kad bi mene neko pitao da mu preporucim sta da kupi prvo bih ga pitao sta voli da igra. Ako voli FPSove, Strategije, simulacije letenja i slicno, Tycoone, P&C avanture, RPG, MMORPG onda bi mu najtoplije preporucio PC.
Ako voli arkadne igre, sportove, tabacine, avanture, platforme onda je konzola najlogicniji izbor za njega.

Iako sam ja na strani PCa u ovoj raspravi, ipak morao bih da pomenem dve objektivne prednosti konzola. Kao prvo konzole imaju mnogo bolju grafiku nego PC. Neke igre sa Playstation 2 izgledaju lepse nego neka danasnja cuda grafike na PCu. Medjutim ono sto je meni najvaznija prednost konzola jeste to sto kad imas konzolu, imas nenadjebiv izvor zabave kad ti drustvo dodje u kucu.
Iskreno nema niceg lepseg nego kad u cetvoro igrate neku trku, sport ili neku side-scroller tabacinu. Dobar provod je uvek zagarantovan. PC to nikad nije mogao da pruzi.
 
Iskreno danas se ne moze vise ni govoriti o ekskluzivama jer se sad ogroman broj igara (pogotovo poznate franshize) pravi za sve platforme. Nerealno je ocekivati da ce Konami npr. sebi da uskrati ogroman novac i ogranici Silent Hill samo za konzole.

Sto se tice ''Konzole vs. PC rasprave'', slabo da se moze ocekivati objektivnost od ijednog od vas. Neko je od vas ulozio ogromne pare u svoj komp, a opet neko u konzolu i naravno da niko od vas nece da prihvati *****nje onog drugog da je on ispao pametan a vi glupi.

Kad bi mene neko pitao da mu preporucim sta da kupi prvo bih ga pitao sta voli da igra. Ako voli FPSove, Strategije, simulacije letenja i slicno, Tycoone, P&C avanture, RPG, MMORPG onda bi mu najtoplije preporucio PC.
Ako voli arkadne igre, sportove, tabacine, avanture, platforme onda je konzola najlogicniji izbor za njega.

Iako sam ja na strani PCa u ovoj raspravi, ipak morao bih da pomenem dve objektivne prednosti konzola. Kao prvo konzole imaju mnogo bolju grafiku nego PC. Neke igre sa Playstation 2 izgledaju lepse nego neka danasnja cuda grafike na PCu. Medjutim ono sto je meni najvaznija prednost konzola jeste to sto kad imas konzolu, imas nenadjebiv izvor zabave kad ti drustvo dodje u kucu.
Iskreno nema niceg lepseg nego kad u cetvoro igrate neku trku, sport ili neku side-scroller tabacinu. Dobar provod je uvek zagarantovan. PC to nikad nije mogao da pruzi.

Pa o tome ja i pricam :ok:
 
Sve ima svoje prednosti i mane,PS3 je dobar ali je skup,skup je zato shto na njemu mozes da pustas Blue Ray diskove dok na X360 ne moze,a za PC mora se kupiti Blue Ray player.Xbox ima dosta dobrih titlova,odlican je community to jes Xbox Live,ja sam kupio Xbox zato shto je imao najvise igrica koje su se meni svidjale dok je PS imao samo Grand Tourismo,vamo ima Halo,Ninja Gaiden,Forzamotorsport itd.A komp je super za online igre i strategije,nista drugo na njemu ni ne igram sem WoWa i nekih strategija.
 
-Realno pc igre trenutno imaju bolju grafiku od konzola.
-mis&tastatura su bolji od bilo kog dzojstika .
-Pc gejming je jeftiniji, jer mozes da nabavljas igre besplatno ( ako znas kako)
-nemaju samo konzole ekskluzive.. (npr crysis, SIMS 3 ,Red Alert 3: Uprising .World in Conflict)

-ali sa druge strane konzole imaju neku čar, sta ti ja znam lep je osecaj igrati na konzoli kad se zavalis u neku fotelju i igras na split screen sa drustvom.... :)))
 

Back
Top