Pomoc oko rama

Crveni Rubin

Početnik
Poruka
34
Imam dva slota za memoriju i otkad sam kupio komp u svojstvima pise 512 ddr 400. U pitanju su dve memorije. Sasvim slucajno sam skinuo jednu, da testiram neki drugi komp i pogledam a ona 512. Skinem i drugu, 256??? Stavim je u bilo koji slot, ukljucim, pokazuje 256. Izvadim je, stavim onu prvu prvo u jedan pa u drugi slot, pokazuje 512. Kad stavim obe, logicno je da bude 768, valjda bi tako trebalo? A registruje 512 mb. O cemu se radi i da li neko hoce da mi objasni, bio sam do sada ubedjen da imam 2x256, a nije tako, jedna je 512 a druga 256, i zasto mi pokazuje samo 512 a obe su ispravne i oba slota ispravna:eek:
 
Ja sam na starom racunaru imao slican problem... I ako su memorije bile identicne i kupljene na istom mestu... U pocetku ih obe i prepozna i mesec dva lepo radi, a onda pocne da izbacuje plavi ekran... Kasnije je jedva hteo da progura instalaciju Windowsa...

A obe su radile pojedinacno...

Pitanje odakle i stizu memorije koje kupujemo...
 
Ja sam na starom racunaru imao slican problem... I ako su memorije bile identicne i kupljene na istom mestu... U pocetku ih obe i prepozna i mesec dva lepo radi, a onda pocne da izbacuje plavi ekran... Kasnije je jedva hteo da progura instalaciju Windowsa...

A obe su radile pojedinacno...

Pitanje odakle i stizu memorije koje kupujemo...

Ma ja sam ovo prvi put otkrio danas. Kad sam kupio racunar pre neku godinu i u racunu mi je pisalo 2.53Mhz 512 Mb rama kao i u svojstvima. I do dan danas sam bio ubedjen da su 2x256. Sad sam se iznenadio. Evo, promenio sam mesta i nista. A pojedinacno obe rade u bilo kom slotu. Nije mi jasno. I obe pokazuju svoju velicinu kad su same. Ajd sad...:dash:
 

Back
Top