Pudinzi...

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Zanima me da li ponekad skuvate puding i jedete ga samog,ili ga koristite samo u kolacima i tortama?
Da li uopste volite puding i koji ukus.
Da vam iskreno kazem,ja nisam voleo puding,ali dok su bile one vrucine poceo sam da kuvam pudinge i odlicno su me rashladili...
Vasa misljenja?
P.S
Da li znate neki nacin da sprecim onu kozicu da se stvara na pudingu?
 
ja nisam bas neki ljubitelj pudinga,ali volim ponekad da ga napravim.Pravim ga sa keksom,dok su bile jagode njih sam dodavala,moze dzem sa keksom, a moze i sa malo euro krema i keksa.Sta god da izaberes neces pogresiti.
 
koristim onaj "dr" puding /da ne pravim sad pravu reklamu :roll: /, taj je po meni najbolji.

vise ukusa /3-4/, po slojevima u "formu", pa frizider i kad se sve to lepo ohladi izrucim puding i to bi bilo to.
lepo izgleda, ukusno i jednostavno :)
 
Pored tolikih lepih prirodnih kremova koji mogu da se spreme čas posla, jesti puding iz kesica Dr Oetkera i sličnih prevaranata je atak na sopstvenu ličnost. Ko ne zna, sastav pudinga izgleda ovako: Gustin+ veštačka boja+ veštačka aroma+ veštački šećer+ ...Hemijski užas smišljen za lenje domaćice i neobaveštene. :twisted:
 
pa...ovde je bilo par torti sa pudinzima pa se nisi bunio... :lol:

PS. i meni je puding poslednje jelo na svetu....ali ga vole ljudi, sta da im radis...

daj recept za neki krem!
 
O anakine!
Sta pudinzi, a sta krem?!
Ti si puding pudinnga i kremm kremma!!!!
I ko god ima sta protiv tebe neka ga smesta zaspe kisa jovana i spamchina najstrasnijih :)
 
anakin:
pa...ovde je bilo par torti sa pudinzima pa se nisi bunio... :lol:

PS. i meni je puding poslednje jelo na svetu....ali ga vole ljudi, sta da im radis...

daj recept za neki krem!
Stvar je valjda jasna i nije vredna truda. Posle silnog posla oko pripreme i pečenja kora, gurnuti unutra puding...šta ti misliš? Ne mogu da ne reagujem kad se ljudi pale na čistu hemiju pored tolikih prirodnih stvari. Moram da vodim računa o zdravlju foruma. :lol:
 
:shock: da sprechish kozicu.....
ne mogu da verujem..... :shock:
pa ja bih jeo samo nju, da mogu....e svashta...i ne prihvatam, u ovom sluchaju, prichu o razlichitim ukusima.....
 
goodday:
:shock: da sprechish kozicu.....
ne mogu da verujem..... :shock:
pa ja bih jeo samo nju, da mogu....e svashta...i ne prihvatam, u ovom sluchaju, prichu o razlichitim ukusima.....
OMIIILJENO!!! :D
Samo TO od pudinga i volim.
:idea: Ja razlijem puding u što prostraniju tepsiju, onako s_prsta da bude... i onda se skoro sve pretvori u kožicu... mmmmm...

btw... domaći puding nema premca! Pravila sam ga i sa sojinim mlekom (fenomenalno je!... a i cena mu je feeenomenalna :? ) Vredi probati! Ima posebno dobar šmek, aroma bogovska. Mada, ko voli pravi, pihtijast puding... ovaj više dođe kao krem!
 
Espanol:
Pored tolikih lepih prirodnih kremova koji mogu da se spreme čas posla, jesti puding iz kesica Dr Oetkera i sličnih prevaranata je atak na sopstvenu ličnost. Ko ne zna, sastav pudinga izgleda ovako: Gustin+ veštačka boja+ veštačka aroma+ veštački šećer+ ...Hemijski užas smišljen za lenje domaćice i neobaveštene. :twisted:
A pa sve ti se svodi na puku hemiju:
da spremas krem treba ti(sada lupam,jer ne uzimam neki odredjeni primer) cokolada, margarin, keks i jos sto djavola i svugde ima hemije, tako da sve ispada pjur hemija....
 
E da, umalo da zaboravim, jel zna neko neki kolac sa slagom, keksom i pudingom....Ja sam probao jedan takav kolac da pravim, ali mi nije uspeo, pa sam izgubio recept.
Recite mi plesase, ako neko zna...
 
redjash keks a umocis ga u nesto (? sok ili bela kafa)
pa ide puding
pa stavis voce
pa itd i na kraju slag
moze li? imas i makrobioticku verziju na toj temi
sam otkrila rupu na saksiju
 
absonic:
Zanima me da li ponekad skuvate puding i jedete ga samog,ili ga koristite samo u kolacima i tortama?
Da li uopste volite puding i koji ukus.
Da vam iskreno kazem,ja nisam voleo puding,ali dok su bile one vrucine poceo sam da kuvam pudinge i odlicno su me rashladili...
Vasa misljenja?
P.S
Da li znate neki nacin da sprecim onu kozicu da se stvara na pudingu?

Covece meni se na pudingu najvise svidja kozica.Ponekad kad skuvam kesicu pudinga, umesto u jednu razlijem ga u 4-5 cinijica, samo da bih imala vise pokorice.Jeste da posle imam vise sudova za pranje, al vredi.Omiljen mi je od cokolade.
 
EVO VAM JEDAN RECEPT ZA BRZI KREM KOJI JE PO MENI MNOGO BOLJI OD PUDINGA

UMUTITI MIKSEROM JEDNO CELO JAJE I JEDNO ZUMANCE
ZATIM U TO DODATI 75 GRAMA SECERA PA OPET DOBRO UMUTITI. POSTO SE MASA SJEDINI U NJU DODATI 60 G BRASNA PA OPET DOBRO UMUTITI. U MEDJUVREMENU STAVITI POLA LITRA MLEKA DA PROVRI. KADA MLEKO PROVRI SIPATI TRECINU MLEKA U UMUCENU MASU A OSTATAK MLEKA VRATITI NA RINGLU DA VRI. DOBRO UMUTITI MIKSEROM I POSTUPAK PONOVITI SA OSTATKOM MLEKA. NEMOJTE SE PRECI DA PRAZNU SERPU VRATITE NA VRUCU RINGLU :roll:
POSTO UMUTITE MASU PRESPITE JE U SERPU I VRATITE NA RINGLU. MUTITE MIKSEROM DOK NE KRENU MEHURICI OD KUVANJA DA IZLAZE IZ MASE. POMERITE SERPU SA RINGLE, MUTITE JOS OKO MINUT I VAS KREM JE GOTOV

OVAJ KREM JE POZNAT POD NAZIVOM POSLASTICARSKI KREM JER SE KORISTI U POSLASTICARSTVU ZA PUNJENJE PRINCES KROFNI I EKLERA
U NJEGA MOZETE UBACITI STA VAM SE GOD SVIDJA ( COKOLADU MARGARIN VOCE LESNIKE ) A MOZETE NAPRAVITI I KARAMEL MLEKO PA OD NJEGA KUVATI KREM
TAKODJE JE DOBAR I KAD MLEKO KUVATE SA KOKOSOM

ONO BELANCE MOZETE UMUTITI U SAM I KORISTITI GA ZA DEKORACIJU

I SAVET ZA ONE KOJI NEMAJU VAGICU

75 G SECERA = 5 RAVNIH SUPENIH KASIKA SECERA
60 G BRASNA = 5 RAVNIH KASIKA BRASNA
NARAVNO MOZETE POVECATI ILI SMANJITI KOLICINE U ZAVISNOSTI OD UKUSA

JAVITE KAKO VAM SE SVIDJA :D
 

Back
Top