Iz jezera izronilo čudovište

aljosa7

Zainteresovan član
Poruka
135
Igrajući se pored jezera Panama blizu mjesta Cerro Azula u panami, nekolicinu dječaka, pišu svjetski mediji, napalo je 'čudovište', koje su mnogi već prozvali Gollum, po poznatom liku uz Tolkienove trilogije.

60253178-1.jpg


Ovo uistinu čudno stvorenje, za čije slike zasad nema racionalnog objašnjenja, navodno banulo ispred dječaka izlazeći iz pećine skrivene iz obližnjeg slapa. Prestravljeni stvorom i njegovom iznenadnom pojavom, dječaci su to shvatili kao prijetnju te su u panici posegnuli za kamenjem i njime ga nasmrt kamenovali.
Kad su se uvjerili da je stvorenje mrtvo, bacili su ga nazad u jezero te pobjegli. 'Samo sam jednom vidio to stvorenje, a to je bilo u Jacksonovom filmu i Tolkienovim knjiigama', kazao je lokalnim medijima jedan od dječaka koji je bio na mjestu događaja. Čitav događaj, dječaci su ispričali roditeljima, koji im nisu vjerovali, no kad su i sami došli do obale jezera i vidjeli 'Golluma' kako nepomično leži na stijenama, zanijemili su.
Panamski stručnjak iz nacionalnog ureda za zaštitu okoliša, Melquiades Ramos, rekao je lokalnim medijima kako će se istražiti porijeklo ovog nepoznatog bića. Zoolog Jacobo Arauz, s druge strane, već je ponudio jedno moguće rješenje za sluzi prekriveno, ćelavo stvorenje, a to je da se radi o mutaciji, i to vjerojatno mutaciji ljenjivca.
 
Cerro Azul Monster
Jump to Comments

Cancel any trips you are planning to Cerro Azul, Panama, pronto people. Well at least until they find out what the hell came out of a cave behind a waterfall. Evidently (grain of salt) four teens saw this creature come out from behind a waterfall and were so petrified they beat the friggin thing to death with sticks. Now the sad looking soul has become the latest “WTF is that thing” on the net.

Psst Thanks to the investigative genius and party poopers at the Daily Huff, odds are the creature is just a hairless sloth.

2nd Psst If you want to see all the pics of the monster check out Telemetro.

momento24.com - The discovery of a strange creature in Cerro Azul, Panama, sparked controversy among the people, for what some say might be a creature from another planet, others simply believe that it si just an animal.

Two young men were having fun on the hill when they saw at the entrance of a cave a creature that was approaching them. They were frightened and stoned it to death.

PANAMA CITY – A group of Panamanian teenagers claim to have killed and photographed a monster!
A group of teenagers, ranging from 14 years to 16 years old, were spending time outside in Cerro Azul when they spotted the creature. According to them, it startled them when it suddenly crawled out of a cave.

As it came towards them, they panicked and began to throw things at it. It subsequently died from the injuries inflicted, after which the teenagers ran away.

Apparently they went back to take photos, as they were posted on Telemetro.com
However, the ‘paws’ on the monster are leading some to believe it is merely a sloth missing it’s fur.

kome da verujemo, hmmmmm... grupi tinejdzera, cetvorici, ili dvojici mladica? i kako li su ga to na kraju ubili, drvljem, kamenjem ili... ustipcima?
jadni lenjivac :(
 
cuti Milice.. :)
Imaju bre fotke.....

A koliko ja kontam fshop, izgledaju verodostojne.


Svi znamo da u Sloveniji ima velika pecina, Postojinska Jama ili kako vec.
U toj istoj pecini zive "covecije ribice" koje nigde, ali bas nigde na planeti nema. Samo u srcu te pecine.

Ja sam ih video par puta...i sada jeda cekam da odem ponovo tamo....

Znaci, evolucija nije savrsena...ima i svoje nus produkte.. :)

(covecije ribice su slepe, i koliko se secam (a nisam siguran) da nemaju oci......
 
cuti Milice.. :)
Imaju bre fotke.....
A koliko ja kontam fshop, izgledaju verodostojne.
Svi znamo da u Sloveniji ima velika pecina, Postojinska Jama ili kako vec.
U toj istoj pecini zive "covecije ribice" koje nigde, ali bas nigde na planeti nema. Samo u srcu te pecine.
Ja sam ih video par puta...i sada jeda cekam da odem ponovo tamo....
Znai, evolucija nije savrsena...ima i svoje nus produkte.. :)
(covecije ribice su slepe, i koliko se secam (a nisam siguran) da nemaju oci......

A ti bi hteo da nesto sto zivi u pecinama u potpunom mraku ima oci sokolove. :)
Zasto krtica nema oci , jer joj nisu potrebne. Ono sto se ne koristi atrofira jer je priroda veoma stedljiva. Ona ne trpi bilo kakav luksuz.

Ono sto je interesantno u ovoj prici pored toga sto je to bice verovatno pobeglo iz neke tajne laboratorije, jeste reakcija homo sapiensa na pojavu bilo cega sto ne moze da objasni. A to je kamenovati i ubiti.

Zamislite da se stvarno pojave vanzemaljci ,masa bi izgleda instiktivno posegla za kamenjem
Homo sapines sapines. Human people .
 
Poslednja izmena:
A ti bi hteo da nesto sto zivi u pecinama u potpunom mraku ima oci sokolove. :)
Zasto krtica nema oci , jer joj nisu potrebne. Ono sto se ne koristi atrofira jer je priroda veoma stedljiva. Ona ne trpi bilo kakav luksuz.

Ono sto je interesantno u ovoj prici pored toga sto je to bice verovatno pobeglo iz neke tajne laboratorije, jeste reakcija homo sapiensa na pojavu bilo cega sto ne moze da objasni. A to je kamenovati i ubiti.

Zamislite da se stvarno pojave vanzemaljci ,masa bi izgleda instiktivno posegla za kamenjem
Homo sapines sapines. Human people .

Ozi, zadnji put sam video te ribice (u stvari vise lice na sve sem ribice) 1987 godine...

Zaista se ne mogu setiti da li su imale oci, napisao sam to.
I u pravu si da bica koja zive u totalnom mraku nemaju oci (evolucija) ali nikako da budem siguran ...

Elem, rekoh vec...cim se docepam extra kesha, odo ja tamo opet. Ovaj put sa svojim canon power shot-om.

I nije samo to interesantno u postojinskoj jami.
Prvo vas vozi vozic (kao u rudniku) 15 minuta kroz jako niske tunele. A na istima iscrtani crtezi pra ljudi.

I onda vas istovari u neku ogromnu galeriju, A odmah ispod, cijete reku koja huci,...pogledate dole i vidite recicu koja je jako brza, a ispod vas 100 metara. Spelolozi kolko znam jos je nisu istrazili.

Jedino osecanje koje sam tada imao, je strahopostovanje.



A
 
A ti bi hteo da nesto sto zivi u pecinama u potpunom mraku ima oci sokolove. :)
Zasto krtica nema oci , jer joj nisu potrebne. Ono sto se ne koristi atrofira jer je priroda veoma stedljiva. Ona ne trpi bilo kakav luksuz.

Ono sto je interesantno u ovoj prici pored toga sto je to bice verovatno pobeglo iz neke tajne laboratorije, jeste reakcija homo sapiensa na pojavu bilo cega sto ne moze da objasni. A to je kamenovati i ubiti.

Zamislite da se stvarno pojave vanzemaljci ,masa bi izgleda instiktivno posegla za kamenjem
Homo sapines sapines. Human people .

citao tekst?
nisu klinci nikog zviznuli nego slagali da bi prodali slike. bice je odrani lenjivac, uporedi oblik tela, sapa i glave... end of misteri :rtfm:
 
A ti bi hteo da nesto sto zivi u pecinama u potpunom mraku ima oci sokolove. :)
Zasto krtica nema oci , jer joj nisu potrebne. Ono sto se ne koristi atrofira jer je priroda veoma stedljiva. Ona ne trpi bilo kakav luksuz.

Ono sto je interesantno u ovoj prici pored toga sto je to bice verovatno pobeglo iz neke tajne laboratorije, jeste reakcija homo sapiensa na pojavu bilo cega sto ne moze da objasni. A to je kamenovati i ubiti.

Zamislite da se stvarno pojave vanzemaljci ,masa bi izgleda instiktivno posegla za kamenjem
Homo sapines sapines. Human people .

Krtice imaju oci,mislim ipak sam pazio na casovima bilogije. Oci su im sitne a vid ogranicen, vide samo ralike izmadju svetlog i tamnog i mozda jos nesto.....
 
Čovečja ribica je repati vodozemac iz porodice Proteidae.

Živi u podzemnim jezerima i mirnijim delovima podzemnih potoka i rečica dinarskog karsta (krša, krasa), isključivo od severa Italije, Istre i Primorske Slovenije, preko Bosne, sve do Crne Gore. Ipak, pored osnovanih pretpostavki u crnogorskim pećinama još nije nađena. Očekuje se da će složenija istraživanja vremenom potvrditi tu pretpostavku
Čovečja ribica je „dinarski endemit“, budući da je nema nigde drugde na svetu. Proteusi mogu da se nađu i na dubinama do 80 metara. Iako nikada voljno ne napuštaju večiti mrak pećina, u proleće i u jesen ljudi ih povremeno nalaze i na površini, jer ih izbace jaka vrela kad nadođu podzemne vode usled bujnih kiša i topljenja snega. Ovo je naročito česta pojava u Hercegovini, u okolini Trebinja i u Popovom Polju.
 

Back
Top