Da li su Slaveni dosljaci na Balkanu?

jesu dosljaci su
jedino su bosnjaci starosedeoci :rumenko:

Jes' ti bona bila u piramidi onoj kod Visokog?

Tot je ba stat pa gledat. Plaho dobra piramida.

131828968_a0163fa963.jpg
 
Да у време царевине свим кавкаским народима стојала је бритка козачка сабља поред врата, па су у немоћи налазили снагу у вери и постајали издржљивији. Ми смо шиптаре мазили и зато их је све више, док чечени постепено нестају.

to "postepeno" je i za shiptare pozeljno :mrgreen:
 
Prvo, 'ajde sto si hteo da provociras, ali bar udostoji sebe, a narocito nas da se ne prihvatas tako ozbiljnih tema na tako infantilan nacin.

Daleko od toga da su svi ovi narodi iskljucivo ovo ili iskljucivo ono.

Svako moze da se izjasnjava kako mu je volja i da masta o svom poreklu, ali imaginarni iredentizam je daleko od validnog politickog argumenta.

Da, dobro dodje za zatucavanje neukih i ostrascenih narodnih masa, kad treba uposliti glave na prazan stomak, ali osim toga, nema tu nikakve tezine.

Imas brdo takvih pranaroda kao npr. americke latinose i njihov Aclan pokret koji se slicno valjda bazira na pretpostavci da su Acteci kao vrhunac svog postojanja i visevekovne civilizacije postali dileri, sverceri i lopovi.

Sto se tice Albanaca, oni sami sa sobom treba da razrese ko su i sta su.

Jasno je zasto im odgovara da budu Iliri, ali takvim fanaticnim generalizovanjem obesmisljavaju svaki argument. Racunaju na to da istorija nije zabelezila naseljavanje albanskih prostora, a zapravo jeste i dobro se zna gde su se naseljavali Mardaiti, a gde Kuramiti. Da ni ne pominjem raznorazne Krasniqije, Mitroviqije, Jankoviqije itd. koji su, jel' te, naravno, cisti Albanci :lol:
 
Vjeruj mi da ce se potegnuti uskoro i pitanje Istre koja se treba pripojiti Italiji.Citajuci vijesti o tome da su Hrvati skinuli Italijansku zastavu, mislim da to nije bilo potrijebno jer sta nekome smeta Italijanska zastava i zasto da se ona skida kada su Hrvatska i Italija katolicke zemlje.Mislim da tu nema logike da su se Hrvatske vlasti tako ponijele.
 
Amerika ne spava nego gleda kako ce da pomogne manjinskim narodima u njihovim teznjama.Poslije Kosova na redu je potezanje pitanja Istre koja ce mozda biti Italijanska.

Salim se mozda nece biti Italijanska Istra ali katolicka Istra sigurno.
 
Poslednja izmena:
Vjeruj mi da ce se potegnuti uskoro i pitanje Istre koja se treba pripojiti Italiji.Citajuci vijesti o tome da su Hrvati skinuli Italijansku zastavu, mislim da to nije bilo potrijebno jer sta nekome smeta Italijanska zastava i zasto da se ona skida kada su Hrvatska i Italija katolicke zemlje.Mislim da tu nema logike da su se Hrvatske vlasti tako ponijele.

Prvo, pojma nisam imao o tom incidentu sa zastavom...

Drugo, kakve veze sa bilo cime ima to koje vere je koja zemlja?
 
Amerika ne spava nego gleda kako ce da pomogne manjinskim narodima u njihovim teznjama.Poslije Kosova na redu je potezanje pitanja Istre koja ce mozda biti Italijanska.

Naravno da ne spava. Zlo nikad ne spava.

Nema u njihovim intervencijama po pitanju manjina nicega plemenitog. To je cista destabilizacija zemlja i regiona kroz ometanje demokratije i prevlasti vecine.

Kad hoces da trajno smiris neki sukob, onda pruzas podrsku vecini i trazis pravne mehanizme da pomognes manjini. Ali ako hoces da pokrvis dva ili vise naroda na duge staze da bi imao razloga za vojno i politicko mesanje i prisustvo, e, onda samo podrzis slabiju stranu i uzivas. :super:
 
Naravno da nije vazno koje je vjere cija drzava nego da li su ljudi dobri i posteni.U vjeri nema niceg loseg kao sto nema niceg loseg u katolicizmu koji tezi vjeri u Boga isto to je tako u Ortodoksnoj odnosno Pravoslavnoj i Islamskoj vjeri.

Svako ko je posten i dobar moze zivjeti u bilo kojem dijelu svijeta.
 
Naravno da nije vazno koje je vjere cija drzava nego da li su ljudi dobri i posteni.U vjeri nema niceg loseg kao sto nema niceg loseg u katolicizmu koji tezi vjeri u Boga isto to je tako u Ortodoksnoj odnosno Pravoslavnoj i Islamskoj vjeri.

Svako ko je posten i dobar moze zivjeti u bilo kojem dijelu svijeta.

I ja tako mislim, samo sto si ti istakao da te cudi spor Hrvata i Italijana zato sto su oba naroda katolicka :think:
 

Back
Top