Стамбени кредити само за млађе од 45

виртуелизација

Zainteresovan član
Poruka
256
Ових дана имамо прилику да се најављују повољни стамбени кредити, али само за млађе од 45 година.

Политичари, који су на власти, су заборавили, или превидели, да у Уставу РС јасно стоји да је забрањена свака врста дискриминације па и старосна.

Много тога је већ речено о ''политичкој елити'' у нас, а ево још једног доказа о каквим се ретардима ради.
 
Ових дана имамо прилику да се најављују повољни стамбени кредити, али само за млађе од 45 година.

Политичари, који су на власти, су заборавили, или превидели, да у Уставу РС јасно стоји да је забрањена свака врста дискриминације па и старосна.

Много тога је већ речено о ''политичкој елити'' у нас, а ево још једног доказа о каквим се ретардима ради.

Pa? i sta to znaci?
jel treba banka koja je dala kredit da oduzme neisplaceni stan ako klijent umre posle 10 godina?
Jel bi to bilo humanije?
 
Pa? i sta to znaci?
jel treba banka koja je dala kredit da oduzme neisplaceni stan ako klijent umre posle 10 godina?
Jel bi to bilo humanije?

a sta ce da radi , ako joj klijent od 25 umre ???

pa ako klijent rikne pre nego otplati stan,mogu naslednici da preuzmu otplatu.....kakva je to, keve ti , komplikacija???

obicna glupost , koja bi pala na sudu u svakoj ozbiljnoj zemlji, sem u srbiji....tu sve moze, u zemlji retardiranih , i infantilni su genijalci....:roll:
 
Ne odredjuju politicari starosnu granicu, nego banke.
Za starije od 45 ili racunaju da su do sad vec sebi trebali obezbediti stan, pa zele da poguraju mlade nade ili (sto je mnogo verovatnije) ne racunaju da ce stariji od 45 ziveti jos 30 godina (a sleduje im i penzija) da bi otplatili celokupan dug.

kako rekoh....ta prica bi u svakoj civilizovanoj drzavi bila odavno na ustavnom sudu , a banka koja bi se usudila da da takve dikriminatorske uslove , bi tesko mogla da obnovi dozvolu za rad, ili bi , u najbolju ruku morala da se izvinjava godinama, i da moli stedise preko 45 , a takvi drze najvise para u bankama da ne povlace pare iz njihovih trezora..........

ali , srbija je to, brale........moze se bankarskom cinovniku da ti racuna koliko ces da zivis:hahaha::hahaha::hahaha:......i to je ok.....niko se ne uzBUDJAVA...:mrgreen:
 
kako rekoh....ta prica bi u svakoj civilizovanoj drzavi bila odavno na ustavnom sudu , a banka koja bi se usudila da da takve dikriminatorske uslove , bi tesko mogla da obnovi dozvolu za rad, ili bi , u najbolju ruku morala da se izvinjava godinama, i da moli stedise preko 45 , a takvi drze najvise para u bankama da ne povlace pare iz njihovih trezora..........

ali , srbija je to, brale........moze se bankarskom cinovniku da ti racuna koliko ces da zivis:hahaha::hahaha::hahaha:......i to je ok.....niko se ne uzBUDJAVA...:mrgreen:

Pa mislim da si se prevario malo. Svuda u svetu svaka banka i osiguravajuća kuća procenjuju koliko ćeš biti sposoban da plaćaš taj kredit. Pa gledaju ti i zdravstveni karton bre, a ne samo godine....
 
a sta ce da radi , ako joj klijent od 25 umre ???

pa ako klijent rikne pre nego otplati stan,mogu naslednici da preuzmu otplatu.....kakva je to, keve ti , komplikacija???

obicna glupost , koja bi pala na sudu u svakoj ozbiljnoj zemlji, sem u srbiji....tu sve moze, u zemlji retardiranih , i infantilni su genijalci....:roll:

komsinici mog poznanika je umro suprug u 48 godina a ona nije mogla da otplacuje kredit. i oduzeli su im stan.
tako sam cuo.
 
Pa mislim da si se prevario malo. Svuda u svetu svaka banka i osiguravajuća kuća procenjuju koliko ćeš biti sposoban da plaćaš taj kredit. Pa gledaju ti i zdravstveni karton bre, a ne samo godine....

jesi li imao ikada u zivotu racun u nekoj banci u inostranstvu???

ne , ovo , kao shatro " raifaizen banka " iz beograda, nego u pravoj banci u stranoj zemlji...??

pa kada bi neka banka objavila da ne da kredit starijima od 45 godina, mogla bi da sirom otvori kapije da stedise koje su 45 plus, uzmu svoje pare i odnesu u drugu banku...:mrgreen:
 
pa to su pojedinacni slucajevi, i to se desava......dokaz vise da neko ko ima 25 godina ne moze da se kladi da ce otplatiti taj stan....:roll:

pa ja onda tako racunam da banke pokusavaju na taj nacin sprece takve neugodne situacije...
mogli bi oni da daju i ljudima sa 70 godina kredit na 40 godina.mislim da bi im to bilo veoma isplativo...
 
da ne kvarim nit diskusije, ali postoji takozavno osiguranje kredita, pa cak i reosiguranje. nista novo, samo su banke kod nas neprijateljska prema klijentima, ne daju kamatu ni pribliznu onoj koju naplacuju i na prvi mig krize su pozurile da prosle jeseni izvuku nekoliko milijardi evra napolje

zakljucak - trebaju nam domace banke, da pomognu da se pokrene proizvodnju, i da ne pljackaju gradjane
 
Pa mislim da si se prevario malo. Svuda u svetu svaka banka i osiguravajuća kuća procenjuju koliko ćeš biti sposoban da plaćaš taj kredit. Pa gledaju ti i zdravstveni karton bre, a ne samo godine....

To sto si ti pomenuo rade osiguranja, a ne banke.
Ako hoces zivotno osiguranje, a imas 80 godina, nekoliko bolesti koje traju do kraja zivota itd, sigurno je da ces platiti mnogo vise nego neko sa 20 godina kome nista ne fali.

Zasto su ovde odlucili ovako, ne znam.
Nije da banka nece da daje kredite starijima od 45 godina, daje ih itekako (pored tapije na nekretninu, ziranata itd).

Ali ovo su subvencionisani krediti namenjeni pre svega mladima koji treba da se odvoje od roditelja ili pobegnu iz sela u grad i onda mogu da diktiraju starosne granice.
Isto tako postoje krediti za mlade bracne parove koji takodje imaju neke popuste.
Samo nemojte reci da je i ovo sexualna diskriminacija, sto nece dvojici pedera/lezbejki da daju subvencionisan kredit. :hahaha:
 
Прво цене по м2 су безобразно велике и ко год сада узме тај кредит је телетабис
цене морају да падну на реално око 60%од садашње чак и мање пре 6-7 година у НС је новоградња била 800 -850 евра по м2 да би прошле године набили на 1500-1800евра по м2
 
pa ja onda tako racunam da banke pokusavaju na taj nacin sprece takve neugodne situacije...
mogli bi oni da daju i ljudima sa 70 godina kredit na 40 godina.mislim da bi im to bilo veoma isplativo...
Banke ne pokušavaju da spreče takve situacije.Banke su zelenaške organizacije koje pod zaštitom zakona u Srbiji pljačkaju ljude.I najviše im odgovara kad neko umre a oni na ime dugova oduzmu imovinu koju posle prodaju i debelo zarade.
 
Znaci ovde se neki ljudi nalupaju samo tako.
Ovde neko napisa da se starijima od 45 ne da pravo jer su matori..Pa nece valjda mreti u pedesetoj.Ovo je samo izgovor da se poguraju mladi(koji danas ne mogu ni da se zaposle-jel cuo neko za ovaj talas otkaza), drzava nema para i to je ISTINA, a mogu oni da pricaju sta hoce..

А минималне плате које морају имати да конкуришу?
Нема то везе са не запошљеношћу ,него имају пар својих инвеститора који су у проблему па треба да распродају своје м2
 
Poslednja izmena od moderatora:
ne bi se usudila da uzmem kredit i da robujem ceo zivot kreditu

pogotovo sto je suludo u ovakvoj neuredjenoj lopovskoj drzavi uzeti kredit na 30 godina i nekom drugom puniti dzep

uporedite kolike su kamate na zapadu a kolike u Srbiji
stvarno je jadno
pogotovo sto su ovde cene stanova nerealne


imam kredit za auto na 5 godina i jedva cekam da prodje jer su me 'ojadili'
5 godina kao vecnost nikako da prodju :dash:
 
ne bi se usudila da uzmem kredit i da robujem ceo zivot kreditu

pogotovo sto je suludo u ovakvoj neuredjenoj lopovskoj drzavi uzeti kredit na 30 godina i nekom drugom puniti dzep

uporedite kolike su kamate na zapadu a kolike u Srbiji
stvarno je jadno
pogotovo sto su ovde cene stanova nerealne


imam kredit za auto na 5 godina i jedva cekam da prodje jer su me 'ojadili'
5 godina kao vecnost nikako da prodju :dash:

Upravo tako.
 

Back
Top