Dan rodjenja

eklipticna

Obećava
Poruka
65
Mozda ova tema vec postoji - izvinjavam se ako je tako, ja je nisam nasla :roll:

Jutros sam slucajno procitala da svakim danom u nedelji vlada odredjena planeta:

Ponedeljak - Mesec
Utorak - Mars
Sreda - Merkur
Cetvrtak - Jupiter
Petak - Venera
Subota - Saturn
Nedelja - Sunce

Koliko je ovo ''istinito''?

znaci, ja cu se utepati! :roll:
podznak mi je Devica gde je Saturn jos uvek, onda prelazi u Vagu gde se meni inace nalazi doticni gospodin, a onda jos procitam da sam rodjena na dan njegove "vladavine"...

pa ja sam ga stvarno ugasila, nije ni cudo sto sam toliko umorna....

Jel se ista racuna to sto sam pocela da se radjam u petak? :think:
 
Mozda ova tema vec postoji - izvinjavam se ako je tako, ja je nisam nasla :roll:

Jutros sam slucajno procitala da svakim danom u nedelji vlada odredjena planeta:

Ponedeljak - Mesec
Utorak - Mars
Sreda - Merkur
Cetvrtak - Jupiter
Petak - Venera
Subota - Saturn
Nedelja - Sunce

Koliko je ovo ''istinito''?

znaci, ja cu se utepati! :roll:
podznak mi je Devica gde je Saturn jos uvek, onda prelazi u Vagu gde se meni inace nalazi doticni gospodin, a onda jos procitam da sam rodjena na dan njegove "vladavine"...

pa ja sam ga stvarno ugasila, nije ni cudo sto sam toliko umorna....

Jel se ista racuna to sto sam pocela da se radjam u petak? :think:

Znaci,ja sam dete Saturna...Ispade da je sve tu nesto povezano...:):)
 
Samo da naglasim jednu stvar. Vladavina planeta nad nekim danom počinje od svitanja, ne od ponoći. Ukoliko ste npr rođeni u ponedeljak u 3:00 ujutru i Sunce vam je ispod horizonta, onda ste zapravo po ovome rođeni u nedelju tj pod vladavinom Sunca. Dan traje od jednog svitanja do drugog svitanja. (tj podeljen je u dva dela - DAN, koji traje od svitanja do sumraka; i NOĆ koja traje od sumraka do svitanja).
 
za godine:
1979 - Saturn
1980 - Jupiter
1981 - Mars
1982 - Sunce
1983 - Venera
1984 - Merkur
1985 - Mesec
1986 - Saturn
1987 - Jupiter
1988 - Mars
.....
I ovde da napomenem - godina počinje sa prolećem (21.3.), tako da ako je neko rođen 12.3.1980. neće biti rođen u godini Jupitera, već godini Saturna...

A sat je već malo komplikovan za izračunavanje... Trajanje dana podeliš na 12 jednakih delova (kad kažem dan, mislim baš na DAN, tj period od svitanja do sumraka). Prvim delom od svitanja vlada planeta koja vlada tim danom, sledećim vlada sledeća u redu (Saturn-Jupiter-Mars-Sunce-Venera-Merkur-Mesec)...

Recimo rođen si u nedelju u 11:25, Sunce je izašlo u 6:20, a trajanje jednog planetarnog sata je 1:05 (1 sat i 5 minuta). Pošto je u pitanju nedelja, prvim satom će vladati Sunce, tj prikazano tabelom:
6:20-7:25 Sunce
7:25-8:30 Venera
8:30-9:35 Merkur
9:35-10:40 Mesec
10:40-11:45 Saturn <= u ovaj period spada vreme koje tražimo tako da bi osoba bila rođena u satu Saturna.
 

Back
Top