Zenske carape

Mazuljica

Zainteresovan član
Poruka
210
Dame moje da vas pitam nesto, radi se o sledecem:
Drugarica uskoro ide u neke svatove i planirala je uz neku odevnu kombinaciju da obuce crne najlon carape. Druga drugarica joj rekla da niposto ne oblaci crne jer se ne nose, vec samo boja koze. Pitale su mene za misljenje, a ja sam posle ove druge ostala zbunjena, jer nisam primetila sa de ne nose crne carape.
Sta vi mislite? Da li se nose ili ne? :D
 
Ne znam sta ce imati na sebi od garderobe, pa je tesko odrediti. Licno, kad god mogu, a garderoba i obuca mi uglavnom to dozvoljavaju, nosim crne carape. Imam na raspolaganju i smedje, sive i boju koze, a od nedavno sam odlucila da kupujem iskljucivo crne i boju koze jer one i pokrivaju najveci deo garderobe/obuce koju nosim.
 
I mislim da nije bitno sta se nosi ili ne nosi vec da se dobro osecamo u obucenom, dobro izgledamo, dobro nosimo to na sebi i da je sve to skladno. Sad se nose, na pr i dokolenice, a ja ih nosim...al' zamalo :D.
 
Dame moje da vas pitam nesto, radi se o sledecem:
Drugarica uskoro ide u neke svatove i planirala je uz neku odevnu kombinaciju da obuce crne najlon carape. Druga drugarica joj rekla da niposto ne oblaci crne jer se ne nose, vec samo boja koze. Pitale su mene za misljenje, a ja sam posle ove druge ostala zbunjena, jer nisam primetila sa de ne nose crne carape.
Sta vi mislite? Da li se nose ili ne? :D

Ma ta druga drugarica je kobila gluba.......:D

E ne nose se. Kad cujem to zaista se zapitam da li je zenama totalno ispran mozak......tamo neka modna industrija kako bi namlatila sto vise para nametnula vam je neku modu pase eto ovog leta mozda nosi crveno ali eto sledeceg to nece biti IN vec ce se nositi zeleno.....Valjda se nosi ono u cemu se prijatno osecas i sto ti dobro stoji. Ali eto na zalost zene su se primile na tu prevaru o modi....i tako raznorazni kreatori i tekstilna industrija mlate milione .
 
Dame moje da vas pitam nesto, radi se o sledecem:
Drugarica uskoro ide u neke svatove i planirala je uz neku odevnu kombinaciju da obuce crne najlon carape. Druga drugarica joj rekla da niposto ne oblaci crne jer se ne nose, vec samo boja koze. Pitale su mene za misljenje, a ja sam posle ove druge ostala zbunjena, jer nisam primetila sa de ne nose crne carape.
Sta vi mislite? Da li se nose ili ne? :D

Е ово ме подсети на моју ћеру. Додуше она има 12 година, али ту је негде по начину размишљања :mrgreen::
- Почела летос нека кишица а ми биле у граду. Видим да неће јаче и предложим јој да наставимо, па и ако мало покиснемо ништа страшно, лепа топла летња киша...
А она мени:''Нећу да се бламирам! То је тотални аут!!!''
:eek:
Питам у чему је фазон, а она мени каже да у часопису Браво редовно излази шта је ''ин'' а шта је ''аут'', и да је за ову недељу аут шетати по киши без кишобрана... Ја не могу да верујем.
И стварно, кад смо дошле кући она ми покаже. Заиста је тако.
Е па сад, ко хоће да буде ''ин'' мора строго да прати недељне трендове... Стога, ако ове недеље црне чарапе нису ''ин'' - онда нису! :mrgreen:

П.С.
Узгред - уз свечану гардеробу (која је обично тамнија, јелте) уколико иду чарапе - онда су то претежно црне (наравно, ако су црне ципеле у питању)! Боја коже је више дневна и мање елегантна... То је бар по мом осећају за стил, а не по трендовима...;)
 
Dame moje da vas pitam nesto, radi se o sledecem:
Drugarica uskoro ide u neke svatove i planirala je uz neku odevnu kombinaciju da obuce crne najlon carape. Druga drugarica joj rekla da niposto ne oblaci crne jer se ne nose, vec samo boja koze. Pitale su mene za misljenje, a ja sam posle ove druge ostala zbunjena, jer nisam primetila sa de ne nose crne carape.
Sta vi mislite? Da li se nose ili ne? :D

Mislim da se ne nose! Rijetko skoro nikad ne vidim crne carape, samo boja koze!Osobno ni ja ih ne nosim nit bas znam uz sto bi ih kombinirala, pa cak zimi ispod traperica ne nosim crne, jedino ako nisu grilonke ili kako se vec zovu.
 
Imace crnu haljinu i crne cipele, pa je mislila i crne carape. Nisam joj mogla nista reci, jer ja licno nikad nisam nosila crne carape. hvala svima na odgovorima.

...Dress code u zapadnoevropskim zemljama i Severnoj Americi zenama ne preporucuje crnu boju kao adekvatan izbor za crkveno ili gradjansko vencanje, bez obzira na svojstvo u kojem se istom prisustvuje...Vencanje je ujedno i jedina formalna prilika za koju ovakva preporuka vazi, iako su stroga pravila poslednjih godina sve fleksibilnija, te je crna boja sve cesci izbor...
...Nijansa carapa i njihova punoca bitno zavise od godisnjeg doba, mesta na kojem se vencanje odrzava, materijala i kroja odabrane odece i obuce za tu priliku, kao i telesne gradje, tena i stila osobe koja ih nosi...Ukoliko je rec o tanjoj, 'svilenoj' carapi, umesto crne, meksi i rafiniran efekat moze se postici izborom tamno sive ('antracit') ili nesto svetlije sive ('smoke'/'fumme') nijanse...U slucaju da su ruke otkrivene, kao i dekolte, bolji izbor moze biti nijansa koja odgovara boji koze...

...Srecno!...:)
 
Poslednja izmena:
Imace crnu haljinu i crne cipele, pa je mislila i crne carape. Nisam joj mogla nista reci, jer ja licno nikad nisam nosila crne carape. hvala svima na odgovorima.

Meni kombiniranje crne haljine i crnih cipela sa crnim carapama odmah ascocira na Aleksis iz Dinastije, samim tim na 80-te ili na sprovode.
Ako si joj dobra frendica i ne mislis da ide to sto misli obuci svakako na lijep nacin joj kazi, bar ja bi;)
Javi kako proslo i sto je obukla:)
 
Dame moje da vas pitam nesto, radi se o sledecem:
Drugarica uskoro ide u neke svatove i planirala je uz neku odevnu kombinaciju da obuce crne najlon carape. Druga drugarica joj rekla da niposto ne oblaci crne jer se ne nose, vec samo boja koze. Pitale su mene za misljenje, a ja sam posle ove druge ostala zbunjena, jer nisam primetila sa de ne nose crne carape.
Sta vi mislite? Da li se nose ili ne? :D
pa, nose se
ali, uz svecanu kombinaciju mnogo bolej idu one svilene, boje dima, sto noga u njima izgleda kao osuncana, ne gola, kao u onima boje kozze
ja nosim takve kad pokazujem noge u stiklama
za ravnu cipelu mogu i neke cipkane, ali obavezno da budu tanke i ne sinteticke, moze tanki pamuk
 
Dame moje da vas pitam nesto, radi se o sledecem:
Drugarica uskoro ide u neke svatove i planirala je uz neku odevnu kombinaciju da obuce crne najlon carape. Druga drugarica joj rekla da niposto ne oblaci crne jer se ne nose, vec samo boja koze. Pitale su mene za misljenje, a ja sam posle ove druge ostala zbunjena, jer nisam primetila sa de ne nose crne carape.
Sta vi mislite? Da li se nose ili ne? :D

Zavisi od odevne kombinacije i od cipelica koje planira da obuce.Ko to kaze da se ne nose? ja koliko znam i koliko citam,zavisi od ova dva parametra.A,da ne znas slucajno sta planira da obuce,koje je to boje i cipelice?
 
Узгред - уз свечану гардеробу (која је обично тамнија, јелте) уколико иду чарапе - онда су то претежно црне (наравно, ако су црне ципеле у питању)! Боја коже је више дневна и мање елегантна... То је бар по мом осећају за стил, а не по трендовима...;)
Istog sam misljenja. Fina tanka carapa bi se lepo uklopila. Sad ne znam da li smo in po drugim merilima , ja samo znam da je in osecati se lepo, tako da je bitno da obuje ono sta se njoj dopada :)
 
Imace crnu haljinu i crne cipele, pa je mislila i crne carape. Nisam joj mogla nista reci, jer ja licno nikad nisam nosila crne carape. hvala svima na odgovorima.

Uf,po meni ce se totalno ucrniti sa tim,a milsim da nekako i ne ide,od glave do pete u crnom bas..Mislim da je bolje resenje carape u boji dima..To je dosta svetlije od crne,a nije za boju koze nisam ovaj put,jer mislim da ce suvise odudarati.Moj savet su carapice u boji dima sa likrom.:)
 
ja lično jako retko nosim haljine (osim leti ali tada bez čarapa) ali u tim trenucima čarapa je poput cipele crna jer nosim samo crne i braon cipele

naravno uz braon cipele ne nosim crne čarape
 
Dame moje da vas pitam nesto, radi se o sledecem:
Drugarica uskoro ide u neke svatove i planirala je uz neku odevnu kombinaciju da obuce crne najlon carape. Druga drugarica joj rekla da niposto ne oblaci crne jer se ne nose, vec samo boja koze. Pitale su mene za misljenje, a ja sam posle ove druge ostala zbunjena, jer nisam primetila sa de ne nose crne carape.
Sta vi mislite? Da li se nose ili ne? :D

Ne znam da li se i koje nose ali meni te u boji kože oduvek bile nekako babaste :neutral:
 
a sta fali tankim crnim carapama? nije mi jasno...ako nisu od perlona i sa milijardu posto likre...sasvim prihvatljivo...coco varijanta...mada ja se u crnom crnom nikad ne bih nigde pojavila, posto sam mrsava imam i crnu kosu i tamne oci....

uz crnu haljinu bih uzela neke npr ljubicaste cipele i crno ljubicaste carape....
:D
 

Back
Top