Каптол и службено потврдио:Кардинал Бозанић одлази у Јасеновац и Градишку Стару

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
Каптол, не знам баш шта је то, потврђује да свештеници из Лепе њихове,
иду у обилазак највећег стратишта Срба у историји.
Не знам одакле им та изненадна идеја после скоро 65 година, али се плашим да је у питању опет нека превара?
ПОСЛЕДЊИ ПУТ СУ КАТОЛИЧКИ СВЕШТЕНИЦИ БИЛИ У ЈАСЕНОВЦУ ЗА ВРЕМЕ ДРУГОГ СВЕТСКОГ РАТА, ДОДУШЕ НА ЗАДАТКУ, КАД СУ ПРЕКРШТАВАЛИ СРБЕ И ПОМАГАЛИ У КЛАЊУ ИСТИХ.:rtfm:


http://www.index.hr/vijesti/clanak/...azi-u-jasenovac-i-gradisku-staru-/450596.aspx

SLUŽBENI Kaptol potvrdio je kako će po prvi puta Nadbiskup zagrebački kardinal Josip Bozanić posjetiti mjesto bivših koncentracijskih logora za vrijeme Drugog svjetskog rata Jasenovac i Staru Gradišku. Taj povijesni korak za Crkvu u Hrvata koja je godinama, točnije već 64 godine izbjegavala odlazak na područje bivših koncentracijskih logora iz Drugog svjetskog rata dok je isto vrijeme "prvu svećeničku ligu" slala u Bleiburg upakirala je kao hodočašće u spomen žrtvama-svećenicima.

"Na nadbiskupijskoj će razini biti organizirano svećeničko hodočašće u kojemu će posebno mjesto imati svijetli likovi svećenika koji su svojom žrtvom i svjedočanstvom vjernosti Kristu i Crkvi kroz razne nedaće u daljoj i bližoj prošlosti ostali istinsko nadahnuće novim naraštajima", stoji u obavijesti Nadbiskupskoga duhovnog stola koju prenosi Ured za odnose s javnošću Zagrebačke nadbiskupije.

Isto tako u obavijesti se može saznati i kako će u posjet osim kardinala Bozanića ići i pomoćni biskupi te svećenici Zagrebačke nadbiskupije. Hodočašće će biti organizirano u četvrtak, 24. rujna 2009. godine.

"Svećenici će pohoditi Staru Gradišku, nekadašnje mjesto stradavanja i zatočeništva ali i sadašnje mjesto izgradnje nove crkve, zatim Jasenovac, župnu crkvu i spomen-područje koncentracijskog logora te, na kraju, Petrinju, gdje će u novoj crkvi, koja je izgrađena na mjestu do temelja porušene župne crkve u agresiji na Hrvatsku, u svećeničkome zajedništvu slaviti euharistiju", doznaje se iz proglasa.

Posjet, kardinala Bozanića, koji kasni već 64 godine prethodila je posjeta u travnju kada su Jasenovac službeno pohodili predsjednik Hrvatske biskupske konferencije đakovački i srijemski nadbiskup i metropolit msgr. Marin Srakić posjetio Spomen-područje Jasenovac. S njim su bili i požeški biskup msgr. Antun Škvorčević, srijemski biskup msgr. Đuro Gašparović i pomoćni biskup đakovački Đuro Hranić.

Nadbiskup Srakić tada je naglasio kako je Jasenovac zapravo "ljaga za hrvatski narod".
 
Каптол, не знам баш шта је то, потврђује да свештеници из Лепе њихове,
иду у обилазак највећег стратишта Срба у историји.
Не знам одакле им та изненадна идеја после скоро 65 година, али се плашим да је у питању опет нека превара?
ПОСЛЕДЊИ ПУТ СУ КАТОЛИЧКИ СВЕШТЕНИЦИ БИЛИ У ЈАСЕНОВЦУ ЗА ВРЕМЕ ДРУГОГ СВЕТСКОГ РАТА, ДОДУШЕ НА ЗАДАТКУ, КАД СУ ПРЕКРШТАВАЛИ СРБЕ И ПОМАГАЛИ У КЛАЊУ ИСТИХ.:rtfm:


http://www.index.hr/vijesti/clanak/...azi-u-jasenovac-i-gradisku-staru-/450596.aspx

SLUŽBENI Kaptol potvrdio je kako će po prvi puta Nadbiskup zagrebački kardinal Josip Bozanić posjetiti mjesto bivših koncentracijskih logora za vrijeme Drugog svjetskog rata Jasenovac i Staru Gradišku. Taj povijesni korak za Crkvu u Hrvata koja je godinama, točnije već 64 godine izbjegavala odlazak na područje bivših koncentracijskih logora iz Drugog svjetskog rata dok je isto vrijeme "prvu svećeničku ligu" slala u Bleiburg upakirala je kao hodočašće u spomen žrtvama-svećenicima.

"Na nadbiskupijskoj će razini biti organizirano svećeničko hodočašće u kojemu će posebno mjesto imati svijetli likovi svećenika koji su svojom žrtvom i svjedočanstvom vjernosti Kristu i Crkvi kroz razne nedaće u daljoj i bližoj prošlosti ostali istinsko nadahnuće novim naraštajima", stoji u obavijesti Nadbiskupskoga duhovnog stola koju prenosi Ured za odnose s javnošću Zagrebačke nadbiskupije.

Isto tako u obavijesti se može saznati i kako će u posjet osim kardinala Bozanića ići i pomoćni biskupi te svećenici Zagrebačke nadbiskupije. Hodočašće će biti organizirano u četvrtak, 24. rujna 2009. godine.

"Svećenici će pohoditi Staru Gradišku, nekadašnje mjesto stradavanja i zatočeništva ali i sadašnje mjesto izgradnje nove crkve, zatim Jasenovac, župnu crkvu i spomen-područje koncentracijskog logora te, na kraju, Petrinju, gdje će u novoj crkvi, koja je izgrađena na mjestu do temelja porušene župne crkve u agresiji na Hrvatsku, u svećeničkome zajedništvu slaviti euharistiju", doznaje se iz proglasa.

Posjet, kardinala Bozanića, koji kasni već 64 godine prethodila je posjeta u travnju kada su Jasenovac službeno pohodili predsjednik Hrvatske biskupske konferencije đakovački i srijemski nadbiskup i metropolit msgr. Marin Srakić posjetio Spomen-područje Jasenovac. S njim su bili i požeški biskup msgr. Antun Škvorčević, srijemski biskup msgr. Đuro Gašparović i pomoćni biskup đakovački Đuro Hranić.

Nadbiskup Srakić tada je naglasio kako je Jasenovac zapravo "ljaga za hrvatski narod".
Pa vidi se da smo mi Hrvati prave ljudine i posten narod :D
 
a jesi ti pustio suzu za recimo..Ovcarom,Mostarom,Srebrenicom? :D

kad se istinski izvinete za pokolje nad srbima u 1vom sv. ratu, kad se izvinete za jasenovac ,gradisku ,jastrebarsko i sve konc. logore ,za jame po rvatskoj i bosni, za zlocine u poslednjim ratovima ,tad, ali samo tad cete dobiti suzu. sta je ovcara naspram klipova rvatskih kasapljenja...., mostar ??? ne budi patetican i ironican ,sta pominjes srebrenicu kad ste rokali po mostarskim muslimanima...srebrenica !!??? se desila jer je naser oric iskasapio preko 3000 srba iz tog i okolnih krajeva... ne pravi mi se pametan;). dovoljan si sam sebi.
 
kad se istinski izvinete za pokolje nad srbima u 1vom sv. ratu, kad se izvinete za jasenovac ,gradisku ,jastrebarsko i sve konc. logore ,za jame po rvatskoj i bosni, za zlocine u poslednjim ratovima ,tad, ali samo tad cete dobiti suzu. sta je ovcara naspram klipova rvatskih kasapljenja...., mostar ??? ne budi patetican i ironican ,sta pominjes srebrenicu kad ste rokali po mostarskim muslimanima...srebrenica !!??? se desila jer je naser oric iskasapio preko 3000 srba iz tog i okolnih krajeva... ne pravi mi se pametan;). dovoljan si sam sebi.

pa cekaj malo..evo i na ovoj temi se vidi iz clanka da se Jasenovac smatra mrljom..koliko puta samo je to receno i koliko puta su se samo ispricavali za to..pa sta bi ti jos htjeo??Ajde ti se nepravi pametan,jer u Hrv se jako dobro zna sta je Jasenovac i nitko normalan to ne podrzava..
 
[QUOTE=Alex84;11099834]pa cekaj malo..evo i na ovoj temi se vidi iz clanka da se Jasenovac smatra mrljom..koliko puta samo je to receno i koliko puta su se samo ispricavali za to..pa sta bi ti jos htjeo??Ajde ti se nepravi pametan,jer u Hrv se jako dobro zna sta je Jasenovac i nitko normalan to ne podrzava..[/QUOTE]

da vratite pobijene, ako je moguce ili da se vlada hrvatske i katolicke crkva javno izvine za to !!! covek ne mora biti pametan ...moze biti pijan ,lud ,budala, a ipak da zna sta se desilo u proslom veku. a ti mi odgovori na prethodna moja pitanja !!!
 
pa cekaj malo..evo i na ovoj temi se vidi iz clanka da se Jasenovac smatra mrljom..koliko puta samo je to receno i koliko puta su se samo ispricavali za to..pa sta bi ti jos htjeo??Ajde ti se nepravi pametan,jer u Hrv se jako dobro zna sta je Jasenovac i nitko normalan to ne podrzava..

cova ti je postavio pitanja u prethodnom tekstu. pazi ti njega sad on pominje srebrenicu kao da su kroati bili u bosni cisti ko suza, a rokali su ih nesmanjenom zestinom. sta imas reci u korist nasera orica ,PRE nego sto se desila srebrenica ??? jer PAMETNI ,srpska vlada se izvinula za srebrenicu , a srbima i preko tri hiljade pobijenih niko, i sta cemo sad ??:think:
 
cova ti je postavio pitanja u prethodnom tekstu. pazi ti njega sad on pominje srebrenicu kao da su kroati bili u bosni cisti ko suza, a rokali su ih nesmanjenom zestinom. sta imas reci u korist nasera orica ,PRE nego sto se desila srebrenica ??? jer PAMETNI ,srpska vlada se izvinula za srebrenicu , a srbima i preko tri hiljade pobijenih niko, i sta cemo sad ??:think:
Vidiš da ima 20 godina i još ne zna da li je musliman ili Hrvat.
 
Mozda zato sto su to puke gloposti,a mozda i zato sto vas nitko ne cijeni,nikome nije ni stalo do jednog takvog naroda koji je u zadnjim ratovima klao malu djecu,silovao zene i babe i rusio gradove..Jbga tako ti je to,nije svijet lud :D
Dobro ti je tata opisao šta je sve radio...ili deda.:think:
 
Vidiš da ima 20 godina i još ne zna da li je musliman ili Hrvat.

ahahahaha pa ti neznas ni brojati :hahaha::hahaha:

silni sati pred compom i neimanje drustvenog zivota su ti ozbiljno nagrizli pamet:hahaha:

Tu si vec godinama i ni sliku nisi stavio,a nezelis reci ni koliko ti je godina..Misoni sta skrivas:per::hahaha:
 
ahahahaha pa ti neznas ni brojati :hahaha::hahaha:

silni sati pred compom i neimanje drustvenog zivota su ti ozbiljno nagrizli pamet:hahaha:

Tu si vec godinama i ni sliku nisi stavio,a nezelis reci ni koliko ti je godina..Misoni sta skrivas:per::hahaha:
Nisam ja balavac od 20 godina pa da stavljam u avatar sliku Riblje čorbe.Sramota te je da zemljacima kažeš da slušaš Boru Čorbu?:hahaha:
 
ma sve se zna..te vase teorije su samo..pa teorije :D
Jel gledaj..slike Srebrenice svake godine obidju cijeli svijet,a te vase gluposti se samo pricaju u lokalnim krcmama i nista vise..uostalom sta mene pitas zasto se vama ne izvinajvaju..Mozda zato sto su to puke gloposti,a mozda i zato sto vas nitko ne cijeni,nikome nije ni stalo do jednog takvog naroda koji je u zadnjim ratovima klao malu djecu,silovao zene i babe i rusio gradove..Jbga tako ti je to,nije svijet lud :D

da,kao sto je miro barisic pucao maloj aleksandri zec u glavu, kao sto postoji spisak od 600 siscana sa imenima i opisom likvidacije, kao sto je munib suljic silovao starice i djecu pa ih zatim likvidirao i bacao saranima u jezerima u pakrackoj poljani, kao sto je mercep ubijao srbe u vukovaru i pustao ih niz savu, kao sto je glavas likvidirao sa metkom u glavu i pustao niz dravu, kao sto je u gospicu miro likvidirao samo 100 srba u julu 91 jer " nije imao vise vremena" kao sto su u lori rezani zarobljenici vadjene oci i sjecene usi, isto i u sibeniku, kao sto je u medackom dzepu spaljivano i klano sve od o-99 godina, kao sto je u oluji ubijeno skoro dve hiljade a protjerano preko 250.000 ljudi, kao sto je u bljesku ubijeno i nestalo gotovo 300 ljudi i protjerano peko 15.000, itd,itd,itd i ovo su za tebe puke gluposti, i tvoj polu-svijet, jel?
 
ma sve se zna..te vase teorije su samo..pa teorije :D
Jel gledaj..slike Srebrenice svake godine obidju cijeli svijet,a te vase gluposti se samo pricaju u lokalnim krcmama i nista vise..uostalom sta mene pitas zasto se vama ne izvinajvaju..Mozda zato sto su to puke gloposti,a mozda i zato sto vas nitko ne cijeni,nikome nije ni stalo do jednog takvog naroda koji je u zadnjim ratovima klao malu djecu,silovao zene i babe i rusio gradove..Jbga tako ti je to,nije svijet lud :D

TEORIJE !?? ''ma sve se zna ..te vase teorije su samo..pa teorije'' tom recenicom si poceo tekst ??? JBTE, pa ti si prazniji od pizze, pre nego sto su je napunili:hahaha:. ''a te vase gluposti se samo pricaju u lokalnim krcmama i nista vise..'' znas....kad tako neko prica idiotske stvari na kontu izmasakriranih ljudi bez obzira na pol i starost, taj zasluzuje da ga siluje vagon pun zita zrno po zrno !!!!! jel si tako odgajan ili si dobio osip na jeziku !??:think: pitam te mucenice zasto ste rokali mostar, ubijali muslimane, kad vec smatras da naser oric nista nije ucinio i kako se nase zrtve prepricavaju u krcmama. niko da mi odgovori za onaj natpis na katedrali u magdeburgu SACUVAJ ME BOZE ZLA,KUGE I HRVATA...imas li odgovor vase cenjeno hrvatstvo.
 
Pa ako nisi balavac tim gore po tebe jer si ko lik iz nekog zabavista,urnebesno smijesan,da ne spominjem da si neinteligentan do bola :hahaha:a to kad se spominje u kontekstu tebe i nije uvreda,vec realnost:lol:Jel kako objasniti ovaj post zivota ti :worth:
Kao prvo,di ti vidis avatar Bore Corbe???:hahaha::hahaha:
Nego reci ti meni,kad vec nisi klinac:hahaha::hahaha: a koji ti ono avatar nosis??:hahaha:
Slusam Boru Corbu:dontunderstand:zasto bi me bilo sramota to rec..:dontunderstand: Politiku i glazbu razdvajam,a on ima neke stvari koje mi se osobno mnogo svidjaju,i sta si tim htio reci :worth::worth:

Lepo je što slušaš Čorbu.Što se tiče smešnih likova moraš još da porasteš da bi ti se neki stvari same kazale.
 
Lepo je što slušaš Čorbu.Što se tiče smešnih likova moraš još da porasteš da bi ti se neki stvari same kazale.

nemoram..dovoljan si mi ti i tvoji zbilja..ali zbilja nepovezani i redikulni postovi koji obicno veze nemaju sa vezom ,ali zbilja ja tebe ne razumijem,ali svaki put ispadnes glup na kvadrat.Pa jel ti onda nije lakse sutiti i eventualno otvoriti temu..pa i tvoji ti se smiju zivota ti..
 
nemoram..dovoljan si mi ti i tvoji zbilja..ali zbilja nepovezani i redikulni postovi koji obicno veze nemaju sa vezom ,ali zbilja ja tebe ne razumijem,ali svaki put ispadnes glup na kvadrat.Pa jel ti onda nije lakse sutiti i eventualno otvoriti temu..pa i tvoji ti se smiju zivota ti..
I treba da se smeju,dok se smeju znači da su živi i zdravi.Ali džabe je tebi to pričati,kod vas nema ništa smešno a bolesnog koliko hoćeš.
 
dobro i sta je pjesnik tio ovime reci??procitaj jos jednom post i probaj barem dokuciti sta sam ja napisao..

Zlocina je bilo naravno i sa nase strane,ali sve te vase brojke su preuvelicane i lazne i nemaju nikakvu osnovu,zato su i zanemarene..dok cijeli svijet recimo zna vase koljacke pohode...ili cemo sad opet onu staru,ceo svet je protiv vas..je mos mislit

sve je tacno u bocu i evidentirano.istina ce pobjediti kad tad
a ovo "ceo svet protiv nas" me ne tangira, zaboli me za ceo svet. dovoljno je vidjeti da pi*ke nemaju hrabrosti reci da idu u jasenovac po oprost (makar i lazni) nego idu obici mjesta gdje su stradali svecenici. necuvena neljudskost koja i prilici prizemnim bicima bez obraza i postenja. a gdje su oni od cjelog svijeta to zna dragi bog
 
I treba da se smeju,dok se smeju znači da su živi i zdravi.Ali džabe je tebi to pričati,kod vas nema ništa smešno a bolesnog koliko hoćeš.
smiju ti se jer si smijesan,i jer ocito imas nekih problema..jbga ti zivis na tom kompu,vec si zaludeo od tolikog buljenja..ajde izadji van malo,smilovat ce se i tebi neka cura:lol:
sve je tacno u bocu i evidentirano.istina ce pobjediti kad tad
a ovo "ceo svet protiv nas" me ne tangira, zaboli me za ceo svet. dovoljno je vidjeti da pi*ke nemaju hrabrosti reci da idu u jasenovac po oprost (makar i lazni) nego idu obici mjesta gdje su stradali svecenici. necuvena neljudskost koja i prilici prizemnim bicima bez obraza i postenja. a gdje su oni od cjelog svijeta to zna dragi bog

ma istina je vec pobijedila...samo nikako to da shvatis,nitko se za par desetina godina nece ni osvrnuti na te vase price..
 
[QUOTE=Alex84;11099834]pa cekaj malo..evo i na ovoj temi se vidi iz clanka da se Jasenovac smatra mrljom..koliko puta samo je to receno i koliko puta su se samo ispricavali za to..pa sta bi ti jos htjeo??Ajde ti se nepravi pametan,jer u Hrv se jako dobro zna sta je Jasenovac i nitko normalan to ne podrzava..

da vratite pobijene, ako je moguce ili da se vlada hrvatske i katolicke crkva javno izvine za to !!! covek ne mora biti pametan ...moze biti pijan ,lud ,budala, a ipak da zna sta se desilo u proslom veku. a ti mi odgovori na prethodna moja pitanja !!![/QUOTE]

Dobro,ne moras sada da se pravdas.:mrgreen:
 

Back
Top