Knjiga za PHP5?

Asix

Obećava
Poruka
70
Posto je PHP5 izasao pre neki dan (vise informacija na http://www.php.net), odlucio sam i njega da naucim, kao sto sam to radio sa trojkom i cetvorkom. E, sad, posto CET nece skoro da izda slicnu knjigu, da li neko zna neki sajt gde mogu da nabavim slicnu knjigu? Bio bih mu veoma zahvalan.
 
PHP5 se od PHP4 vrlo malo razlikuje - glavna razlika je u novim dodatim funkcijama, i nekim koje se vise ne koriste...

Zato uzmi neku dobru PHP4 knjigu (mada za tako lak jezik knjiga nije ni potrebna, dovoljan ti je reference na www.php.net -u) i odatle uci, a nove funkcije i objasnjenje istih potrazi na sajtu... To je u svakom slucaju bolje resenje nego neka knjiga smlacena 'na-brzaka' samo da bi se prodala zbog PHP 5 naslova...
 
A sto vi ludi uopste kupujete te knjige?Ja sam Osnove PHP4 kao i mnoge druge knjige uzeo iz gradske biblioteke.Dobro ja sam iz Cacaka a i kombib.co.yu je iz Cacka pa u toj biblioteci imaje sva njihova izdanja ,ali imaju i izdanja mikroknjige i ostalih.Probajte prvo da potrazite te knjige u Vasim bibliotekama pa posle kupujte ako Vam se svide.
Pozdrav :wink:
 
E, kad bi biblioteka u mom gradu (Paracin) imala knjige posvecene informatickim temama, to bi bio smak sveta. Ovako, na PHP - ovom sajtu postoje tutoriali, ali jel' moze neko da mi kaze tacno gde su malo ozbiljniji tutoriali, jer ako mi bas ne treba knjiga, onda zasto da bacam pare kada to ima na Internetu...
 
nije bash da je mala razlika izmedju petice i prethodnika, sem ako ne gledash sa proceduralne strane tu je isto i nema sta tu mnogo da se menja, ali je zato na oop-u mnogo uradjeno i tu je u stvari najveca razlika......sto se tiche literature evo
http://book.ddvip.net/SoftList/Catalog_15_SoftTime_Desc_2.html

tu ako se snadjete (sve su knjige uglavnom na kineskom ali ima poneka na engleskom) nadjite Core PHP5 negde je oko 2m mozda manje, ali treba da ubodete pravi link :o)))))))
onaj prvi link na koji tamo naidjete trazice vam logovanje na neki server sto ne mozete da uradite a drugi ili treci link je rar fajl koji je sifriran a sifra je ddvip.net ali morate ga otpakovati pomocu winrar-a (total comander nesto nece to da uradi, bar meni)
 

Back
Top