Kapetan Dragan: Ne mrzim Hrvate, usvojio sam dve devojčice Hrvatice

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
kapetan-v.jpg


Dragan Vasiljković, poznatiji kao Kapetan Dragan, rekao je da nije "hrvatomrzac", kao i da Hrvatska nije fašistička zemlja iako u Vladi još ima fašističkih elemenata, prenosi Index.hr.

"Pre 20 godina sam usvojio dve devojčice Hrvatice. Danas su srećne i udate, ali me i dalje zovu tata. U Beogradu sam ih vodio u katoličku crkvu. Imam i kuma Hrvata koga volim više nego bilo kog Srbina, jer moja vera kaže: Bog, pa kum", prenosi Index deo Vasiljkovićevog razgovora sa "Media servis".

Vasiljković je ponovo u žiži javnosti nakon što je pušten iz troipogodišnjeg pritvora odlukom Federalnog suda u Australiji, koji je uvažio njegovu žalbu da zbog toga što je Srbin ne bi imao fer suđenje u slučaju da se izruči Hrvatskoj.
"Uveren sam da će i poslednji zahtev za moje izručenje biti odbijen, a u tom slučaju neće biti podnesena žalba jer nema nikakvih argumenata. Prosečan Srbin ne bi imao fer suđenje u Hrvatskoj, a kamoli Kapetan Dragan koga smatraju zločincem. Isto bi bilo i sa hrvatskim vojnikom u Krajini, da se sve drugačije završilo", rekao je Kapetan Dragan.
Vasiljković je dodao i da je "za sve kriva Vesna Škare-Ožbolt i njena prljava politička igra, kojom zloupotrebljava hrvatsko pravosuđe kako bi udovoljila vlastitoj mržnji".

BiH će tražiti kapetana Dragana
Dve nedelje nakon što je Federalni sud stopirao ekstradiciju Dragana Vasiljkovića optuženog za ratne zločine Hrvatskoj, sada Bosna i Hercegovina skuplja dokaze kako bi podnela zahtjev Australiji za ekstradiciju, piše australijski “Ejdž“.
Novoimenovani ambasador BiH u Australiji Damir Arnaut tvrdi kako postoje čvrsti dokazi da je Vasiljković sa svojim eskadronom smrti operirao istočnom Bosnom i počinio ratne zločine, prenosi “Oslobođenje“.
Arnaut je dodao kako postoje čvrsti dokazi da je "Vasiljković sa svojim paramilitarnim eskadronom smrti operirao istočnom Bosnom najmanje do kraja 1994."

http://www.blic.rs/hronika.php?id=110824

Eto,kad hrvatski lažovi dunu u čabar,tu su njihovi muslimanski prilepci da pričaju o svojoj pravdi.:rtfm:
 
kapetan-v.jpg


Dragan Vasiljković, poznatiji kao Kapetan Dragan, rekao je da nije "hrvatomrzac", kao i da Hrvatska nije fašistička zemlja ...............

"Pre 20 godina sam usvojio dve devojčice Hrvatice. Danas su srećne i udate, ali me i dalje zovu tata. U Beogradu sam ih vodio u katoličku crkvu. Imam i kuma Hrvata koga volim više nego bilo kog Srbina, jer moja vera kaže: Bog, pa kum" ..............


a, pa ovo ga potpuno oslobadja svake predpostavljene krivice ..... :zcepanje:
 
Citajuci postove forumasa na ovu temu nemogu da se otmem utisku da vecina od njih nezna ko je Kapetan Dragan, a jos manje zna sta je ucinio da zastiti srpsku narod na pocetku rata u Hrvatskoj.
Covek je profesionalni vojnik koji je napustio udobnost i sigurnost zivota kakav je mogao da vodi s obzirom da je vec bio penzionisan i imao podebelu penziju i dosao u Hrvatsku da spreci da se Srbima iz Hrvatske ponovi 1941.
I taj zadatak, koji je prvenstveno on sam sebi postavio, a onda orihvatio komandu tadasnjeg politickog rukovodstva republike Srpske Krajine, obavio je bez greske, vrlo perofesionalno i vrhunski uspesno, sa minimalnim gubicima.
Tokom rata u Hrvatskoj nije se pricalo o zlocinima koje je pocinila njegova jedinica jer ih nije ni cinila.
On je profesionalni vojnik i vrlo dobro zna pravila i obicaje rata i Zenevsku konvenciju.
Sva povika na njega je dosla kasnije, kao sto neko na forumu napisa zbog bolesne mrznje prema Srbima i za dnevnopoliticku upotrebu.
Zar nije Hrvatska podigla tajnu optuznicu za svakog Srbina koji je do rata i u ratu zivio u republici Srpskoj Krajini? I onda kada se koji od njih prevari pa dodje u Hrvatsku ili izadje negde u zapane zemlje ga hapse i osudjuju na montiranim procesima. Ista je stvar sa Kapetanom Draganom sa izuzetkom sto i im je on kost u grlu jer je u nekoliko navrata razbucao njihove "elitne jedinice" bez ijednog izgubljenog borca.
I sada kada im je tuzba, kako napisa misoni, prnula u cabar pozvali su u pomoc svoje cvece da ne bi li oni sta uspeli da urade po tom pitanju.
Bojim se da je mrka kapa, jer svako ko se motao po Bosni i ratovao od 92 do 95 zna da jedinica Kapetana Dragana nije ucestvovala u ratu u Bosni, pa ni u istocnoj Bosni.
Ali hrvatsko cvece ce iskonstruisati "cvrste dokaze" ne brinite.
E, sad je na australiskom pravosudju da ceni cvrstocu, bolje reci konstrukciju tih "dokaza"
 
Citajuci postove forumasa na ovu temu nemogu da se otmem utisku da vecina od njih nezna ko je Kapetan Dragan, a jos manje zna sta je ucinio da zastiti srpsku narod na pocetku rata u Hrvatskoj.
Covek je profesionalni vojnik koji je napustio udobnost i sigurnost zivota kakav je mogao da vodi s obzirom da je vec bio penzionisan i imao podebelu penziju i dosao u Hrvatsku da spreci da se Srbima iz Hrvatske ponovi 1941.
I taj zadatak, koji je prvenstveno on sam sebi postavio, a onda orihvatio komandu tadasnjeg politickog rukovodstva republike Srpske Krajine, obavio je bez greske, vrlo perofesionalno i vrhunski uspesno, sa minimalnim gubicima.
Tokom rata u Hrvatskoj nije se pricalo o zlocinima koje je pocinila njegova jedinica jer ih nije ni cinila.
On je profesionalni vojnik i vrlo dobro zna pravila i obicaje rata i Zenevsku konvenciju.
Sva povika na njega je dosla kasnije, kao sto neko na forumu napisa zbog bolesne mrznje prema Srbima i za dnevnopoliticku upotrebu.
Zar nije Hrvatska podigla tajnu optuznicu za svakog Srbina koji je do rata i u ratu zivio u republici Srpskoj Krajini? I onda kada se koji od njih prevari pa dodje u Hrvatsku ili izadje negde u zapane zemlje ga hapse i osudjuju na montiranim procesima. Ista je stvar sa Kapetanom Draganom sa izuzetkom sto i im je on kost u grlu jer je u nekoliko navrata razbucao njihove "elitne jedinice" bez ijednog izgubljenog borca.
I sada kada im je tuzba, kako napisa misoni, prnula u cabar pozvali su u pomoc svoje cvece da ne bi li oni sta uspeli da urade po tom pitanju.
Bojim se da je mrka kapa, jer svako ko se motao po Bosni i ratovao od 92 do 95 zna da jedinica Kapetana Dragana nije ucestvovala u ratu u Bosni, pa ni u istocnoj Bosni.
Ali hrvatsko cvece ce iskonstruisati "cvrste dokaze" ne brinite.
E, sad je na australiskom pravosudju da ceni cvrstocu, bolje reci konstrukciju tih "dokaza"
tacno...koliko ja znam draganova jedinica je bila poznata po gvozdenoj disciplini i jakoj subordinaciji....njegov pogresan potez je bio sto se zamerio politicarima u RSK i opasno ih ugrozavao po popularnosti koju je uzivao u narodu...poceo je malo da se mesa i u politiku i tu je zglajzno....prvo su njega izdali srpski politicari...a tek posle je proganjan od hrvata....mozda bi sve drugacije bilo da je on ostao u krajini do kraja...ali to verovatno znaju njegovi saborci bolje pa ce valjda i ovde izneti neki argument iz prve ruke....
 

Back
Top