Samo jednom se voli!

JAGGE®™

Zainteresovan član
Poruka
276

Bili smo kao dva leptira na jednom Božanstvenom cvetu,kao par labuda na blistavoj površini jezera,bili smo kao dva tela a jedna duša,jedno srce,jedno osećanje.Bez nje,ja nisam bio celina,bez nje,ja nisam bio ja.U trenucima samoće,ma koliko god da je ona kratko trajala,prosto sam se osećao kao da je neko odneo jedan deo mog tela,moje biti,moje svesti,zrelosti,razuma,jedan deo mene.
Bez nje sam bio slab poput najtanje staklene čaše,lomljiv poput tanane breze na užasnoj vetrometini i zbunjen kao zalutali putnik u nepoznatom gradu,u zemlji u kojoj se nije govorilo jezikom koji razumem.
Samo sam sa njom bio celina,a u svakoj situaciji bez nje kao izgubljeni dečak u gomili nepoznatih ljudi,kao bolesnik za čiju bolest ne postoji lek.
Bili smo jedan idealan par,par koji je privlačio poglede,izmamljivao uzdahe,budio čeznju i žal u mnogim drugim koji to nisu bili.Bili smo ...,ali više nismo.
Sada smo samo dve zalutale senke,dve požutele stranice nekog starog spomenarta,dva ogromna tereta na leđima nekih drugih nedužnih osoba.
Kažu ljudi da vreme leči sve.Ne znam,možda su i u pravu,ali ko će mi reći koliko traje taj period isčekivanja da to vreme postane lek za sve one rane koje su ostale urezane u najdubljim delovima naših duša?Ko će mi reći kada prošlost postaje zaborav,kada uspomena prestaje da bude uspomena i da li ikada život može ponovo zaživeti onako nov,netaknut,... onakav kakav se samo jednom rađa?
Ne,u to me niko ne može ubediti i zato s punim pravom mogu reći "Ne,nije istina da vreme leči sve.To je samo jedna šarena laža,jer rane nanete gubitkom voljene osobe,gašenjem jedne Božanstvene ljubavi nikada ne postaju zaborav,a još manje zauvek bivaju zaceljene." Ne,više ne verujem izrekama.Sve izreke su laž,sve osim jedne,jedne koju je tako lako napisati,ali koja se ne da nikada izbrisati. "SAMO JEDNOM SE VOLI" onako istinski,svom dušom,svim srcem i svakim delom svoje biti.Sve druge ljubavi su samo bleda kopija one prave.Samo jednom se voli,sve druge ljubavi su laž!
 

Nisam nigde napomenuo da je ovbo istina.
Sve je ovo samo jedna priča,priča koja će poslužiti svima onima koji su slične sudbine liku iz priče i koji u njoj mogu pronaći segmente iz svog života.
Bogu hvala,Moja životna priča je potpuno drugačija i nikada ne bih voleo da sve ovo napisano bude deo moje autobiografike.
Istina je da se samo jednom voli i ja stojim iza toga,naročito,uzimajući u obzir da prvi put istinski nekoga volim.
Neko je napisao da se može voleti onoliko puta koliko mu se hoće i kada mu se to prohte.Hm,čudno neko poimanje ljubavi?!
 
Decija ozbiljna ljubav najduze traje i najdublje ostaje...
Ostale velike ljubavi prolaze za dekadu.
Mnogo ili malo .

Ustvari da neko ne pomisli pogresno .
Kad ste mladji iskreniji ste ,
neispisani, nepotroseni.
Put do srca je laksi , mirisi opojniji,
nema otrovnih malih lazi , koje vam ne smetaju ali kasnije rastu...
Nema zabrana ,,,nema kompromisa ,,,,
nema ludosti osim lude ljubavi....
tada ste najblizi vodjenju ljubavi gde vam tela ne smetaju.
Kao u astralnoj projekciji....
Spojeni , prepleteni , bez forme , bez zapremine , bez tezine....
E=m*C^2
 
JAGGE®™:

Nisam nigde napomenuo da je ovbo istina.
Sve je ovo samo jedna priča,priča koja će poslužiti svima onima koji su slične sudbine liku iz priče i koji u njoj mogu pronaći segmente iz svog života.
Bogu hvala,Moja životna priča je potpuno drugačija i nikada ne bih voleo da sve ovo napisano bude deo moje autobiografike.
Istina je da se samo jednom voli i ja stojim iza toga,naročito,uzimajući u obzir da prvi put istinski nekoga volim.
Neko je napisao da se može voleti onoliko puta koliko mu se hoće i kada mu se to prohte.Hm,čudno neko poimanje ljubavi?!



A zamisli ovo. Pojavi se u tvom zivotu nova devojka, lepa, pametna, dobra, puno te voli i u svemu se slazete. A ti sa tvojom devizom "jednom se voli" njoj to ne mozes da uzvratis.
Zasto?
Pa pobogu zato sto se jednom voli, a ti si jednom davno voleo jednu, pa si se emotivno istrosio i dok si ziv ne mozes nijednu drugu opet da volis!!!!!?????
A ta koju si ti nekad voleo, sad sigurno voli nekog drugog i srecna je, a ti ne mozes jer si blokirao idejom koja ne prolazi u stvarnom zivotu, vec samo u romanticnim knjigama i pesmama, about life long love.

I onda se ovoj novoj smuci, pa nadje nekog flexibilnijeg dasu, koji shvata da ljubav nije potrosni materijal, i da je covek u stanju da voli druge, dokle god voli sebe.
I onda ostanes i bez nje, i bez svake druge, samo sa svojom iluzijom da se samo jednom voli.
 


Daj ljudi,shvatite da je ovo samo jedna obična priča koja nema nikakve veze sa stvarnošću,bar ne mojom niti pak bilo čijom od svih osoba koje poznajem.
Sve je ovo samo trenutna inspiracija,koja je preneta na papir i ništa više od toga.
Zašto da vodimo polemiku o tome da li se i koliko se puta u životu voli?Svako ima neku svoju teoriju,svako ima neko sopstveno iskustvo,zakon ljubavi ne postoji,što znači da svi kojiu vole ne sebi svojstven način,bilo da je to u pitanju jednom ili više puta,ma šta god napisali biće upravu,bar sa svoje tačke gledišta.
 
JAGGE®™:


Daj ljudi,shvatite da je ovo samo jedna obična priča koja nema nikakve veze sa stvarnošću,bar ne mojom niti pak bilo čijom od svih osoba koje poznajem.
Sve je ovo samo trenutna inspiracija,koja je preneta na papir i ništa više od toga.
Zašto da vodimo polemiku o tome da li se i koliko se puta u životu voli?Svako ima neku svoju teoriju,svako ima neko sopstveno iskustvo,zakon ljubavi ne postoji,što znači da svi kojiu vole ne sebi svojstven način,bilo da je to u pitanju jednom ili više puta,ma šta god napisali biće upravu,bar sa svoje tačke gledišta.
Pa gledaj šta si uradio sa svojom običnom pričom?! Bacio ljude u razmišljanje. Voli se više puta! 100 puta ako treba, što da ne? Nema toga bez koga se ne može! I ja sam tako nekada mislila a sada se slatko smijem tome. Koliko život traje i u nekom aktivnom životu od npr. 20 godina do 50 samo jedna ljubav?! Ma dajte!
 
lulumejlu:
Volis onoliko puta koliko hoces...koliko sebi dozvolis.

A jes kako nije...Ne sprdaj se castiti.Volis onoliko puta kolko srce pozeli da voli a razum se tu ne pita nista.Desava se da covjek voli nekoga ko npr to ne zasluzuje i sve bi dao da moze da zamrzi tu osobu ali uzalud..Nije tacno da se samo jednom voli.TO bi propast bila...
 

Back
Top