Devetočlana porodica živi od 11.000 dinara mesečno

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.304
Porodica živi od 11 000 dinara
14. septembar 2009. | 01:42 | Izvor: B92
Titel -- Devetočlana porodica iz Titela živi od jedanaest hiljada dinara mesečno. Roditelji bez posla, deca ne idu u školu, bez struje su već tri godine.


Devetočlana porodica Ropa iz Titela živi od samo jedanaest hiljada dinara socijalne pomoći mesečno. Struju nemaju već tri godine, a uskoro mogu ostati i bez vode zbog neplaćenih računa.

Sedmoro dece u porodici Ropa koja pored toga što nemaju osnovne uslove za život, ne mogu ni da se školuju.

Oba starija detetea su završila samo osnovnu školu jer roditelji nemaju novca da im plate dalje obrazovanje, priča otac Jovan Ropa.

“Volela bih da idem u srednju školu i da završim“, kaže Aleksandra Ropa.

“Voleo bih da idem u sedmi razred i da završim školu“, kaže Zoran Ropa.

“Sin i ćerka su završili samo osnovnu školu jer ne mogu da im platim da idu u srednju. Mlađem sinu treba da platim užinu, boravak, knjige, a od 11.000 dinara je to ne mogu da platim“, kaže Jovan Ropa.

Otac i majka nemaju stalno zaposlenje, rade sezonske poslove kako bi mogli da prežive.

“Radimo ako ima posla, skuvamo samo onoliko da bismo mogli da preživimo. Živimo dan za dan“, kaže Snežana Ropa.

I deca pomažu roditeljima. Dečaci skupljaju gvožde, dok devojčice kuvaju i čuvaju mlađu braću i sestre.

Jovan Ropa kaže da je tražio pomoć od opštine Titel makar da im ne isključe vodu. Međutim, u opštini su mu rekli da ne mogu da pomognu jer nemaju novca.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=14&nav_category=12&nav_id=381266


----------------------------------

E zbog ovoga Srbija mora propasti.

Dok pravi aeromitinge, voza audije, izdrkava se po svetu i kupuje boinge istovremeno ovakvim porodicama sa dosta dece koje jedva sastavljaju kraj sa krajem nece ni jednu fazu struje da ukljuce.

E Srbijo SRAM DA TE BUDE
 
Pa neka promene Evre....one sto su "cuvali za crne dane"!Crni dani su vec stigli...

pa ovi odavno nemaju sta da promene!

kako te nije sramota - vidis da nemaju struju 3 godine vec!

ovo sto si rekao je ko kad su mariji marioneti rekli da narod francuske gladuje a ona na to rekla "ako nemaju hleba neka jedu kolace"

znaci ti kazes ovim ljudima ako nemate dinare promenite evre

sram da te bude
 
Poslednja izmena:
Ne znam Tihi, ne znam....meni ovakvi prilozi ne govore toliko o aktuelnoj vlasti koliko o drugim socio-kulturološkim fenomenima, a to je već neka druga priča, a ima veze sa roditeljstvom, odgovornošću, edukacijom....
S druge strane, vlast je utoliko "kriva" što ovakvi nesrećni slučajevi mogu dobiti srećan epilog samo ako se pojave na nekoj od domaćih televizija. Znači, ako ne proradi humanost, ova deca će ostati gladna i neškolovana...
 
pa ovi odavno nemaju sta da promene!

kako te nije sramota - vidis da nemaju struju 3 godine vec!

ovo sto si rekao je ko kad su mariji marioneti rekli da narod francuske gladuje a ona na to rekla "ako nemaju hleba neka jedu kolace"

znaci ti kazes ovim ljudima ako nemate dinare promenite evre

sram da te bude
Slusaj Tihi....sto im TI ne pomognes?Ko bi TEBI ili MENI pomogao da smo u slicnoj situaciji?
Koga bre boli "tuki2 za drugog....nemoj sad ovde glumite majku terezu a u stvarnom zivotu ne bi coveku ni casu "ladne vode dali!
Ko im je kriv sto nemaju?Sto bre ne rade(nemoj samo da mi odgovoris da nema posla-jer onaj ko hoce da radi za njega uvek ima posla)?
A da ne pricam o "beskucnicima"...za njih ti nije zao,a?Ovi bar imaju,kakav takav krov nad glavom i cak i vodu za pice,pranje itd!
nemoj mene,molim te......pusti me!

ps.
Pomagao sam ja dosta puta a zauzvrat sam dobio......
Znas kako ono_ako zelis da izgubis prijatelja samo mu pozajmi novac(pomogni)!
 
Vlada Srbije koja stalno pravi strategiju za borbu protiv bele kuge,ali samo na papiru.

da bre kao vlada pomaze porodice sa dosta dece, podstice radjanje , a ovamo ova porodica ima sedmoro dece i samo zbog toga bi trebali da imaju od drzave makar 300 evra mesecno, a oni nece ni struju da im prikljuce :evil:

pa da trebaju im pare za audije, boinge, aero mitinge.... :evil:
 
Kako moze da bude Vlada kriva sto neki pojedinac nema?Sta bre lupetate ljudi!Jer ti imas?Ako "imas" onda je,po tebi,Vlada kriva sto imas,jel da?

Vlada je kriva jer svojom ekonomskom politikom ne obezbedjuje gradjanima da mogu da prezive od plate za koju rade i ne obezbedjuje dovoljno radnih mesta. To vazi za ovakve slucajeve koji moraju imati za minimum potreba za zivot. Pod tim ne podrazumevam vodu, vec hranu,odecu,obrazovanje...
 
da bre kao vlada pomaze porodice sa dosta dece, podstice radjanje , a ovamo ova porodica ima sedmoro dece i samo zbog toga bi trebali da imaju od drzave makar 300 evra mesecno, a oni nece ni struju da im prikljuce :evil:

pa da trebaju im pare za audije, boinge, aero mitinge.... :evil:
Reci mi u kojoj to drzavi dobijes "ciste pare" samo zato sto imas decu?To bre nema nigde....A ima on i deciji dodatak...pa ako si gledao snimak sa sajta ima "malu basticu2 na kojoj moze da poseje nesto....nego to su za mene 2paraziti" i asocijalni sloj drustva i nista vise!

ps.
Ne znam da li je u Srbiji jos uvek na snazi onaj zakon o "nekim" parama za drugo,trece itd. dete(nije bas neka mala svota,mislim da sam onda cuo da je to preko 700€ po detetu)?Sa ovim mislim da razumes sta sam hteo da kazem!
 
Vlada je kriva jer svojom ekonomskom politikom ne obezbedjuje gradjanima da mogu da prezive od plate za koju rade i ne obezbedjuje dovoljno radnih mesta. To vazi za ovakve slucajeve koji moraju imati za minimum potreba za zivot. Pod tim ne podrazumevam vodu, vec hranu,odecu,obrazovanje...
Jooooojjj....o5 ista prica....ljudi shvatite Srbija nije Svajcarska pa da se "razbacuje" sa parama!Radnih mesta nema u tolikoj meri,to ste u pravu,ali cinjenica je da to sve ne moze "preko noci2 da se promeni!Neke drzave su "bogate" pa se jos uvek "izgradjuju" na ekonomskom planu....jer para nikad dosta!
Nemacka se recimo gradila decenijama a vi bi ste hteli da Srbija za 2 meseca bude "centar sveta"!
 
U Svedskoj i Norveskoj. Majke koje radjaju dobijaju realne novcane stimulanse i ne moraju da rade.
E sad si lupio!
Kao prvo to dobijaju MAJKE a kao drugo sta dobija ova porodica-SOCIJALNU POMOC!
Sto ti ne dobijes socijalu?Znaci IPAK DOBIJAJU NESTO(znam da to nije dovoljno za zivot) ali ni u toj Svedskoj ni Norveskoj ne dobijaju te Majke "punu platu2 nego neki "mali deo"....zato molim te,ne lupaj!
 
Jooooojjj....o5 ista prica....ljudi shvatite Srbija nije Svajcarska pa da se "razbacuje" sa parama!Radnih mesta nema u tolikoj meri,to ste u pravu,ali cinjenica je da to sve ne moze "preko noci2 da se promeni!Neke drzave su "bogate" pa se jos uvek "izgradjuju" na ekonomskom planu....jer para nikad dosta!
Nemacka se recimo gradila decenijama a vi bi ste hteli da Srbija za 2 meseca bude "centar sveta"!

Prođe jedna decenija........

nikada nebih napao političare da ne obećavaju med i mleko ,a od meda i mleka dobismo samo žuč
 
E sad si lupio!
Kao prvo to dobijaju MAJKE a kao drugo sta dobija ova porodica-SOCIJALNU POMOC!
Sto ti ne dobijes socijalu?Znaci IPAK DOBIJAJU NESTO(znam da to nije dovoljno za zivot) ali ni u toj Svedskoj ni Norveskoj ne dobijaju te Majke "punu platu2 nego neki "mali deo"....zato molim te,ne lupaj!

Bednu socijalnu pomoc za sedmoro dece? U Svedskoj majke dobijaju basnoslovne sume i sve beneficije ako rode jedno dete. Mali deo? Da li si svestan da taj mali deo moze da sanja vecina zaposlenih u Srbiji?
 
E sad si lupio!
Kao prvo to dobijaju MAJKE a kao drugo sta dobija ova porodica-SOCIJALNU POMOC!
Sto ti ne dobijes socijalu?Znaci IPAK DOBIJAJU NESTO(znam da to nije dovoljno za zivot) ali ni u toj Svedskoj ni Norveskoj ne dobijaju te Majke "punu platu2 nego neki "mali deo"....zato molim te,ne lupaj!

e pa ovi sto ih ti podrzavas su pricali narodu da moze sve vrlo brzo i preko noci

a prodje 10 godina , a narod u srbiji sve jadniji i sve gladniji

za vreme milosevica je bilo bolje. makar nisu ljudi bili gladni

a danas u srbiji - 600.000 gladnih
 
U svakoj drzavi politicari obecavaju sve i svasta....e sad sve zavisi od drzave(koliko je ekonomski jaka) da li ce se "neka" obecanja ispuniti....

Mani demagogiju ,sada se ti meriš sa drugim državama a prozivaš wih što upoređuju kakao je tamo.
Ova država je napaćena ,ovaj narod je na ivici biološkog opstanka,ova nacija je među najstrijim na svetu(po proseku godina)i to ne zbog dužine života nego zbog ne rađanja dece,ovde je privreda mrtv ,ovde se sela ubrzano prazne
ovde poltičari nemaju prvo da lažu i mažu nego da sednu svi za sto i povedu ovu zemqu napre ili da se svi sklone jer lakše ćemo bez njih nego sa njima dok lažu
 
Bednu socijalnu pomoc za sedmoro dece? U Svedskoj majke dobijaju basnoslovne sume i sve beneficije ako rode jedno dete. Mali deo? Da li si svestan da taj mali deo moze da sanja vecina zaposlenih u Srbiji?
Ajde pametnjakovicu reci mi o kojim se to sumama radi?Inaceu skoro svakoj drzavi EU,postoje 14 plata samo u Svedskoj 13!Svedska je njesra !To je mozda ranije bilo(ali samo mozda)!Sada je stanje takvo da svedjani nemaju para!
 

Back
Top