UPUTSTVO: POSTAVLJENJE SLIKA I VIDEO KLIPA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
Hajde da i ovde postavimo ovu temu.
Jedan od načina je da uđete u svoj profil, pa formirate album i sliku iz albuma postavite na temu.
Kad otvorite sliku iz svog albuma, ispod nje imate Adresu slike (URL) i BB kod. Kopirajte ovo drugo i postavite u poruku u kojoj želite da se slika pojavi.

Drugi način je preko nekog sajta (npr. http://www.imageshack.us/ )

Klikneš na Browse, izabereš sliku sa svog harda, zatim ok i klikneš na "start upload", sačekaš da učita, i onda selektuješ ceo link koji izadje u okviru pored
Forum code (pocinje sa url=...) i to "paste" u svoju poruku ovde.

Ili, kada otvorite prozor za odgovor na temu, skrolujete dole gde postoji opcija "Sredi priloge", kliknete, otvara se novi okvir u kome postoji opcija "Browse", kliknete na to, izaberete putanju do slike i samu sliku i zatim na komandu "Slanje", klik na "Zatvori prozor" i slika će biti učitana i zatim kliknite na "pošaljite odgovor".
 
Poslednja izmena:
Ovo je moja koleginica Mili već lepo objasnila:

Ево како се постављају клипови са YOUTUBE сајта.

1. Када одлучите који клип да поставите, кликните на дугме ОДГОВОР и отвориће вам се прозор. Тада треба да кликнете на црвено-белу иконицу на којој пише You Tube.



2. Kaда кликнете на њу, у прозору вам се постави ово:



3. Затим отиђите на сајт YOUTUBE-а али немојте затварати прозор за одговор, боље отворите тај сајт са Ctrl+Tab или Ctrl+N, копирајте следећи линк поред којег пише Embed.



4. Исти тај копирани линк уметните тачно између. Требало би овако да изгледа:

[/QUOTE]
 
Pitanje se ne odnosi na postavljanje slika ali ima veze sa slikama :P
Da li postoji opcija da me forum obavesti da je jos neko komentarisao sliku koju sam ja vec komentarisala. ovako moram da pamtim sta sem sve komentarisala i eventualno pitala pa da povremeno ulazim i vidim imali odgovora.
Da li postoji neka opcija da se to promeni?
 
Pitanje se ne odnosi na postavljanje slika ali ima veze sa slikama :P
Da li postoji opcija da me forum obavesti da je jos neko komentarisao sliku koju sam ja vec komentarisala. ovako moram da pamtim sta sem sve komentarisala i eventualno pitala pa da povremeno ulazim i vidim imali odgovora.
Da li postoji neka opcija da se to promeni?
Koliko mi je poznato - ne.
Ako i ima, to bi, eventualno, moglo biti negde u ličnom proifilu.
Ali, raspitaću se. ;)
 
Ubedljivo najjednostavniji način za postavljenje slika je preko albuma.
Dakle, uđete u svoj profil, sa desne strane imate oznaku "albumi"
(ili... sasvim gore, gde imate opcije koje počinju sa Korisnički profil - Blogovi-...-Slike i albumi-...
Kliknete na slike i albumi, prošete onaj deo gde su "skorašnji albumi" i uđete u svoj.)
Ako još nemate formiran album, pratite uputstva i formirajte ga.
Maksimalna veličina slike koja ide u album je 600x600px, dakle neophodno je da u svom računaru prethodno smanjite slike (preko nekog od programa za to: photoshop, photo expres, može i preko ACD see... i mase drugih programa - šta ko ima).
Učitate svoje slike u album i kad otvorite sliku ispod imate oznaku BB kod.
Kliknete na to, selektovano je, "ctrl+c", uđete na Forum na mesto gde želite da postavite fotografiju, otvorite prozor, iskopirate BB kod (ctrl+v) i to je to.
Slika je postavljena gde treba.
 
Da biste postavili sliku na Forum pomoću nekog od, za to predviđenih, sajtova, potrebno je da otvorite dva "prozora" (ja koristim "Mozilla Firefox, postupak je isti i ako koristtite nešto drugo), Na jednom otvorite Forum, pronađete mesto gde želite da postavite fotografiju i otvorite "prozor".
Jedan od sajtova koji je odličan za učitavanje slika je i
http://tinypic.com/

kad ga otvorite, dobijete:

2dw9he8.jpg


Kliknete na "browse"
dr5q9d.jpg


Otvori vam se prozor, odaberete sliku sa vašeg računara, kliknete na nju i "open"

qpp1ee.jpg


Prozor se zatvara,

az9vk0.jpg


Kliknete na "upload now"

2mrsdoh.jpg


Dobijete:

2z3zatd.jpg


Malo sačekate da se slika učita i pojavi se:

2dw5fuh.jpg


Kliknete na drugi link ("IMG Code for Forums & Message Boards")

316usn8.jpg


taj kod potamni, kliknete ctrl+c na svom računaru, uđete u prozor na "Krstarici" gde želite da postavite fotku i prenesete ga sa ctrl+v

Ukoliko želite da postavite još neku fotografiju, vratite se na "tinypic", kliknete na "upload more" i ponovite postupak.

28iux3c.jpg


Pre čitavog ovog postupka, neophodno je da fotografiju koju postavljate smanjite na pristojnu veličinu (neka veća dimenzija ne prelazi 500-600px)

Napomena: Postupak je vrlo sličan i ako koristite neki drugi sajt (npr. http://img205.imageshack.us/ )
 
Zbog prirode samog foruma imamo jako puno fotografija, nemamo svi dobre internet veze, te vas (još jednom) molim da fotografije smanjite na pristojnu veličinu.
Sve što prelazi 600px previše opterećuje stranicu.
Konačno, žene koje se ovim bave imaju dobar vid (po prirodi posla) , nema potrebe za uveličavanjem.
Hvala na razumevanju i saradnji.

PS Ja ću, kako i kad stignem smanjivati slike koje su prevelike, ali ne bi bilo loše da to i sami uradite.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top