A posle vencanja...slike...:-D

sunasceJeca

Poznat
Poruka
9.932
Imam dilemu...nekada,ne tako bese,na svim vencanjima na kojima sam ja bila,red je bio da kumovi kupe mladencima slike,pa naprave album ili vec kako se dogovore (pola-pola)..Nedavno sam cula za slucaj devojke,koja nakon sto se udala,nije dobila slike,vec je kao "precutno"mladoj od strane bliske joj rodbine receno da bi bio red da kumi napravi album i da mladenci plate sve kumovima,i kumi sa njene i kumu sa njegove strane..Interesuje me,za one koji su u braku a i oni koji nisu,da daju svoje misljenje,kako su oni to regulisali ili kako je to ispalo kod njih...ko tu kome treba da pravi slike...ja iskreno nisam cula za taj slucaj jos ,da mladenci prave kumovima slike,pa da li je to sada neka nova moda ili nastadose neki novi obicaji,za koje ja nisam cula...?
A,sada Vi imate rec.....:):)
 
Nova moda, kao i u svakoj drugoj sferi.
A od kuma televizor.
Sto meni odgovara, kako mlada verovatno nikad necu da budem, samo eventualno kuma. da ne finansiram medene mesece u Akapulku, hvala svim pametnim kumovima pretecama sto mi spremaju teren.

Carapice,hvala na misljenju i na komentaru,volim da cujem razna misljenja..:)
 
..mi smo kupili sve slike po posebnoj ceni za mladence,
a kumovi su kupovali kao i ostali gosti - sami za sebe..
..kad smo bili kumovi, nekoliko puta, kupovali smo slike sami..

Tako je i tu bilo..jedna je cena bila za rodbinu i kumove,porodicu a druga za sve ostale..ali su se oni nasli u nebranom grozdju jer nisu posle znali sta da rade..nije poenta u parama,vec da ni u jednoj svadbi gde su bili nisu to radili mladenci,pa sada su bili u dilemi sta da rade..jer je kum kasnije bez pitanja uzeo sam sebi slike,a kuma nije,nego "ocekuje"...:)
 
Ми купили слике, и то свима! Кумовима све, исте као и нама и мојим родитељима, а родбини и пријатељима понеку, тамо где се виде, и где су ,,битни детаљи''.
Први пут чујем да кумови купују слике младенцима, али није згорег знати обичаје разне. :)
 
Poslednja izmena:
mladenci treba da kumovima kupe slike svih koji su bili na svadbi
znači, pojedinačno po svatu..sa podacima o svakom svatu: ime, prezime, odakle je, reputacija koju su mu dali ostali učesnici svadbe i, na kraju, da li je sa mladine ili mladoženjine strane
uz to idu i grupne fotografije: a) svatova ...b) fotografija svake torte pojedinačno...
 
Imam dilemu...nekada,ne tako bese,na svim vencanjima na kojima sam ja bila,red je bio da kumovi kupe mladencima slike,pa naprave album ili vec kako se dogovore (pola-pola)..Nedavno sam cula za slucaj devojke,koja nakon sto se udala,nije dobila slike,vec je kao "precutno"mladoj od strane bliske joj rodbine receno da bi bio red da kumi napravi album i da mladenci plate sve kumovima,i kumi sa njene i kumu sa njegove strane..Interesuje me,za one koji su u braku a i oni koji nisu,da daju svoje misljenje,kako su oni to regulisali ili kako je to ispalo kod njih...ko tu kome treba da pravi slike...ja iskreno nisam cula za taj slucaj jos ,da mladenci prave kumovima slike,pa da li je to sada neka nova moda ili nastadose neki novi obicaji,za koje ja nisam cula...?
A,sada Vi imate rec.....:):)

Nikad cula za ovo. I na nasoj svadbi i na drugim svadbama na kojima sam bila kupovao je svako za sebe.
a skoro je budući kum "napomenuo" kroz neku desetu opriču kako kumovi finansiraju devojačko i momačko veče! Ukopa me, uopšte to nisam računala, pa da li je moguće stvarno?
ja stvarno ne znam sta je ovo sa novokomponovanim obicajima...:huh:
 
Poslednja izmena:
mladenci treba da kumovima kupe slike svih koji su bili na svadbi
znači, pojedinačno po svatu..sa podacima o svakom svatu: ime, prezime, odakle je, reputacija koju su mu dali ostali učesnici svadbe i, na kraju, da li je sa mladine ili mladoženjine strane
uz to idu i grupne fotografije: a) svatova ...b) fotografija svake torte pojedinačno...

:zcepanje:U moonji cuci neodkriveni bizMismen :zcepanje:
Ne daj boze da ti je on kum , ne smem ni da pomislim sta bi jos trazio od mlade :pop:
 
Kad sam se ja udala, pre 22 godine, nisu se slike ovako prodavale odmah po 120 dinara, već je meni fotograf doneo sve pa smo naručili za ostale. Cena je bila pristupačna, pa smo uglavnom mi poklonili, a ko je hteo baš mnogo slika, sam nam je ponudio novac. Od kumova smo dobili veš-mašinu i kombinovani frižider, tako da su fotografije bile najmanji problem, poklonili smo im, naravno. Sada fotografi škljocaju ko ludi, a vi naravno, ne mora da uzmete sve. Oni to kasnije daju mladencima po 20 dinara, pa ko je mudar, ne kupuje odmah u restoranu, već se pravi lud ili beži od prodavačica. Jedna nudi uspravne, druga horizontalne, a one iste, pa ako si prvo kupio onu na kojoj su ti noge presečene, ne možeš da zameniš za ovu drugu koja ti se više dopada. Kriminal jedan.
 
mladenci treba da kumovima kupe slike svih koji su bili na svadbi
znači, pojedinačno po svatu..sa podacima o svakom svatu: ime, prezime, odakle je, reputacija koju su mu dali ostali učesnici svadbe i, na kraju, da li je sa mladine ili mladoženjine strane
uz to idu i grupne fotografije: a) svatova ...b) fotografija svake torte pojedinačno...

Sigurno se šališ. Ja ne znam ni svoje gde ću, samo mi fale tuđe.
 
A šta se smarate sa slikama kad će ih mladenci dobiti na disku pa vi posle razvijajte, kopirajte, radite šta želite... eeeeej, 21. vek :lol:
Ja znam za varijantu da mladenci plate par stotinak eura za fotografa i par stotina slika + dvd, roditelji mladenaca i kumovi dobijaju valjda sa 50% popusta, ostali plaćaju punu cenu....
 
Imam dilemu...nekada,ne tako bese,na svim vencanjima na kojima sam ja bila,red je bio da kumovi kupe mladencima slike,pa naprave album ili vec kako se dogovore (pola-pola)..Nedavno sam cula za slucaj devojke,koja nakon sto se udala,nije dobila slike,vec je kao "precutno"mladoj od strane bliske joj rodbine receno da bi bio red da kumi napravi album i da mladenci plate sve kumovima,i kumi sa njene i kumu sa njegove strane..Interesuje me,za one koji su u braku a i oni koji nisu,da daju svoje misljenje,kako su oni to regulisali ili kako je to ispalo kod njih...ko tu kome treba da pravi slike...ja iskreno nisam cula za taj slucaj jos ,da mladenci prave kumovima slike,pa da li je to sada neka nova moda ili nastadose neki novi obicaji,za koje ja nisam cula...?
A,sada Vi imate rec.....:):)

е виш јецо у мом селу није тако. старојко је задужен за сликање.
 
Imam dilemu...nekada,ne tako bese,na svim vencanjima na kojima sam ja bila,red je bio da kumovi kupe mladencima slike,pa naprave album ili vec kako se dogovore (pola-pola)..Nedavno sam cula za slucaj devojke,koja nakon sto se udala,nije dobila slike,vec je kao "precutno"mladoj od strane bliske joj rodbine receno da bi bio red da kumi napravi album i da mladenci plate sve kumovima,i kumi sa njene i kumu sa njegove strane..Interesuje me,za one koji su u braku a i oni koji nisu,da daju svoje misljenje,kako su oni to regulisali ili kako je to ispalo kod njih...ko tu kome treba da pravi slike...ja iskreno nisam cula za taj slucaj jos ,da mladenci prave kumovima slike,pa da li je to sada neka nova moda ili nastadose neki novi obicaji,za koje ja nisam cula...?
A,sada Vi imate rec.....:):)


Nisam čula uopšte za takav običaj .....

I kad sam se udavala i kad sam bila kuma kupovala sam sama sebi slike (po povoljnijoj ceni, naravno).

Jedino što sigurno znam je da fotografi obično daju jednu cenu za mladence, drugu za kumove i roditelje, a treću da ostale goste .....
 
Код мене је било овако: младенци су имали гратис 150 слика и албум, у оквиру суме која је плаћена сниматељу, све преко тога се плаћало 50 по комаду, родитељи младенаца су плаћали слике такође по 50 динара, кумови 80, а остали гости 100. ДВД-ови су такође били урачунати за младенце и њихове родитеље - сваком по монтирана и немонтирана верзија.

Када сам ја кумовала, као кума нисам имала посебан попуст, већ је попуст са 100 на 80 динара важио за сваког ко пребаци 20 слика. У лошем сећању ми је остало то што сам у првој тури купила тридесетак слика и када су их донели још, рекли су ми да ми попуст више не важи.:roll: Тако да сам само на слике дала преко 3000 динара.:confused:

На свим свадбама где сам била, свако је себи плаћао слике.
 
Ми купили слике, и то свима! Кумовима све, исте као и нама и мојим родитељима, а родбини и пријатељима понеку, тамо где се виде, и где су ,,битни детаљи''.
Први пут чујем да кумови купују слике младенцима, али није згорег знати обичаје разне. :)

I ja Vanda cujem prvi put za ovo sto si ti napisala,da ste Vi kupovali svima..najozbiljnije .Zato sam i postavila temu,interesovalo me kako su drugi to resili.
 

Back
Top