Ljubitelji zivotinja /VEGETARIJANCI

Pazi, ako Patrick Baboumian, Karl Lewis, braća Medrano, sestre Williams i ostali vrhunski sportisti postižu takve rezultate na 100% biljnoj ishrani, vredi i od njih "maznuti" po neku informaciju. ;) Baboumian recimo pravi smoothie po osnovnoj recepturi, samo uvećanu količinu, tipa 1kg spanaća pa prema tome i voća, biljnog mleka, čia semena i urmi. Inače, osnovni recept je dve šake zeleniša, isto toliko ili malo više voća, čaša vode, mleka, soka isl. kašika superhrane (protein graška, spirulina, čia seme...) i po potrebi/ukusu nešto za slađenje-urme, agava, javorov sirup...

Ja poznajem mnoge poznate sportiste i sama sam sportistkinja. Price o tome da su oni vegetarijanci nema veze sa zivotom. Oni se kljukaju kojekakvim preparatim, koji se prave od zivotinja. Mozda nije pojeo sniclu, ali je popio proteinski sejk od govedine. Dakle, to je to.
 
Da li koze, ovce, krave moraju biti trudne da bi lucile mleko, ili postoje vrste muzare, posto sam nacula za to?
Meni je kao mnogima tesko da se odreknem sira, bas volim da ga jedem. Zelim da imam neku kozu i par kokosaka u dvoristu kao dvorisne ljubimce, i da se ogrebem ponekad za pitu sa sirom.
 
Sutra se vegani na globalnom nivou solidarišu sa patnjom životinja u klanicama time što, poput propisa koji se primenjuju na životinje, gladuju 24h. Pa izvolite! http://dayforanimals.org/unite

Fotografija1007.jpg
 

Back
Top