sobna antena

hotel_california

Početnik
Poruka
32
kao sto rekoh treba mi sobna antena. nemam mogucnost da koristim kablovsku i ne trebaju mi ogromne kolicine kanala, dovoljno mi je 5-6,ali da imam normalan prijem.
koju antenu mi preporucujete posto se ja uopste ne razumem u to?
 
sve zavisi od lokacije npr kod mog ujaka ...on ima najobicniju antenu (sobnu) i imaa oko 7-8 programa dok kod mene ni vanjska ne pomaze kako god da se postavi mogu biti srecan ako uhvatim 3-4 prograna
 
Nema ti tu puno experimentisanja. Ili se zadovolji sa komadom zice/teleskop antenom pa sta ti Bog da ili se potrudi i napravi kako valja. (Crne, krovne mrezaste antene sa pojacalom su oko 700 din. na pijaci a odlicne su, kabel 12-15 din./m ) Sobna elektronska antena i nije neki napredak...da bi nesto pojacao treba pre toga nesto i da "uvatis". Ovako ces samo pojacavati ant. shum i smetnje. I bacene pare...
 
Nema ti tu puno experimentisanja. Ili se zadovolji sa komadom zice/teleskop antenom pa sta ti Bog da ili se potrudi i napravi kako valja. (Crne, krovne mrezaste antene sa pojacalom su oko 700 din. na pijaci a odlicne su, kabel 12-15 din./m ) Sobna elektronska antena i nije neki napredak...da bi nesto pojacao treba pre toga nesto i da "uvatis". Ovako ces samo pojacavati ant. shum i smetnje. I bacene pare...

Ne mora da znaci A-man, ja u dnevnoj imam sobnu antenu i hvatam ove osnovne programe super, ali zivim u Vojvodini tako da lokacija verovatno igra dobru ulogu, a na krovu imam rotor antenu za moju tv-karticu koja je najbolja za lokacije kao sto je Vojvodina. Koji god program hocu da gledam samo okrenem antenu putem daljinskog upravljaca;)
 
Laks, to sam ti i rekao...nema tu puno experimentisanja. Uzmi i prikljuci. Cim imas rotator, eto vidi se, dovoljno sve vec znas i samo napred...:D
I stvarno, da bi pojacao neki signal, prvo moras da ga uhvatis, inace je sve ostalo uzalud. BTW i ja sam iz Vojv. i baratam sa antenema skoro 20 god...:per: Uskoro se ocekuje i digitalizacija TV signala, pa ce biti interesantno. I jos da dodam, Camaro je bio u pravu, pozicija kuce je uslov broj jedan...
 
Cesto se sobna antena vise puta u toku dana premesta jer za razlicite kanale trazi razlicit polozaj.
Tako sobna antena brzo postaje dvosobna antena.
Bolje je uloziti malo para i truda i uraditi pismeno resenje: spoljna antena.
Drzati antenu u sobi je kao drzati slavuja u kavezu.
 
Ja sam u zadnjih nekoliko godina promenio dosta antena, sto sobnih, sto spoljasnjih antena,(rodbina,rodjaci koji nemaju kablovsku TV).

Moj predlog je sobna antena DT-101 kod mojih roditelja odlicno radi.

Sto se tice spoljasnjih antena ja glasam za ROTO ANTENU 808.

Ja sam kupio kod ove firme obe antene i verujte da nema boljih za manje para.
 

Back
Top