У Ирану две жене које су прешле у Православље осуђене на смрт

Poruka
22.423
У ИРАНУ ДВИЈЕ ЖЕНЕ, КОЈЕ СУ ПРЕШЛЕ ИЗ ИСЛАМА У ХРИШЋАНСТВО, ОСУЂЕНЕ НА СМРТНУ КАЗНУ

maryam-rostampour-marzieh-amirizadeh-esmaeilabad.jpg



Објављено од стране Славко и Марија Живковић на 10/09/2009

ТЕХЕРАН, 9. септембар 2009.[/b] – Иранске власти су осудиле на смртну казну двије жене зато што су прешле из мухамеданства у хришћанство. 27-годишња Маријам Ростампур и 30-годишња Марзије Амиризаде Есмаилабад биће кажњене као одметнице.
Многи људи у Ирану и другим земљама протестују због тога.
Од марта ове године оне се налазе у затвору Евин у Техерану. Законодавство Ирана за одступање од ислама кажњава доживотном робијом или смртном казном.
У заштиту осуђених жена иступила је позната правозаштитна организација „Amnesty International“. На сајту организације публиковани су адреса електронске поште предсједника судске власти у Ирану и вође исламске Републике. Представници Amnesty International позивају да им се шаљу писма протеста.
„Та вијест се брзо раширила преко Интернета и изазвала многобррјне негативне коментаре према вашој земљи. Ми се придружујемо гласу Сабатине Џејмс и многих других познатих активиста и обичних људи, како Грка, тако и грађана других држава и тражимо да се остваре људска права и хитно ослободе Маријам Ростампур и Марзие Амиризаде Есмаилабад“, каже се у обраћању Комисије за црквено-социијалне активности при Епархијском савјету Москве.

http://www.sedmitza.ru/news/787981.html
 
verujes da je istina? pogledaj film Ratovi protiv istine.
Iran je na spisku za bombardovanje pa moraju da ga ocrne na sve nacine

Немој да си смешна..... Русија која сарађује са Ираном жели да Иран оцрни..
РПЦ прати овај случај..погледај линк..

невероватно...
 
Немој да си смешна..... Русија која сарађује са Ираном жели да Иран оцрни..
РПЦ прати овај случај..погледај линк..

невероватно...

neverovatno!!!
ne verujem/sta cu kad sam skeptik/ a posto nema sanse da se uverim, sklanjam se:bye:
 
Poslednja izmena:
Па Иран је њихова држава..што да се селе...тако увек када су мухамедови у питању...прво покушали да "иселе" нас Србе из БиХ, па са КиМ-а..

Па нема више...а за то време по Европи кукају како су угрожени...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Па Иран је њихова држава..што да се селе...тако увек када су мухамедови у питању...прво покушали да "иселе" нас Србе из БиХ, па са КиМ-а..

Па нема више...а за то време по Европи кукају како су угрожени...

eto. . .
 
Poslednja izmena od moderatora:
to je nas pravoslavni i antiglobalisticki brat Ahmadinedja i njegova miroljubiva zemljica koju smo bas u ovakvim humanim rabotama kao sto je seca glave nevernicima nedavno podrzali u UN ,tako da mora da su zasluzile to :roll:
Mi kao sitne ribe se ništa ne pitamo.Dovoljno je setiti se 99.-te i naše ''krivice'' za početak bombardovanja NATO-a protiv nas(ili Ameri ipak prave ratove zbog para?).
 
:hahaha:

Стани ти предлажеж да њих две оду из СВОЈЕ ЗЕМЉЕ ЈЕР СУ ПРАВОСЛАВКЕ???
И после мени кажеж о поређењу???
:dash::dash:

Da. Ne zato što mislim da je to normalno već zato što u njihovoj zemlji vladaju bolesna pravila, šerijat, stroge kazne i žene su tretirane kao stoka. Ne predlažem to zato što mislim da njih treba proterati i da su to zaslužile uradivši nešto loše već zato što bi to bilo bolje za njih jer bi imale normalan život i slobodu da ispoljavaju svoje versko opredeljenje.

Naša zemlja je normalna i koliko ja znam živimo u građanskoj a ne u verskoj državi pa je samim tim poređenje jako glupo. Jasno mi je da prikriveni fašisti u DSS sanjaju etnički čistu Srbiju i Srbiju samo za Srbe ali nažalost ovde nema prostora za tako nešto ;)

A ti slobodno nastavi da lupaš glavom u zid, možda se i opametiš jednog dana, nakon mnoooogo lupanja :mrgreen:
 
Ако је ово истина, онда је то УЖАС !!!
УЖАС!!!
ШТА КАЖУ У ВЕЗИ СА ОВИМ ЗВАНИЧНИЦИ ИРАНСКИХ ВЛАСТИ, КОНКРЕТНО АХМАДИНЕЏАД???
КАЖУ ЛИ ИШТА ??? НЕ МОГУ ДА ЋУТЕ.

pa kazu PALI !!!! ili seci ,zavisi sta im je na redu :think:
 
Po Kuranu, za promenu veroispovesti ti sleduje smrtna kazna. Ne znam shta je to chudno.
Evo i primera:
Iz Islama u Pravoslavlje = smrt
Iz Pravoslavlja u Islam pa opet u Pravoslavlje = smrt.

A mediji prave senzaciju oko toga, kao da prvi put chuju za to.


upravo tako.

bio je slucaj onog avganistanca skoro tj prosle godine koji je radio za neku kanadsku NVO i presao u medjuvremenu na hriscanstvo , i karzaijev sud ga je zbog toga osudio na smrt.

tek sto je kazna trebala da se izvrsi , usled velikog pritiska avganistanska vlastj e popustila i mesto da ga likvidiraju proglasili su ga ludim te ce isti ostatak zivota provesti u ludnici z:D
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo ti je u islamu normalna kazna. U islamskim zemljama ko napusti Islam dobija za kaznu SMRT. Isto se desava u Arapskim zemljama, u Afganistanu itd.

Greška druže tihi

Islam je religija

Religiozne budale su zlo, a religioznih budala ima po čitavom svjetu. Igrom slučaja u Iranu su na vlasti religiozne budale.

(odmah se izvinjavam svim religioznim ljudima koji nisu budale - ako se slučajno nađu povrjeđeni mojim postom)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Po Kuranu, za promenu veroispovesti ti sleduje smrtna kazna. Ne znam shta je to chudno.
Evo i primera:
Iz Islama u Pravoslavlje = smrt
Iz Pravoslavlja u Islam pa opet u Pravoslavlje = smrt.

A mediji prave senzaciju oko toga, kao da prvi put chuju za to.

Zato ja nisam hteo ni jedno ni drugo ni treće...
Ko ih ebe kad su agresivni...
A Bog jedan...
Koja fora...
 
Ако је ово истина, онда је то УЖАС !!!
УЖАС!!!
ШТА КАЖУ У ВЕЗИ СА ОВИМ ЗВАНИЧНИЦИ ИРАНСКИХ ВЛАСТИ, КОНКРЕТНО АХМАДИНЕЏАД???
КАЖУ ЛИ ИШТА ??? НЕ МОГУ ДА ЋУТЕ.

Znaš šta su rekli?

Rekli su: "AaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAA"
 
Greška druže tihi

Islam je religija

Religiozne bidale su zlo, a religioznih budala ima po čitavom svjetu. Igrom slučaja u Iranu su na vlasti religiozne budale.

(odmah se izvinjavam svim religioznim ljudima koji nisu budale - ako se slučajno nađu povrjeđeni mojim postom)

Religija je zahebavanje mase... Bog jedan a predstavnika mnogo... ipak je reč o zahebavanju mase...

nego, daj pare!
 
To treba pokazati ovom Cericu sto govori o ugrozenosti muslimana u Srbiji .
Devojke su znale za rizik i svesno su sebe dovele u tu situaciju ,bez obzira na sve dati zivot za Hrista je velika stvar koja od njih stvara mucenice .
Iako ce mnogima ovde delovati cudno sto cu ovo da kazem ali nasa vera je sveta za koju vredi dati zivot ,nisu one to tek tako resile preko noci" sutra prelazimo u pravoslevlje i verovatno ce nas pogubiti".Ima razloga zasto su to uradile.
 
Poslednja izmena:

Back
Top