` Rasvetliti bombardovanje zgrade RTS-a `

27E

Legenda
Poruka
52.416
http://www.slobodnaevropa.org/content/news/714240.html

izvod

Ministartsvo odbrane Srbije saopštilo je da u arhivima nadležnih organa Generalštaba i Vojske Srbije nisu pronađeni transkripti razgovora pilota NATO-vog aviona uoči bombardovanja zgrade Radio-televizije Srbije 1999. godine.

Uz to, i Ministarstvo pravde odgovorilo je da ne poseduje nikakvu dokumentaciju u vezi sa tim slučajem.

Ministar odbrane Srbije Dragan Šutanovac rekao je da je odmah po stupanju na dužnost, od svih relevantnih službi zatražio da provere istinitost tvrdnji da Ministarstvo poseduje transkript razgovora posade NATO aviona sa svojom bazom, uoči bombardovanja zgrade RTS-a:

”Ne postoji niko relevantan ko je nama kazao, pokazao ili nas usmerio u pravcu nalaženja tog dokumenta. Mi nemamo, po mom zvaničnom saznanju, koji je potpisan od svih tih organizacionih jedinica, takvo saznanje. Čak, i izvor koji je bio, pretpostavljamo, tim nevladinim organizacijama kao takav ne postoji. Mislim da zaista nema prostora za optužbe da Generalštab ili Ministarstvo kriju bilo šta.”

Međutim, porodice nastradalih radnika RTS-a tvrde suprotno.

...
Žanka Stojanović tvrdi da postoji svedok koji je u rukama imao taj transkript i da je uradio službene beleške o razgovoru NATO pilota neposredno pre bombardovanja. Podaci o tome, kaže ona, bili su predočeni i Sudu.

I direktorka Fonda za humanitarno pravao, Nataša Kandić, čvrsto je uverena da ti transkripti postoje. Ona je za RSE rekla, da to što je ministar odbrane Šutanovac proveravao da li ti transkripti postoje ne znači da tih dokumenata nema:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
taj tragicni dogadjaj i nase nevine zrtve ubijene na svom radnom mestu, za vreme agresije natoa na srbiju, stvarno zaslluzuju da se jednom zauvek rascisti takozvana `srpska` krivica u svemu tome

odajuci postu stradalima, pognuvsi glavu pred stravicnim slikama te veceri, samo mogu da pozelim da se krivci identifikuju i kazne

a americki krivci? ok, niko jos njih ne spominje, valjda ce doci vreme da i onaj ko je poslao bombardere, cak iz amerike do beograda, odgovara za ratni zlocin i napad na civilni objekat, kao i napad na informativnu kucu.

svo vreme rata nasa kablovska je emitovala i cnn, i bbc i skynews, ap niko nije poslao bombardere na njihove redakcije
 
Ужасну трагдеију свих породица које су изгубиле своје најмилије у бомбардовању РТС
политика је користила за напад на државу Србију
Злоупотреба несреће породица је било тлико дегутантно да чак доводи до контра реакција

а можда је то и био циљ мизерних манипулатора несрећом?
 
ma siguran sam da su ljudi iskorisceni radi propagande....ali se niko naravno iz sveta nije posebno bavio time...sve je brzo zaboravljeno....samo se cudim kada ce natasa kandic,biserko i druge velicine iz NVO osuditi bombardovanje javno...i spomenuti srpske zrtve koje su posledica istog....
ili ce ko i do sada da pevaju nauceno ----za sve je kriv milosevic---a NATO pa on je MILOSRDNI ANDJEO...koji je dosao da nas usreci i donese nam demokratiju...
 
za neku nesreci, gde je krivac strani faktor, srbi mozda i ne mogu ko zna sta uraditi. ali sto se tice RTS-a, a mislim da sam jednom i otvorio temo oko toga, da sam srbin, ja nikako ne bih dopustio a da se ne nadju odgovori na svako pitanje...makar sto se tice [ne]krivice milosevica tj.srpske vlasti.
koliko bih imao uspeha ne znam, ali...
 
za neku nesreci, gde je krivac strani faktor, srbi mozda i ne mogu ko zna sta uraditi. ali sto se tice RTS-a, a mislim da sam jednom i otvorio temo oko toga, da sam srbin, ja nikako ne bih dopustio a da se ne nadju odgovori na svako pitanje...makar sto se tice [ne]krivice milosevica tj.srpske vlasti.
koliko bih imao uspeha ne znam, ali...

Ајде Ајдеми,

шетај, одскакући ....
 
taj tragicni dogadjaj i nase nevine zrtve ubijene na svom radnom mestu, za vreme agresije natoa na srbiju, stvarno zaslluzuju da se jednom zauvek rascisti takozvana `srpska` krivica u svemu tome

Од НАТО армаде 1999. страдало је преко 3.000 људи.
Зашто се константно помињу само тих 16 радника РТС-а? Коме је у интересу, да призове нове српско-српске
сукобе и расколе?
 
i meni je malo neprilicno da forumas koji se predstavlja kao siptar i podrzava neustavnu i nasilnu secesiju kosova i metohije, o pitanjima koja su duboko srpska, kakva god da su, i koliko god da su vazna ili jos uvek diskutabilna, ima eksplicitan stav, naravno uvek u suprotnosti sa bar pola forumasa

tako svakodnevno dolazimo u situaciju da se nesto kao raspravljamo i da mu dokazujemo da smo veci srbi od njega. to je odavno postalo zamorno i dosadno, i lako se gube zivci prema istom

ja sam to resio kao i sa bilo kojim forumasem. zaobilazim mu i teme i postove. na direktne neistine i iskrivljavanja podataka o kosmetu i situaciji, obicno napisem sta znam , a znam skoro sve o siptarima, i ne obracam mu se direktno, da ne bih bio kaznjen
 
joj sta vama rade hahaha,alo bolan pa vas hoce da ubjede da su sami Srbi krivi sto je tamo neki psihopata Klinton i lezbejka Medlin i pedofil Solana naredili da se bombarduju civilni ciljevi i medju njima RTS alo narode zar ste toliki sljepci pa nevidite sta rade sa vama

Bravo CARE reci ovim TOPUZIMA ali njima ni to nevredi jer znas ono kad neko misli da je tudje LEPSE e pa to je i sad. Oni su za saku€ sad postali ubedjeni upravo to sto OVI hoce.
Srbija 2000 godine. Dug oko 10 miliardi,Vlasnisto Srbije drzave 100%
Srbija 2009 godine dug oko 33 miliarde Vlasnistvo Srbije drzave negde oko 15%
narod i dalje bedan,radi se isto u unutrasnjosti se radilo i pre za 100€ i sad se radi za 100€ jedino se promenio BG.
Nemo0j da im OBJASNJAVAS UNUTRASNJOST SRBIJE je kriva sto je branila KOSMET i svaki SRBIN je kriv tim i takvima sto je branio svoju OTADZBINU,po njihovom to nije smeo da radi.Ali ja imam pitanje koji je to veci odziv imao USA -EU - Siptari da nas napadnu i "oduzmu " deo zemlje!
 
................
, ima eksplicitan stav, naravno uvek u suprotnosti sa bar pola forumasa
...........
a neko bi rekao ovako...

ima eksplicitan stav, koji se naravno slaze sa bar polovinom forumasa

kako ovo bolje zvuci... a isto je.... i pokazuje da se adem slaze u misljenju sa pola foruma...
pc. inace, ovde jedan deo ima jedan stav, drugi deo sasvim suprotan, a treci deo zabole za oba
 

Back
Top