Pismenjakovići

marenda*

Elita
Poruka
17.663
Zašto pojedini imaju potrebu da, kad nešto namerno pogrešno pravopisno napišu, imaju potrebu da to naglase onim velikim slovom, pa da, kao, ispadne: eto, ja sam pismen, ali se, kao, zezam.
Zar im ne pada na pamet da bi neko iz šireg konteksta onoga što su napisali mogao da zaključi je li reč o "pismenoj" ili "nepismenoj" osobi? A u krajnjoj liniji, koga zabole jesu li pismeni?
 
Ne rade svi to da bi pokazali koliko su pametni... a zašto ti otvaraš ovakvu temu ako te kao što reče, '' zabole jesu li drugi pismeni ili ne'' ? Ignoriši i jedne i druge, ak si već toliko liberalan.
Uostalom, dokle da budemo neprosvećeni?
 
Ne rade svi to da bi pokazali koliko su pametni... a zašto ti otvaraš ovakvu temu ako te kao što reče, '' zabole jesu li drugi pismeni ili ne'' ? Ignoriši i jedne i druge, ak si već toliko liberalan.
Uostalom, dokle da budemo neprosvećeni?

Otvorio sam temu zbog fenomena. A da sam liberalan - jesam. Kao što vidiš, nisam sam se ostrvio na na tebe, kao ti na mene.
 
Uuhhh, pravopis me
uzbudjuje.
30.jpg
 
Zašto pojedini imaju potrebu da, kad nešto namerno pogrešno pravopisno napišu, imaju potrebu da to naglase onim velikim slovom, pa da, kao, ispadne: eto, ja sam pismen, ali se, kao, zezam.
Zar im ne pada na pamet da bi neko iz šireg konteksta onoga što su napisali mogao da zaključi je li reč o "pismenoj" ili "nepismenoj" osobi? A u krajnjoj liniji, koga zabole jesu li pismeni?
poenta je ismijavanje ljudi koji tako pisu, ne promovisanje svoje pismenosti
 
Zašto pojedini imaju potrebu da, kad nešto namerno pogrešno pravopisno napišu, imaju potrebu da to naglase onim velikim slovom, pa da, kao, ispadne: eto, ja sam pismen, ali se, kao, zezam.
Zar im ne pada na pamet da bi neko iz šireg konteksta onoga što su napisali mogao da zaključi je li reč o "pismenoj" ili "nepismenoj" osobi? A u krajnjoj liniji, koga zabole jesu li pismeni?

Aaaaa, ne slažem se s tobom. JA lično ne volim nepismenost. Ajde. neki lapsus u kucanju, u redu, ali pisati neispravno je SRAMOTA, a ako nam je svejedno, još veća.
Da ne bude rata i revolta, to je samo moje mišljenje, a forum tome i služi, zar ne, između ostalog.
 
Zašto pojedini imaju potrebu da, kad nešto namerno pogrešno pravopisno napišu, imaju potrebu da to naglase onim velikim slovom, pa da, kao, ispadne: eto, ja sam pismen, ali se, kao, zezam.
Zar im ne pada na pamet da bi neko iz šireg konteksta onoga što su napisali mogao da zaključi je li reč o "pismenoj" ili "nepismenoj" osobi? A u krajnjoj liniji, koga zabole jesu li pismeni?

Ja to ni ne pogledam..Gubljenje vremena
 
Zašto pojedini imaju potrebu da, kad nešto namerno pogrešno pravopisno napišu, imaju potrebu da to naglase onim velikim slovom, pa da, kao, ispadne: eto, ja sam pismen, ali se, kao, zezam.
Zar im ne pada na pamet da bi neko iz šireg konteksta onoga što su napisali mogao da zaključi je li reč o "pismenoj" ili "nepismenoj" osobi? A u krajnjoj liniji, koga zabole jesu li pismeni?

mislish ono npr volEm z:mrgreen:
 
Hocu samo da podelim sa autorom sledece: Obicno ne bih odustala od svojih principa i tehnike zvrljanja po forumu, ali je onda kad sam procitala ovaj uvodni post, on ostavio toliko jak utisak na mene, da sam u nekoliko navrata odlucila da ne capslockujem pogresno napisano slovo, mada bi bilo adekvatno tada.
 
Morali bi više ljudi da budu spremni da budu ispravljeni. Nije loše biti otvoren za sugestije. Ali to vreme će sačekati... Znaš nešto mi je tu obrnuto kad se onaj koji greši još i ljuti što ga neko ispravlja. Nije suština u ispravljanju... Suština je da li je on spreman da se popravi... Da l je načisto sam sa sobom...
 
Ali zapitaj se zasto ga svi redom ne ispravljaju..nego se nadje neko tzv pametan..pre bih se zapitao zasto ta osoba nema pametnija posla i zasto se istice na taj nacin..mislim da joj u zivotu treba priznanje za to sto je nacitana a ne dobija ga
 

Back
Top