VELJINI DALTONI...BRACA SARANCIC

Aitchison

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.991
Oguglao sam ja na to, da u srbiji ne krade samo onaj ko ne moze ili ko zuri na voz ...

kradja je ovde odavno deo folklora i nacionalnog identiteta...pa se cak i ministri usudjuju da preporuce radnicima da "kraduckaju pomalo" , ali ne da kradu milione...

"kraduckanje " je cool, u redu je maznuti ponesto iz firme, ili gazdi iz kase...onaj ko moze, a ne ukrade , i ne obogati se , smatra se u srbiji za " budalu" " smotanka" ..." nesto nije u redu sa njim" secam se kada se govorilo za bivseg predsednika skupstine , onog sa bradom...a coveku svega preko one stvari, dao ostavku, i zivi i dalje u suterenu , garsonjeri gde je ziveo i pre funkcije....banke zute nema...

i nije vest da je neko u srbiji zloupotrebio polozaj i ukrao...to je svakodnevnica, i kako rekoh deo folklora, ali me ipak iritira kada se lopovi busaju postenjem i "domacinskim ponasanjem" kao onaj nesrecni Velja Ilic, ikona srpskih domacina , i njegova kamarila...

a ovih dana , vidimo ,kako Veljini puleni ne da kraduckaju, nego kradu i na boga ne misle...dok se gazda i glavni don, kupa u bazenu sa krokodilom , cekajuci da mu novinari naguze jos poneku ovcu....saljivdzija:roll:

p.s

samo nemojte ono " pa kradu i ovi , i oni, " .........kradu svi, a ovo je samo osvrt na jednu od kradja...ne bih da se nadmecemo ciji je duzi , a ciji deblji..........lopov...
 

Back
Top