Smisao Filosofije?

Ako je filozofija ljubav prema razmišljanju i želja za približavanju mudrosti, onda je valjda to i njen smisao. A svakome ta vrsta aktivnosti znači ono što mu je potrebno i svako se bavi na svoj način, a ja mislim sa jednim najvažnijim ciljem: svi hoćemo da saznajemo, rastemo, otkrivamo neotkriveno i nađemo ODGOVOR, onaj pravi, jedan jedini i siguran, koga nema bar ne ovde i sada.
Divna aktivnost.
A evo, naš drug krvolok se ludo zabavlja i to je njegov smisao. Mada, ja mislim da on ovde radi i ponešto više. 8) Iako je sebe nazvao krvolokom i piše jarko crvenim slovima, nije on baš tako orijentisan, zar ne krvoloče? :wink:
 
FILOZOFIJA=LJUBAV PREMA MUDROSTI.
MUDROST pojmovno sadrzi TRI MOMENTA!

ISTINU
DOBRO i
LEPOTU!

To bi znacilo da je filozofija ljubav prema:

ISTINITOM LJUDSKOM ZNANJU
DOBROM LJUDSKOM PONASANJU i
LEPOTI!
U svom traganju filozofi traze najopstije znanje,dobro,lepotu!Negiranje istih je takodje filozofija.Filozofija ISTRAZUJE,ali je i metodicna i ima dokaze svojih spoznaja.Filozofija sve dovodi u pitanje!Covek filozofije je umno bice.Ona je uspon ka dobrom ,istinitom i lepom!


8)
 
divlja-u-srcu:
FILOZOFIJA=LJUBAV PREMA MUDROSTI.
MUDROST pojmovno sadrzi TRI MOMENTA!

ISTINU
DOBRO i
LEPOTU!

To bi znacilo da je filozofija ljubav prema:

ISTINITOM LJUDSKOM ZNANJU
DOBROM LJUDSKOM PONASANJU i
LEPOTI!
U svom traganju filozofi traze najopstije znanje,dobro,lepotu!Negiranje istih je takodje filozofija.Filozofija ISTRAZUJE,ali je i metodicna i ima dokaze svojih spoznaja.Filozofija sve dovodi u pitanje!Covek filozofije je umno bice.Ona je uspon ka dobrom ,istinitom i lepom!


8)

Iz stiva za uvod u filozofiju na filoloskom fakultetu...
Dobro te sluzi secanje... 8)
 
Naravno da me sluzi!Samo ja nisam izabrala UVOD u filozofiju, vec ISTORIJU FILOZOFIJE koja traje 2 godine i polaze se na Filozofskom fakultetu, ali ta je opcija samo moguca na mojoj 08 grupi! :D
A ovo gore te nauce jos u srednjoj skoli, a moji klinci ce to da pevaju sa nepune dve godine! Majke mi! :lol:


ISTINA, DOBRO I LEPO! 8)
 
Hektor:
Tvoj izbor pomenute trojice mora biti argumentovan.Zasto bas oni a ne neki drugi,i/ili sta su oni imali sto drugi nisu?

Heraklit- ukazao na PROLAZNOST svih stvari i pojava-STO JE VELIKA ISTINA, a cesto se previdja!
Nice- povratio dostojanstvo INDIVIDUE, kao i zbog afirmacije licnih stvaralackih energija!
Seling- UMETNOST shvatio kao najvisi stupanj ljudske i duhovne delatnosti!

To bi bilo ukratko!
Naravno, ovo je moj licni izbor filozofa, ne morate sa mnom da se slozite! :wink:
 

Back
Top