Knjige za preporuku

ender

Primećen član
Poruka
628
Procitao sam mnogo tema tipa koja vam se knjiga dopada sta ste zadnje citali i tako dalje. Elem vidim ja dosta ljudi preporucuje neke knjige pa hajde pravac biblioteka da procitam ja to(jer valjda ljudi znaju sta valja), kad procitam jednu smor uzmem drugu jos gore. Da me neko neshvati pogresno to sve nisu bile lose knjige ali se meni nisu dopale, pa sam mislio da svako napise koja mu je omiljena knjiga ili koja mu se svidela i da da kratak sadrzaj u par recenica o cemu je rec
 
Evo uzeo sam ovaj primer od jovana_joce
Препоручујем Псеће срце од Булгакова.

Доктор, ради тајног експеримента, намами једну куцу са улице и пресадивши јој хипофизу (чини ми се) умрлога,претвара ову куцу у човека.Али како је умрли имао лошу нарав, па је њу добио и новорођени, настају по доктора недаће...
 
Meni se svidela knjiga Veronika je odlucila da umre od Koelja
To je prica o devojci iz Slovenije cije je zivot izgubio svaki smisao, neuspeo pokusaj samoubistva, zivot u sanatorijumu, saznanje da ima jos samo 7 dana zivota.To je prica o prijateljstvu i ljubavi unutar ludnice, i na kraju prica o zivotu o svemu sto on nudi i sto propustamo, veoma zanimljiv kraj
 
'Poslednja nova godina' - Nikolo Amaniti
Pisana je modernim jezikom, pomalo smesna pomalo tragicna,sve u svemu savrsena za neko putovanje vozom, popodne kod kuce ili citanje na plazi jer je lagana i citljiva. Amaniti opisuje nekoliko poslednjih sati pred novu godinu u dva stambena bloka u Rimu. Prvo opisuje stanare, cije su price izuzetno zanimljive, prateci uporedo njihove pripreme za docek.A kako se ponoc priblizava te njihove sudbine se sve vise spajaju dok na kraju ne dodje do onoga sto je svima zajednicko te noci. Meni se knjiga bas dopala, mom tati je morbidna, mom decku izvanredna...
I mogli biste malo da ozivite ovu temu,mnogo je bolje da napisete kratak sadrzaj knjige nego samo naslov onoga sto ste zadnje procitali.Pozdrav
 
Potraga za Elajzabel krej je.......uhhhhhh :wink: pa ovako,kao tamo 1 decko koji je lovac na demone,koji su se nastalili u londonu(i celom svetu),on nadje 1 devojku,nastane zaplet...neka sekta je juri-ono desava se u 18 veku...i ona se priseca svega...ima u sebi duh neke matore pokojne vestice,uhvate je istrebe duh iz nje u neku 2. devojku...tu se pojavljuje i lice u zakrpama,sekta planira jedan strasan plan... :shock: DO JAJA JE!MRS U KNJIZARU :wink:

inace i serijq o darrenu sanu,3 knjige su divne...pa kao on decko,normalan shvatate,i njemu se dogodi spletu okolnosti da bi spasio zivot svom ortaku on se "po poluvampiri"i postane vampirov segrt...izglumi smrt pred roditeljima i izronja iz groblja pa ga ovaj pokupi... :)
 
Eto ovo leto sam iskoristio da procitam dosta knjiga izmedju ostalog sam procitao i "Autostoperski vodic kroz galaksiju" Sta da vam kazem knjiga je idealna za tmurna popodneva, znaci prava za ovu jesen. Zanr je SF, i knjiga govori o sudbini Zemlje, zivotu u svemuru, postojanju boga, i mnogim drugim temama na izuzetno duhovit nacin. Cika Adams je stvarno bio ne presusan izvor ideja. Lagano stivo prepuno humora, strasnih likova i ideja u opste.
Ocena 5
 

Back
Top