Pomereni parametri....

ludopileglodjekosku

Buduća legenda
Poruka
27.557
Na temi "Najgore ženske osobine", mnoge forumašice su pomenule da ih nerviraju debele žene/devojke koje se oblače u odeću koja (navodno) nije primerena njihovoj težini....
Što me je podstaklo na razmišljanje...Gledajući slike starih majstora na njima su nage ženske osobe koje bi po današnjim parametrima važile za "buce". Ali mi se divimo slici. Dok bi model, da ga sretnemo uživo bio okarakterisan kao "treba da smrša 5 kg"....
Slušam žene svih uzrasta kako se nadmeću koja ima manje kilograma, ili koja nosi xxxs... Stvar prestiža je ličiti na gladno dete Afrike...
Gde je tu lepo? I u kom momentu su sklad, srazmera, "zdravo telo i zdrav duh" ustupili mesto motkama za veš? Odakle taj poriv da se ide protiv prirodnog stanja stvari? I po čemu debelo ne može biti lepo? Zašto su žene sa viškom kilograma diskriminisane kao "aljkave" jer ne vode računa o sebi? Od njih se očekuje da ne nose usko, da se uviju u zar i feredžu, odenu šatorsko krilo i okače oko vrata natpis "stidim se što neću da smršam!".....
 
Pa nista se ne ocekuje sto one same ne znaju da im smeta..x puta sam rekao da je bitno sta ima u glavi sto joj se otkaci da se upropasti i kuka nad svojom sudbinom..uz opaske bolje da ljulja nego da zulja..znaci i tad se samo zeli dopasti citaj uvaliti muskarcu..bez trunke samopouzdanja da napravi od sebe zadovoljnu osobu pre svega zbog zdravlja
 
Heh, ja sam upravo ispljuvala Saru Dzesiku Parker na forumu o modi sto nosi minic a ima grozne noge :) Zavisi kako shvatas modu - da li nosis stvari samo zato sto ti se svidjaju, ili se oblacis sa ciljem da istaknes neki deo tela... Licno, nemam stroga pravila. Kada sam u debeloj fazi, zaista ne nosim odecu koja to bas istice (tj. ne razgolicujem se) jer se ne osecam dobro u svojoj kozi... ali ne mislim da je samo mrsavo/vitko lepo, i mislim da lepota uopste nije vezana za kilazu, ili mladost... A taj poriv o kome pricas - zna se: reklama.
 
Na temi "Najgore ženske osobine", mnoge forumašice su pomenule da ih nerviraju debele žene/devojke koje se oblače u odeću koja (navodno) nije primerena njihovoj težini....
Što me je podstaklo na razmišljanje...Gledajući slike starih majstora na njima su nage ženske osobe koje bi po današnjim parametrima važile za "buce". Ali mi se divimo slici. Dok bi model, da ga sretnemo uživo bio okarakterisan kao "treba da smrša 5 kg"....
Slušam žene svih uzrasta kako se nadmeću koja ima manje kilograma, ili koja nosi xxxs... Stvar prestiža je ličiti na gladno dete Afrike...
Gde je tu lepo? I u kom momentu su sklad, srazmera, "zdravo telo i zdrav duh" ustupili mesto motkama za veš? Odakle taj poriv da se ide protiv prirodnog stanja stvari? I po čemu debelo ne može biti lepo? Zašto su žene sa viškom kilograma diskriminisane kao "aljkave" jer ne vode računa o sebi? Od njih se očekuje da ne nose usko, da se uviju u zar i feredžu, odenu šatorsko krilo i okače oko vrata natpis "stidim se što neću da smršam!".....
ako je debela, logicno je da ne vodi racuna o sebi jer ugrozava svoje zdravlje debljinom
isto vazi i za mrsvost
zato se i zovu dva kraja
i zato se sredina i zove sredina i postoji kriterijum normalne skale tezine u odnosu na visinu

to sto se potenciraju samo ekstreni, ne znaci da samo oni i postoje
 
Jedno je biti popunjen, drugo biti debeo, a šta oblačiti u nekom od tih stadijuma je posebna priča... Ako vidiš popunjenu devojku u majici iznad pupka i miniću na kojem pucaju šavovi, sigurno nećeš reći - ovu bi naslikao neki barokni umetnik... a da je vidiš ukusno obučenu, koja sakriva a ne otkriva 'kritične' površine, mogla bi to reći

A nije samo 40 kg različito od 90... postoji valjda neka sredina i ona je valjda i najlepša
 
ako je debela, logicno je da ne vodi racuna o sebi jer ugrozava svoje zdravlje debljinom
isto vazi i za mrsvost
zato se i zovu dva kraja
i zato se sredina i zove sredina i postoji kriterijum normalne skale tezine u odnosu na visinu

to sto se potenciraju samo ekstreni, ne znaci da samo oni i postoje

Ne govorim samo o ekstremima. Svi znamo da postoji normalna skala težine ali se idealna težina (srazmerna našoj građi i visini) danas smatra "debelom"...O tome govorim. Nije lepo ono što je skladno već ono što je mršavo.
 
Ne govorim samo o ekstremima. Svi znamo da postoji normalna skala težine ali se idealna težina (srazmerna našoj građi i visini) danas smatra "debelom"...O tome govorim. Nije lepo ono što je skladno već ono što je mršavo.
ne bih rekla,
to je mozda ono sto nam se pokusava nametnuti da mislimo,

ali ako pogledas onaj osnovni nivo privlacnosti (jelte, seksualni) - koliko je mrsavica i manekenki u muskim casopisima?
koliko je zakrzljalih muskaraca u zenskim serijama?
 
Mislim da je ipak najvaniji sklad duha i tela koji si pomenula. Kada je neko zadovoljan nije bitno koliko ima kilograma, lepo izgleda. Moze neko da ima idealno telo, ali da je iskomleksiran i samim tim nesiguran i neprivlacan.

Sa ovim postom ću se složiti u potpunosti.

Ako se osećam dobro, apsolutno mi je nebitno šta Žika;Pera, Mika i ostala čaršija misle
i meni i o mom izgledu a i o kilogramima...
Šta koga uopšte zabole kako je nekome? Ako ti smeta mršavo, okreni se na drugu stranu,
ako ti smeta debelo, okreni se ponovo...
Uopšte, odakle ljudima pravo da zabadaju nos u tuđe živote i svoje kriterijume nameću
kao nekakve standarde...

Važno je biti srećan, šta koga čini srećnim neka sam odabere.
 
Zna se, reklama. I to višedecenijska i veoma agresivna.
Saveti o dijetama i celulitu danas zauzimaju bar 70% svih popularnih ženskih časopisa.
U buticima je praktično nemoguće naći broj iznad 40, ali zato je postalo potpuno uobičajeno videti broj 32 :eek: I ne, nije u pitanju dečja konfekcija.

Mene je oduševila ona reklama koju je Dove napravio pre godinu-dve: umesto manekenki angažovali su "normalne" žene, realne žene, neke su bucke, neke su niske...u običnom pamučnom vešu, sa širokim osmesima. Meni je svaka od njih izgledala predivno.
 
Na temi "Najgore ženske osobine", mnoge forumašice su pomenule da ih nerviraju debele žene/devojke koje se oblače u odeću koja (navodno) nije primerena njihovoj težini....
Što me je podstaklo na razmišljanje...Gledajući slike starih majstora na njima su nage ženske osobe koje bi po današnjim parametrima važile za "buce". Ali mi se divimo slici. Dok bi model, da ga sretnemo uživo bio okarakterisan kao "treba da smrša 5 kg"....
Slušam žene svih uzrasta kako se nadmeću koja ima manje kilograma, ili koja nosi xxxs... Stvar prestiža je ličiti na gladno dete Afrike...
Gde je tu lepo? I u kom momentu su sklad, srazmera, "zdravo telo i zdrav duh" ustupili mesto motkama za veš? Odakle taj poriv da se ide protiv prirodnog stanja stvari? I po čemu debelo ne može biti lepo? Zašto su žene sa viškom kilograma diskriminisane kao "aljkave" jer ne vode računa o sebi? Od njih se očekuje da ne nose usko, da se uviju u zar i feredžu, odenu šatorsko krilo i okače oko vrata natpis "stidim se što neću da smršam!".....

Mislim da je ipak najvaniji sklad duha i tela koji si pomenula. Kada je neko zadovoljan nije bitno koliko ima kilograma, lepo izgleda. Moze neko da ima idealno telo, ali da je iskomleksiran i samim tim nesiguran i neprivlacan.

Uuuuu tema ko stvorena za mene!!! :mrgreen:
/una/ svaka cast na postu!!! :D :ok:
 
Teško...ja nosim 38 i jedva ulazim u taj 38. Ko ulazi u 32 za mene je potpuna misterija.

To sa brojevima je još jedna nebuloza! U Legendu probam pantalone 36 - knap :roll: Isti dan odem u Zaru i kupim pantalone 34 - komotne :confused: I sad ja kao srećna ''Zamisli nosim 34'' :dash:
I smara me u neku ruku ovaj podforum, ima 10 tema šta je ženama pod must, što za ovu sezonu, što zauvek.... mislim, onda ja neću da budem žena... :rumenko:
 
Pisem ovde kao debela osoba, verovatno jedna od najdebljih na forumu... :aha: a ne racunam to da sam se porodila pre 7 meseci posto sam i ostala trudna debela, u trudnoci dobila 9kg skolski i opet bila na istoj kilazi sa kojom sam zatrudnela po izlasku iz porodilista...

E sad... moda... uh :roll: stojim 10000% iza toga da Srbija ima velikiii problem povodom toga! Jer cinjenica jeste da se mlade devojke koje su buckaste nemaju gde obuci... :aha: mogu one da odu u radnju za trudnice i punije ali tamo ce mahom naci tetkinjske stvari koje nisu sasecene u struku i koje cine da izgledas vise kao Luis nego kao devojka :roll:
Ja lepo svoje stvari sama dizajniram, kupim materijal i odnesem krojacici da mi sasije ili kupujem u Becu jer tamo H&M, C&A svi imaju konfekciju za debele posto su debele nacije na zapadu :aha: i uvek aliiii uvek (ne racunaju se nutricionisti! :mrgreen:) niko ne moze da provali koliko kila imam posto sam dosta visoka, uzan struk a debela :zcepanje:

Ustvari da nisam bila debela, ne bih imala sad muza i dete, posto se njemu bas to svidelo na meni da sam debela, a opet brza, puna zivota, nasmejana... :D sta mi sve nisu radili kako u skolama, pa cak i na Bg faxu zbog kilaze... nikad nisam precutala, zaplakala, okrenula glavu na drugu stranu vec sam vracala milo za drago... :azdaja: sponzorusa mi pridje i kaze Pih kako si debela! :roll: na sta ja njoj lepo i uctivo kazem da je zgodna, ali da sam musko da bih je tek jeb.ala sa kesom na glavi koliko je ruzna! :mrgreen: sta ce neko da zabada nos u moj zivot, moju intimu, moju kilazu?! NE DAM! Pa sta ne pitam i ja nju dal je obrijala inicijale svog sponzora tamo dole! :roll:
 
ako je debela, logicno je da ne vodi racuna o sebi jer ugrozava svoje zdravlje debljinom
isto vazi i za mrsvost
zato se i zovu dva kraja
i zato se sredina i zove sredina i postoji kriterijum normalne skale tezine u odnosu na visinu

to sto se potenciraju samo ekstreni, ne znaci da samo oni i postoje

Hmm delimicno samo se slazem... :think:
Cek jer svaka debela osoba nije zdrava?! :eek: :think: moja krvna slika i opste stanje kazu drugacije :aha: e sad sto ljudi nisu navikli da vide zdravu debelu osobu stvarno ne znam... najbolja je bila jedna kevina drugarice, inace nutricionista koja je ispitivala moju kevu o mojim navikama, koliko mogu da hodam, dal mogu da potrcim itd. Kad je moja keva rekla da ja to sve mogu bolje i od nekih mrsavica bez kondicije zena se izbezumila... aman sta se izbezumljujes pa nisam ja bolesna, ja sam debela... :aha:
 
ništa što je preterano ne valja
al mrzim to što se potencira mršavost kao ideal lepote i zdravlja
manekenke samo što ne popadaju u nesvest od gladi, a i mnoge devojke...
čula sam u busu jednu devojku koja se žali joj moram da smršam pola kila, da je znam, rekla bih joj e aj ne seri....
sad se svi hvale koliko koja manje kila ima, ko da je sa tim i bolja osoba, kako da ne, jer može da gladuje ima karakter, how yes no:roll:
treba biti zadovoljan sam sa sobom
kretati se, jesti zdravo i ukusno, meriti više šećer i holesterol i pritisak a manje kilažu
 
Hmm delimicno samo se slazem... :think:
Cek jer svaka debela osoba nije zdrava?! :eek: :think: moja krvna slika i opste stanje kazu drugacije :aha: e sad sto ljudi nisu navikli da vide zdravu debelu osobu stvarno ne znam... najbolja je bila jedna kevina drugarice, inace nutricionista koja je ispitivala moju kevu o mojim navikama, koliko mogu da hodam, dal mogu da potrcim itd. Kad je moja keva rekla da ja to sve mogu bolje i od nekih mrsavica bez kondicije zena se izbezumila... aman sta se izbezumljujes pa nisam ja bolesna, ja sam debela... :aha:

Ovo je tačno.
Ja znam nekoliko osoba koje su punačke, potpuno zdrave i u sasvim solidnoj fizičkoj spremi. Jednostavno su takvi, takva građa, šta ga znam. Zločin je psihičkim pritiskom prisiljavati takvu osobu na rigorozne dijete koje bi upravo mogle da naruše zdravlje,a da ista nikad ne dostigne "društveno prihvatljiv" izgled.

Izraz "debeli", sa konotacijom na koju smo navikli, bi trebalo da se koristi samo u slučajevima kad težina ugrožava zdravlje.
 
ma kako
ja nosim 38, a ulazim npr. u happening suknju 34 i kosulju 36(bar je to bio slucaj pre godinu dana:rumenko:)
to je, kolko sam ja skapirala, fora da bi stalno kupovao kod njih(koga god..) jer racunaju na to da ce da ti imponuje da ulazis u manji broj nego sto si do tad ulazila

***, ne znam.
Razlike postoje, negde bude malo komotnije, negde tesno, to stoji.
Ali nikad nisam ušla u 36, nigde.
 

Back
Top