Ohladio sam se?

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
Zamislite imate vezu koja traje jedno vrijeme, lijepo vam je...i odjednom vam partner ili partnerka kaže ohladio ili ohladila sam se.....?.....Jel to neki izgovor i nešto drugo je u pitanju ili stvarno neko preko noći prestane osjećati ono što je govorio juče....ili je sve to samo bila laž......
......priča mi neki prijatelj kako je imao vezu preko ljeta sa djevojkom koja živi u Njemačkoj...stvarno se zagrijao....kad ona mu preko telefona javlja...izvini ohladila sam se.....?!.....to je samo primjer.....ima ih još takvih.......slično je i kad žive u istom gradu.....super im je ...ili tako izgleda...i odjednom...ohladio sam se.......?!
 
pa, nije se preko noći ohladio.
preko noći se samo odlučio da ti kaže. :)

To već ima smisla...a kako onda to ne primjetiš.....možda naslućuješ da ga nešto muči...ali misliš njegovi problemi.....i onda odjednom...ups....pa to je moj problem....ohladio sam se.....
....ili moj drug koji nije mogao vjerovati šta mu je djevojka s kojom je stvarno imao ozbiljne namjere rekla preko telefona......kaže on meni....ej...čuj....kaže ohladila se i napravi onu facu.....:roll:...:(
 
To već ima smisla...a kako onda to ne primjetiš.....možda naslućuješ da ga nešto muči...ali misliš njegovi problemi.....i onda odjednom...ups....pa to je moj problem....ohladio sam se.....
....ili moj drug koji nije mogao vjerovati šta mu je djevojka s kojom je stvarno imao ozbiljne namjere rekla preko telefona......kaže on meni....ej...čuj....kaže ohladila se i napravi onu facu.....:roll:...:(

to već ne bih mogla da ti odgovorim.
po meni, normalan čovek to odmah primeti.
to ne može da primeti jedino neko ko je previše obuzet samim sobom. :)

uvek sam znala kada nešto ne štima. :)
 
pa ne verujem ni da je preko noci odlucio da kaze
to je sigurno sazrevalo neko vrme..nista ne dolazi preko noci

Ja mu ništa nisam rekla...mislim tom drugu....al' on kaže da ne bi više s njom ni da ga moli..........tješim ja njega....čim je ljut ima tu još nečega.....al' stvarno šta će ti takva osoba.....treba imati srca..........
 
Zamislite imate vezu koja traje jedno vrijeme, lijepo vam je...i odjednom vam partner ili partnerka kaže ohladio ili ohladila sam se.....?.....Jel to neki izgovor i nešto drugo je u pitanju ili stvarno neko preko noći prestane osjećati ono što je govorio juče....ili je sve to samo bila laž......
......priča mi neki prijatelj kako je imao vezu preko ljeta sa djevojkom koja živi u Njemačkoj...stvarno se zagrijao....kad ona mu preko telefona javlja...izvini ohladila sam se.....?!.....to je samo primjer.....ima ih još takvih.......slično je i kad žive u istom gradu.....super im je ...ili tako izgleda...i odjednom...ohladio sam se.......?!

Bili su od samog starta zagrejani na različitim temperaturama. I da, moguće je ohladiti se preko noći. Termodinamički zakoni su surovi, mnoštvo tela emituje i upija toplotu, toplotna energija kruži, nema idealne izolacije koja je može zadržati... Gubici se uvek javljaju...
 
Evo bacam...:banovati:........slažem se s tobom.......al' žao mi druga...:(.......ajd sad malo veselije......pa trebamo li se upuštati u veze u kojima postoji samo strast, kad predosjećamo da tu neće ničeg više biti...........i kako može da se iz strasti ne rodi ljubav...:think:......

Sad si zakomplikovala, ali imaš brojne odgovore na ta pitanja, ima ih koju su od toga napravili pravu pravcatu ideologiju. :)
 
Bili su od samog starta zagrejani na različitim temperaturama. I da, moguće je ohladiti se preko noći. Termodinamički zakoni su surovi, mnoštvo tela emituje i upija toplotu, toplotna energija kruži, nema idealne izolacije koja je može zadržati... Gubici se uvek javljaju...

A zakon spojenih sudova? Dok su spojeni i fluid cirkuliše, temperatura se izjednačava. A kad se spoji još negde...nastaje belaj.Iscuri sva toplota.:think:
 
Bili su od samog starta zagrejani na različitim temperaturama. I da, moguće je ohladiti se preko noći. Termodinamički zakoni su surovi, mnoštvo tela emituje i upija toplotu, toplotna energija kruži, nema idealne izolacije koja je može zadržati... Gubici se uvek javljaju...

....:zcepanje:.....a sila akcije jednaka je sili reakcije.....?....
.......znači kad se on ohladio ona se još više zagrijala........i kud će ona sad sa tom toplotom.......:zcepanje:
 
A zakon spojenih sudova? Dok su spojeni i fluid cirkuliše, temperatura se izjednačava. A kad se spoji još negde...nastaje belaj.Iscuri sva toplota.:think:

Toplota nije fluid nego vid energije. Ali lepo si primetio, slična je problematika i kod cirkulisanja fluida. :ok: Gubici dovedu do poremećaja sistema... Posledice mogu biti različite... Senzori signaliziraju promene, alarm se uključuje, mora se reagovati...
 
Pa kako može da se iz strasti ne rodi ljubav??????
Objasniće ti forumske tete, samo budi strpljiva. :D Bolje da čuješ to iz prve ruke. Meni je ta njihova ideologija strana, nisam prijemčiv za to...
....:zcepanje:.....a sila akcije jednaka je sili reakcije.....?....
.......znači kad se on ohladio ona se još više zagrijala........i kud će ona sad sa tom toplotom.......:zcepanje:

Toplota nije sila... Gubici su nastali na jednom telu, otuda temperaturna razlika. Višak toplote koji takođe predstavlja poremećaj sistema se mora preusmeriti. Ipak, najjednostavnije je hlađenje. Samo, za to je potrebno izvesno vreme.
 

Back
Top