Kanadska viza

animetta

Početnik
Poruka
16
Pokusala sam da nadjem slicnu temu ali nisam uspela, zato otvaram novu i unapred se izvinjavam ako slicna negde postoji.. :confused:
Htela bih da odem u Kanadu na mesec dana i zanima me koliko su ostri po pitanju viza?
Dvoumim se da li da podnesem vizu kao student posto imam par ispita do kraja ali brine me sto imam 28 godina i poslednji ispit sam dala prosle godine. Do polaska nameravam da polozim jedan ali ne znam koliko mi je to sigurno za dobijanje vize.
E sad, od marta meseca sam u stalnom radnom odnosu na neodredjeno vreme pa ne znam da li je pametnije da podnesem zahtev za vizu kao zaposlena... Da li neko moze da mi kaze u kojoj varijanti su mi vece sanse za dobijanje vize?
Hvala unapred i pozdrav svima :bye:
 
Generalno oni bas i nisu skloni da daju vize studentima (desava se da odbiju i da dobijes obrazlozenje tipa 'ljudi vasih godina cesto dodju u Kanadu i ostanu nelegalno')...

Najbolje je da uzmes potvrdu s posla (sto znaci kopiju radne knjizice, potvrda o zaposlenju i visini primanja, resenje o godisnjem odmoru). Treba da prikazes sto vise toga sto te vezuje za maticnu drzavu (dakle racun u banci - izvod zadnjih par meseci, super je ako imas neku nekretninu na svoje ime - tad im nosis prevedeni izvod iz katastra itd). Potrebno ti je jos rezervacija avionske karte (povratne) za taj period, pozivno pismo domacina, kopija njegovog pasosa i njegovog Notice of assessment (izvod o godisnjim primanjima, porezu itd) - ovo sve moze da ti posalje skenirano mailom pa samo da odstampas - ne treba nista da overavas.
Jos ce ti trebati uplata neke takse, ali to ces odraditi taj dan kad budes isla da podneses zahtev - ima banka 100m nize od ambasade u kojoj oni zahtevaju da se mora uplatiti.
Ako nisi iz BG, viza se bez problema dobija isti dan.

imas ovde vise http://www.canadainternational.gc.ca/serbia-serbie/visas/visiting-visiter_ser.aspx?lang=fra
 
Poslednja izmena:
hvala na odgovoru i izvini sto nisam ranije stigla da odgovorim, bila sam zaokupljena pribavljanjem dokumentacije za vizu koju sam juce dobila! :super:
Podnela sam kao student i sve je bilo ok... Nakon desetominutnog intervjua gde sam imala utisak da sam na sudu sacekala sam jos 45 minuta i onda su mi dali pasos sa vizom...
Izgleda da nema pravila ali ono sto ja mislim da je najvaznije prilikom apliciranja za vizu je dati dobre odgovore na sva pitanja (pod dobrim mislim odgovore koji su njima nesumnjivi i istiniti). Da ne davim sad o cemu su me sve ispitivali , ako nekog zanima mogu to da podelim ali meni je najbitnije to da je viza u pasosu, karta u dzepu i sad samo da prodju te 4 nedelje i da je otputujem!
:)
Pozdrav svima
 
"Nakon desetominutnog intervjua gde sam imala utisak da sam na sudu... "

Zato ti i kazem, kad sam ja isao me ni nisu zvali na razgovor, samo su mi dali viziran pasos...
Od nas 50-tak koji su cekali tog dana, mozda su njih 20 zvali na razgovor, ostali su glat dobili... verovatno su te i 'proveravali' zbog tog sto sam ti vec rekao, da imaju neki pik na studente... Uglavnom, drago mi je da je sve super ispalo!
Lepo se provedi i pozdravi mi Kanadu :)
 
Hej, izvini sto tek sad odgovaram, nisam videla ranije.. :confused:

Pa od papira sam nosila sve ono sto pise na sajtu Kanadske ambasade.. Potvrdu da sam student, potvrdu oba roditelja da su stalno zaposleni i kopije njihovih radnih knjizica, izvod iz banke sa brojem deviznog racuna i raspolozivim sredstvima na racunu, rezervaciju povratne avionske karte i dokumenta od osobe koja me poziva u goste a ima Kanadsko drzavljanstvo. To je bila moja garancija jer je covek stalno zaposlen u dobroj firmi, placa porez redovno itd.. Mislim da je to sve od dokumenata.. Naravno pre razgovora uplatis u Komercijalnoj banci nekih 4500 dinara koliko kosta viza i poneses dve fotografije formata za pasos...
eto, ako te jos nesto zanima pitaj...
Pozz
 
Hej, izvini sto tek sad odgovaram, nisam videla ranije.. :confused:

Pa od papira sam nosila sve ono sto pise na sajtu Kanadske ambasade.. Potvrdu da sam student, potvrdu oba roditelja da su stalno zaposleni i kopije njihovih radnih knjizica, izvod iz banke sa brojem deviznog racuna i raspolozivim sredstvima na racunu, rezervaciju povratne avionske karte i dokumenta od osobe koja me poziva u goste a ima Kanadsko drzavljanstvo. To je bila moja garancija jer je covek stalno zaposlen u dobroj firmi, placa porez redovno itd.. Mislim da je to sve od dokumenata.. Naravno pre razgovora uplatis u Komercijalnoj banci nekih 4500 dinara koliko kosta viza i poneses dve fotografije formata za pasos...
eto, ako te jos nesto zanima pitaj...
Pozz

Hvala na odgovoru.Ja za jedno desetak dana treba da predam pa me zanima da li trebaju sva dokumenta da budu prevedena kako je na originalu ili odprilike.Zasto moras da cekas 4 nedelje.Pozz isrecan put.
 
mene interesuje da li sa studentskom vizom mogu da radim u kanadi?
isla bih na tri meseca za vreme letnjeg raspusta kod rodbine, ali isla bih da radim pa me interesuje da li postoji bilo kakva mogucnost da dobijem vizu i radim bez problema?
 
mene interesuje da li se sa studentskom vizom moze naci posao i da li je dozvoljeno raditi?
imam rodbinu u kanadi koju bih zelela da posetim ovog leta, ali isto tako bih zelela i da radim pa me zanima da li je dozvoljen posao uz studentsku vizu?
 

Back
Top