LOSI SU KOPJUTERI DANAS

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.963
Da li vam se cini da kompjuteri danas sto su noviji to su losiji?
Prave ih od sve losije i losije plastike, prave ih po pi*zdi materini negde od kojecega.
Kada se pojavio bio sam medju prvima koji su imali P1. taj racunar sa win95 a kasnije win98se nije meni bar nikad nikakav problem napravio. Naravno da je kasnije postao spor za ove monstrume koje sad koristim ali kod njega je jedini kvar postojao fizicke prirode nanet ljudskom rukom. Ili recimo jedino mi je grom udario u banderu telefonsku I modem mi unistio.
Tastatura na p1 je bila teska i neunistiva, a ono go*vno koje sam dobio sa cetvorkom mozes savijati kakvo je djubre. I ova koju sam platio 25€ nesto ne deluje uveravajuce...
A odkad imam P4 3 puta sam formatirao disk, namenjao se komponenti i i dalje je sranje... i raspitivao sam se jedno nedelju dana mnogo ljudi ima ista zapazanja. danas su pc 10 puta jeftiniji nego ti stari a 100 puta gori i nekvalitetniji.
Hocu da cujem vase misljenje o ovom nenormalnom padu kvaliteta PCa
 
Ime garantuje kvalitet.
Probaj Apple iBook npr. da vidish shta je ultra-kvalitetan notebook.
Ili kupish AlienWare PC i uzhivash u savrsheno sklopljenom high-end PC-u.

Danas PC-e sklapa ko stigne, zato su 99% mashina na trzhishtu u SCG obichno djubre :?
 
Pravo da ti kazem i moja su iskustva slicna.
Kada sam imao 386 nisam ni znao sta znaci formirati disk ( koji je ceo imao 256 MB ) , mada tada nije bilo ni interneta ni ni drugih cuda. Programe smo razmenjivali na flopijima 1.44 koje smo skenirali odmah po umetanju u drive da se toboze ne bi zarazili neki cudom od virusa. Vise se ni ne secam na kojoj frekvenciji je radio procesor ali znam da nije imao nikakav hladnjak , ventilator, vodene pumpe i ostala cuda. S obzirom na sve to pretpostavljam da je bilo i manje stvari koje su mogle da se pokvare, pa je utisak da su bili kvalitetniji. Sto se tice para i sveopste sirotinje, nisam siguran ni u to da bi nam neki brand name racunar bio nekvarljiv i neunistiv. Citao sam skoro u novinama kako je neki Crnogorac kupio najskupljeg mercedesa pre dve godine i taj auto koji je sinonim za kvalitet i vrhunac tehnologije, vise vremena je proveo u servisu na popravkama nego na putu. Normalno, ne tvrdim da veca kolicina ulozenog novca ne donosi bolje kompponente i bolji racunar samo kazem da ni to ne mora biti pravilo jer sve kompanije u trci za profitom ( koji je pokretac svega ) ne posvecuju dovoljno paznje testiranjnu i proveri kvaliteta jer cilj je biti sto pre na trzistu sa novom tehnologijom , pre drugih i ZARADITI NOVAC. Napravi jeftino prodaj skupo je glavni moto, a mi smo ti koji to osete na svojoj kozi ( i novcaniku ) . U svakom slucaju interesantno razmisljanje. Pozdrav
 
Pa ako cemo posteno, DOBAR racunar (high-end) se NIKAD nije mogao kupiti po ceni manjoj od 1.500DM i to neki slabiji high-end.
Cena masina koje su bile tek inad proseka kostale su oko 2.000DM.
I sta imamo danas? PIV za 350-400€. Te cene se ne mogu opravdati ni naglim padom cena ni ukidanjem poreza na promet.
Ali zato imamo JNC napajanje od 300W koje nema ni 300g, kad sam uzeo Chieftec od 420W, 10kg u njemu ruka mi otpala dok ga donesoh kuci.
A nasi ko nasi oce sto jeftinije, ne raumeju ,isle da je svaki PIV isti ili pak neki koji ne znaju sta ce od novaca pa daj ovo, daj ono da plate sto vise, a pojma nemaju kako ih je prodavac nasankao.

Zivo me interesuju kakve li su cene racunara na Kineskom trzistu.
 
USA je daleko najjeftinija sa tehnichkom robom (i zato ih psujem svakog dana, sve je skoro duplo jeftinije nego u UK), a porezi su im smeshno mali.
Anyway, ko god je kupio HP-ov komp (ili Mac, Dell...) nije se pozhalio da je losheg kvaliteta, da se stalno kvari itd. Zato i koshtaju vishe (ali ne znachajno vishe!)
 
Кулиража:
Pa ako cemo posteno, DOBAR racunar (high-end) se NIKAD nije mogao kupiti po ceni manjoj od 1.500DM i to neki slabiji high-end.
Cena masina koje su bile tek inad proseka kostale su oko 2.000DM.
I sta imamo danas? PIV za 350-400€. Te cene se ne mogu opravdati ni naglim padom cena ni ukidanjem poreza na promet.

Ma u oglasima sam vidjao da nude neke "chetvorke" i za 250 eurica. :roll:
Verovatno neko kupuje te "stvari" :?
 
NaraYan:
Кулиража:
Pa ako cemo posteno, DOBAR racunar (high-end) se NIKAD nije mogao kupiti po ceni manjoj od 1.500DM i to neki slabiji high-end.
Cena masina koje su bile tek inad proseka kostale su oko 2.000DM.
I sta imamo danas? PIV za 350-400€. Te cene se ne mogu opravdati ni naglim padom cena ni ukidanjem poreza na promet.

Ma u oglasima sam vidjao da nude neke "chetvorke" i za 250 eurica. :roll:
Verovatno neko kupuje te "stvari" :?
pa to ti je ploca sa 2usb, game portom, i integrisanom grafickom samo sto nigde ne pise i ploca takva da ne mozes staviti vise od 2200MHz
 
Lord British:
USA je daleko najjeftinija sa tehnichkom robom (i zato ih psujem svakog dana, sve je skoro duplo jeftinije nego u UK), a porezi su im smeshno mali.
Anyway, ko god je kupio HP-ov komp (ili Mac, Dell...) nije se pozhalio da je losheg kvaliteta, da se stalno kvari itd. Zato i koshtaju vishe (ali ne znachajno vishe!)
Sve to jeste, ali ti u USA ne mozes reci daj mi kilo windowsa, aj nabacaj 2-3kg programa, moze i jos nesto po tvom izboru da mi se ne nahvata paucina na slobodnom delu harda...
Vec ti kazes ocu wi - 100$, wor - 100$, AutoCAD - Na kreditnu karticu ili u kesu?
@NaraYan
E na te cetvorke od 250€ ja zaradih dobre love :wink:
Uvek se nadju oni koji veze s vezom nemaju :lol: :lol:
 
@kulirazha:

Bilo gde na zapadu, Windows cesh morati da kupish samo ako sam sklapash komp, od nule. Inache svaki prodavac obavezno instalira i Windows (uglavnom XP Home) i gomilu programa uz to. U principu, sve shto nekom prosechnom korisniku treba. E sad, shto bi kod nas svako za 5 reda teksta hteo Office 2003 i za chicha-glishu Photoshop, i sve to dzhabe... to je vec druga tema
 
Mac je zakon, ali ga na nasem glupom trzistu uopste nema.
Zasto prodavci pisu PIV za AMD procesore ili za Celeron, svaki glupi klinja se popali pa kupi PIV za 70 eur. PIV je sila, ali Intel kopa oci sa cenama, pogledajte samo razliku izmedju 3GHz i 3.2 a brzina ista.
 
LAZU TRGOVCI !!!!!!!!!!!!!!!
A i INTEL nije iznad svega, veruj mi !
Meni je skoro crko jedan pravi P4 sa 512KB kesa, smetamu kao omanji naponski udar, a IBM-ova 486-ca sa 8MB RAM-a i 550MB hard diska jos uvek sljaka bez greske!!!!
****** kupi DELL-a za 6000 evra pa se igraj do mile volje!
Al ****** nema se para pa svi polako prelazimo na AMD.
Svako ce reci da je Celeron sa 128KB kesa super stvar i "kao" uz to se ne greje ku*ac dostizu i do 60c, a pritom su osakaceni do j........
 
amidza:
Mac je zakon, ali ga na nasem glupom trzistu uopste nema.
Zasto prodavci pisu PIV za AMD procesore ili za Celeron, svaki glupi klinja se popali pa kupi PIV za 70 eur. PIV je sila, ali Intel kopa oci sa cenama, pogledajte samo razliku izmedju 3GHz i 3.2 a brzina ista.
Pa nisu prodavci krivi sto stavljaju ispred AMD-a PIV.
Kad ne bi stavljali tako koliko bi ljudi uzimalo AMD procesore? Pojma nemaju sta je to, ali znaju da je u trendu PIV, pa nije vazno kakav, smao da je PIV
 
Кулиража:
amidza:
Mac je zakon, ali ga na nasem glupom trzistu uopste nema.
Zasto prodavci pisu PIV za AMD procesore ili za Celeron, svaki glupi klinja se popali pa kupi PIV za 70 eur. PIV je sila, ali Intel kopa oci sa cenama, pogledajte samo razliku izmedju 3GHz i 3.2 a brzina ista.
Pa nisu prodavci krivi sto stavljaju ispred AMD-a PIV.
Kad ne bi stavljali tako koliko bi ljudi uzimalo AMD procesore? Pojma nemaju sta je to, ali znaju da je u trendu PIV, pa nije vazno kakav, smao da je PIV

:twisted:

Pa ko ne zna sta je AMD ne treba ni da ga ima !!!
Za ljude sa toliko mozga i jedan Pentium 3 malo overclockovan
moze da bude PIV samo ako ima intelov logo na kutiji i magicno slovo "PIV".
A to sto je unutra recimo obican Celeron 4 sa citavih 128KB L2 kesa to nema veze. Ha pa njima to ni nije bitno kad neznaju ni cemu sluzi.Znaju da im treba hrpa RAM memorije pa mozi i one proizvedene u ALBANIJI ili BUGARSKOJ!!!!!
A grafika pa dosta je da pise GeForce4 (a koj "BRE" pi*da mu ma*erina). E necu...
 
FROZEN:
:twisted:

Pa ko ne zna sta je AMD ne treba ni da ga ima !!!
Za ljude sa toliko mozga i jedan Pentium 3 malo overclockovan
moze da bude PIV samo ako ima intelov logo na kutiji i magicno slovo "PIV".
A to sto je unutra recimo obican Celeron 4 sa citavih 128KB L2 kesa to nema veze. Ha pa njima to ni nije bitno kad neznaju ni cemu sluzi.Znaju da im treba hrpa RAM memorije pa mozi i one proizvedene u ALBANIJI ili BUGARSKOJ!!!!!
A grafika pa dosta je da pise GeForce4 (a koj "BRE" pi*da mu ma*erina). E necu...

Pa ne treba to i ja pricam.
koliko ljudi meni postavi pitanje: Je li to kod tebe cetvorka?
niti zna sta znaci niti zna sta je rekao, kao da su sve cetvorke iste.
Skoro neki lik oce da kupi 'cetvorku' rodjaki za rodjendan i kaze daj sto jeftiniju ionako su sve iste.
I sta covek na to da mu kaze?
Nazalost ovo nije jedini primer.
 
Кулиража:
FROZEN:
:twisted:

Pa ko ne zna sta je AMD ne treba ni da ga ima !!!
Za ljude sa toliko mozga i jedan Pentium 3 malo overclockovan
moze da bude PIV samo ako ima intelov logo na kutiji i magicno slovo "PIV".
A to sto je unutra recimo obican Celeron 4 sa citavih 128KB L2 kesa to nema veze. Ha pa njima to ni nije bitno kad neznaju ni cemu sluzi.Znaju da im treba hrpa RAM memorije pa mozi i one proizvedene u ALBANIJI ili BUGARSKOJ!!!!!
A grafika pa dosta je da pise GeForce4 (a koj "BRE" pi*da mu ma*erina). E necu...

Pa ne treba to i ja pricam.
koliko ljudi meni postavi pitanje: Je li to kod tebe cetvorka?
niti zna sta znaci niti zna sta je rekao, kao da su sve cetvorke iste.
Skoro neki lik oce da kupi 'cetvorku' rodjaki za rodjendan i kaze daj sto jeftiniju ionako su sve iste.
I sta covek na to da mu kaze?
Nazalost ovo nije jedini primer.

E pa, onda mu kazesh: "Brate, ja cu da ti organizujem chetvorku za 250 eura" i, izmuzesh budalu! :twisted:
 
E u tome i jeste caka kod nas kupis "P4?(Celeron)" za 250 evra, a dell sa Celeronom 4 na 1.7GHz kosta ko polovan YUGO!
Pa da niko ga kod nas ni nece kupiti sem malog procenta zaludjenika. Ne kazem da sklopljena konfiguracije ne moze da bude odlicna, ali ne za 250-500 evra! Ljudi dajte i nasim serviserima 1000 evra i oni ce sklopiti (naravno ne svi, vidjao sam i po servisima sabane koji od znanja imaju to sto znaju da modem ide u poslednji beli slot na maticnoj "mislis u PCI" a on kaze e bas taj) dobru konfiguraciju.
Kod nas je bitan broj MHz a ko proizvodi maticnu (neki Acrop, DFI = pa ljudi dosta tog s*anja), sa ata 66 HDD-om i memorijom koju je letovao moj komsija RADE Kamiondzija????
Haaaa haaaaaaaa haaaaaaaaa haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Pa onda na tom Pentiumu 4 da ga tako nazovem jedva igraju pakman i obradjuju tekst u ofisu 95, ali mogu da puste cak DivX film iz Microsoft-ovog media playera i koriste mesegera.
....................JE*IGA tako to ide, ko nesto zna uzivanje u svojoj konfiguraciji uz malo podesavanja i ako ona nije P4!!!!!! :evil: :!: :?: :idea: :arrow: :evil:
 

Back
Top