"Бушење НАТО-а"

scot

Primećen član
Poruka
979
10.09.2009. год.

На тргу Крајине у Бањој Луци завршен је перформанс под симболичним називом "Бушење НАТО-а". Покрет је за вријеме одржавања перформанса у периоду од сат времена прикупио 700 потписа грађана који траже да Народна Скупштина Републике Српске распише референдум о уласку у НАТО. Том приликом пикадо стрелицама грађани су бушили "НАТО балоне" и на тај начин зарадили мајице на којима пише Србија, Русија са једним ЈА и беџеве са текстом "Покрет за независну Српску". Перформанс је организован како би се подстакла јавна расправа о уласку у НАТО и изнио став Покрета о неопходности одржавања референдума по том питању. Тражимо од наших политичара да наведу разлоге зашто је потребно да српски народ уђе у НАТО. Одговор на то питање далекосежно ће одредити будућност српског народа.


Чињеница је да је НАТО бомбардовао српски народ 1995. и 1999. године и да је омогућио проглашење тзв. државе Косово и на тај начин отео дио српске земље, за разлику од Русије, која је све учинила да у Савјету безбједности не дође до проглашења независног Косова. Не треба да се плашимо савеза са Русијом, јер наши интереси су подударни, а идентитет кроз православље једнак, тако да Русија, као велика сила, нема разлога да нас мијења.

http://plebiscitrs.org/sajt/index.php?option=com_novosti&id=267
 
397_gal.jpg
 
10.09.2009. год.

На тргу Крајине у Бањој Луци завршен је перформанс под симболичним називом "Бушење НАТО-а". Покрет је за вријеме одржавања перформанса у периоду од сат времена прикупио 700 потписа грађана који траже да Народна Скупштина Републике Српске распише референдум о уласку у НАТО. Том приликом пикадо стрелицама грађани су бушили "НАТО балоне" и на тај начин зарадили мајице на којима пише Србија, Русија са једним ЈА и беџеве са текстом "Покрет за независну Српску". Перформанс је организован како би се подстакла јавна расправа о уласку у НАТО и изнио став Покрета о неопходности одржавања референдума по том питању. Тражимо од наших политичара да наведу разлоге зашто је потребно да српски народ уђе у НАТО. Одговор на то питање далекосежно ће одредити будућност српског народа.


Чињеница је да је НАТО бомбардовао српски народ 1995. и 1999. године и да је омогућио проглашење тзв. државе Косово и на тај начин отео дио српске земље, за разлику од Русије, која је све учинила да у Савјету безбједности не дође до проглашења независног Косова. Не треба да се плашимо савеза са Русијом, јер наши интереси су подударни, а идентитет кроз православље једнак, тако да Русија, као велика сила, нема разлога да нас мијења.

http://plebiscitrs.org/sajt/index.php?option=com_novosti&id=267
Ти као да живиш у Дизниленду!
 

Za prvi plakat ne mogu da njadjem odgovarajuc izraz...ogavno je preslab opis.
Za drugi..... oslikava pravo lice nato pakta,ali opet ne bi trebalo jadno dete iskoriscavati kao reklamu protiv istog.Mogli su staviti rusevine bombardovanja....
Dakle drugi poster je dobar rasprsivac iluzija,ali dojadilo(tacnije smucilo mi se) da to dete koriste kao antinato reklamu.

Neka pociva u miru......
NE Natou!!!
 
Poslednja izmena:
Za prvi plakat ne mogu da njadjem odgovarajuc izraz...ogavno je preslab opis.
Za drugi..... oslikava pravo lice nato pakta,ali opet ne bi trebalo jadno dete iskoriscavati kao reklamu protiv istog.Mogli su staviti rusevine bombardovanja....
Dakle drugi poster je dobar rasprsivac iluzija,ali dojadilo(tacnije smucilo mi se) da to dete koriste kao antinato reklamu.

Neka pociva u miru......
NE Natou!!!

Слажем се са твојим размишљањем о плакату,
али ако смо реални морамо прихватити да је тај случај сам по себи
изгурао себе на прво место.
Рецимо, кад се помене бомбардовање,
прва асоцијација ми је мама Милица. Не знам одакле то, ваљда, као родитељ....?
Значи, моје мишљење је да ће Мала Милица, хтели ми то или не,
остати као вечни печат на овај злочин.
 
Слажем се са твојим размишљањем о плакату,
али ако смо реални морамо прихватити да је тај случај сам по себи
изгурао себе на прво место.
Рецимо, кад се помене бомбардовање,
прва асоцијација ми је мама Милица. Не знам одакле то, ваљда, као родитељ....?
Значи, моје мишљење је да ће Мала Милица, хтели ми то или не,
остати као вечни печат на овај злочин.

Да мла Милица и мостови Новог Сада мада свако од нас има нешто што га подсети на тих 78 дана
 
Ако ћемо сад кукати како нас је НАТО убијао и рушио нећемо добити ништа. То што се десило треба да памтимо и никад не заборавимо.
Друго је питање, ко је дошао на овако глупу идеју да се показује антинатовско расположење?
Пошто је код нас правило да се ништа не дешава без знања и аминовања власти мислим да је то било и овог пута. Ко год да је тако нешто смислио, наиван је.
Шта може да очекује РС ако одржи референдум о евентуалном (не)приступању НАТО?

Ништа добро, наравно! Како може једна република у савезној држави толико искакати и узимати атрибуте суверене државе, које нема? То је непромишљено, штеточински, већ виђено (не поновило се!). НАТО-у није проблем, ако РС неће милом у НАТО, онда ће силом. Уствари неће, неће је можда ни бити у том случају. Ми можемо да се носимо са Бошњацима, али са НАТО не можемо. Пробали смо и не иде. НАТО-у је у Босни најважнији НАТО, исто као на Косову и сл.. Ко је против биће онемогућен да буде против. Да неће Руси да их спрече? И да хоће, како? Куда ће да приђу, да дотуре С400, хуманитарну помоћ и друго? Могу једино преко НАТО земаља. А код нас би неки и у војни савез са Русима, за који нема ни елементарних услова...
Нека се бањалучки студенти баве академским проблемима, боље им је него да допуштају да њима неко манипулише..септембар је, сад бар имају посла.
 

Back
Top