shutdown = restart

Miloš1043

Zainteresovan član
Poruka
127
Već sam jednom postavio pitanje na ovom forumu, kako to da windows ne raspoznaje funkcije shutdown i restart. Ili se meni bar tako čini... Pa sam dobio odgovor kojim sam usmeren na temu o kojoj se raspravljalo o gašenju kompjutera kada imaš virus. Ja znam da nemam virus na računaru, jer sve te korake koji su objašnjeni tamo, sam naravno uradio davno. Ali mislim da je ovo sistemski problem u samom Windowsu. Ako neko može da mi pomogne, jer stvarno je nezgodno kada pomislite da ste ugasili računar, a on se ustvari ponovo startuje. I molim Vas da ne zaključavate temu jer ste to prošli put uradili, a niste (po mom mišljenju) ni razumeli u čemu je u problem. Hvala :!:
 
ja sam imao isti problem ali moja greska je bila. To je bilo davno i ne secam se tacno svega ali nesto sam cackao na kompu i negde sam oznacio quick shutdown, meni se uvek umesto gasenja restartovao posle toga, sve dok to nisam vratio na staro.
Inace stvarno drugo ne znam sta je problem.
P.S. Secam se da su ti zakljucali temu iako si i u njoj dobro objasnio u cemu je problem
 
Ima mnogo razloga zbog kojih se ovo desava - trebao si navesti sta si instalirao, deinstalirao,menjao kad je pocelo restartovanje.
Roxio Easy CD Creator ili Direct CD 5.0 se ne trpe sa XP-om i mogu uzrokovati taj problem. Za sad pokusaj ovo pa ako ne ide javi se:
Start>Run>ukucaj Sysdm.cpl
Kad se otvori System Properties:
Advanced Tab> Start Up and Recovery>Settings>System Failure> odcekiraj "Automatically Restart">Ok>Ok.
 
Ovo sigurno nisi:
Da li cujes zvuk kad ides na Shut down - mozda je ostecen sound file:
Control Panel>Sounds and Audio Devices Properties>u Sounds tab u Program events list klik na Exit Windows>u Sounds listi klik (None)>OK. Ako je posle toga ok ne koristi taj zvuk vec neki drugi, reinstaliraj stari ili ostavi none
 
Andreavk:
Ovo sigurno nisi:
Da li cujes zvuk kad ides na Shut down - mozda je ostecen sound file:
Control Panel>Sounds and Audio Devices Properties>u Sounds tab u Program events list klik na Exit Windows>u Sounds listi klik (None)>OK. Ako je posle toga ok ne koristi taj zvuk vec neki drugi, reinstaliraj stari ili ostavi none


Nikad ne bih rekao da ovako nešto može da napravi problem te vrste. Hvala, problem je rešen !!! :D
 
Pokusaj ovo:
1.Start>Run>msconfig>Selective Start up>iskljuci Load System Services>ok>restartuj i ako bude ok onda je do system services
2. msconfig>Start up>Disable All>ok. Ako posle ovog bude ok ukljucuj jedan po jedan i posle svakog resetuj (kad ukljucis onaj koji pravi problem znaces ko je `krivac` za resetovanje).
3. msconfig>Selective Start up>iskljuci Process SYSTEM.INI File>ok>restartuj i ako je ok uradi isto sto je gore opisano ali u jezicku System.ini
4. msconfig>Selectiv Start up isto uraditi i sa BOOT.INI File. Ako ne mozes iskljuciti BOOT.INI resetuj msconfig na normal start up - znaci nije do programa i sistema:Start>Run>msconfig>Normal Startup - load all device drivers and services>OK.
5. Deinstaliraj antivirusni program, posebno ako je Norton ili McAffe ( i sve njegove komponente) i vidi da li se posle toga resetuje. Kad ga ponovo instaliras iskljuci mu opciju da skenira floppy disk kad gasis kompjuter - ili iskljuci monitoring
6. Drajveri za zvucnu kartu takodje mogu biti uzrok:
Device Manager>Sound,video and game contrllers>desni klik na svaku device>Disable>ok>resetuj ako je posle toga ok> ukljucuj jednu po jednu device pa opet resetuj da vidis koja pravi problem > onda za tu device moras reinstalirati ili updejtovati drajvere
7.mozda network adapter drajver uzrokuju problem (modem, network adapter ili printer).
Device Manager>Network adapters>desni klik na svaku od device>Disable>Yes. pa resetuj ako je ok onda ukljucuj jednu po jednu device i vidi koja pravi problem - tu reinstaliraj ili updejtuj
8.Mozda su drajveri za Graficku - pokusaj sa Roll Back Drivers ako ne uspe reinstaliraj: desni klik u Device Manager>Display adapter>Uninstall
 

Back
Top