Gde je granica?

Meh, ne mogu da se otrgnem utisku da bi ova tema mogla komotno u forum filozofije zbog svoje komplikovanosti.. Ili mi se bar tako cini.. Moje skromno misljenje je da ljubav prestaje tamo gde vam je najvazniji sexualni cin, fizicka privlacnost i strast.. kada se zaboravi sve drugo, za ljubav mnogo vaznije, osecanje bliskosti... A samo sex redje moze da preraste u nesto vise.. tj. ljubav, i onda nije visa samo sex, vec mnoooooogo vise toga...
Smorila sam i samu sebe.. SORRY! :wink:
 
Hiljadu mu bubnjeva Darkvuda!!! Zagore, pa ti si zensko!? Heh, znao sam za odgovor, bravo! Ljubav je ono sto nas malo uzdize od ostalih bica... ili ne? Hm.. i kod pojedinih zivotinjskih vrsta postoji ljubav odnosno nesto slicno ponasanje kao kod ljudi. evo uzimam primer Rode, mada nije jedina: ne menja partnera ni za zivu glavu, jednostavno se veze i tachka... Zar to nije romanrticno? Mislim da su obe potrebe samo zivotinjski nagoni, steta...
 
Dlakava_Strvina:
Eh, mozda ce delovati malo glupo, ali pitanje glasi: Gde prestaje ljubav a pocinje sex i obrnuto?
Ljubav prestaje onda kada zelis samo sex,kada te za odredjenu osobu ne vezuju nikakve emocije,privlacnosti i sl.
A,sex prestaje da bude samo sex kada se upletu i osecanja,kada pocnem da osecas nesto vise,nesto lepse i sl.Bar ja tako mislim :P
 
Da li to mene oči varaju???
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Da li žene razlikuju sex od ljubavi? Zaboga, Dlakavi, razlikuju! To ćeš morati da mi veruješ na reč.
Vidiš, ja se u zadnje vreme isto pitam za muškarce... :roll:
 
Pa ovako, prvo dodje sex, pa ako ti se bash svidi, onda bi stalno da se karas s tom osobom, pa tako se vezes, pa to bude ljubav, pa se posle smoris, al se i dalje karas..I da, zene razlikuju kad je sex samo sex, i znaju kad sex postaje nesto vishe....
 

Back
Top