Iguman ustao protiv veštica

da li podrzavate oca Simeona ?

  • da

  • ne

  • ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

nemcoi

Aktivan član
Poruka
1.406
Iguman ustao protiv vešticaSreda - 09.09.2009


Svetski kongres veštica u Velikom Gradištu izazvao je spor između predsednika opštine Živoslava Lazića i igumana obližnjeg manastira Rukumija oca Simeona.


Iguman tvrdi da u ovom kraju još postoje prave veštice i gatare koje se bave nadaleko poznatom vlaškom magijom, pa ne bi bilo pametno još organizovati i njihove festivale.

- Umesto da vremenom izumiru delovanje vračara i gatara, još se još više pojačalo - tvrdi otac Simeon, koji smatra da zbog toga nije bilo primereno održavanje skupa veštica u Velikom Gradištu prošlog petka.
- Plašim se za našu omladinu. Vrlo često kod mene u manastir dolaze ljudi tražeći pomoć od posledica delovanja zlih sila. Neke od njih šalju i same vračare kod kojih su bili i traže da im čitam pojedine molitve koje su im preporučile - otkriva Simeon i dodaje da „nije preporučljivo igrati se sa ovakvim stvarima“.
On kaže da u takvim slučajevima ima svoju crkvenu recepturu borbe protiv zla i zato ljudima koji su pod vlašću crne magije čita posebne molitve. Zbog svega ovoga je predsedniku opštine poručio da se „onom ko sa đavolom tikve sadi, one o glavu lupaju“ i sugerisao mu da sledeće godine umesto veštica u centar grada „iznese neku bačvu piva ili sugrađane i turiste pozove na večeru“.


- To nije igra. Imamo pune bolnice i ludnice, pa zašto bismo pravili nove. Ako je ove godine to bio bezazlen skup, ako ih prizivamo, iduće godine bi mogli doći oni koji su zaista u vlasti zlih sila - navodi iguman.
Gradonačelnik ovog mirnog gradića na obali Dunava kaže da je zatečen optužbama od strane Srpske pravoslavne crkve pošto na proteklom skupu nije bilo ništa od veštičarenja i satanizma koji mu pripisuju.
- Ako neko iz crkve hoće na takav način da se promoviše u javnosti, nemam ništa protiv da organizuje proteste, čak ću mu za to dati i logistiku. Dobro je da se u gradu nešto dešava, šta god bilo. Kršten sam i venčan u crkvi, decu sam krstio i imam izgrađen odnos prema veri za razliku od mnogih, da ne kažem kakvih sveštenika - poručuje Lazić.
On dodaje da neće odustati od organizacije ovog skupa i sledeće godine i najavljuje još veću manifestaciju sa brojnim iznenađenjima.
 
Da ponovimo:

sustina problema

"To nije igra. Imamo pune bolnice i ludnice, pa zašto bismo pravili nove. Ako je ove godine to bio bezazlen skup, ako ih prizivamo, iduće godine bi mogli doći oni koji su zaista u vlasti zlih sila."

Organizovanje ovog glupiranja je cisto pozivanje sekti na nase prostore. Ako se pogledaju razne karte koje pokazuju zastupljenost sekti u raznim delovima sveta u odnosu na ono koliko ih ima kod nas, vidi se da smo za njih jos uvek sveze i neistrazeno trziste.:rtfm:
 
WIKA drevna religija vestica jeste nesto veoma pozitivno
I ja to podrzavam. Ta manifestacija moze izrasti u nesto veliko na ovim prostorima sto ce biti vredno posetiti.

Iguman i slicni nemaju sta tu da se bune. Mada sve mislim da ce to neke interesne grupe ugusiti kao sto su valjda ugusile onaj festival klanja svinja i slicne festivale po Srbiji.
 
Da ponovimo:

sustina problema

"To nije igra. Imamo pune bolnice i ludnice, pa zašto bismo pravili nove. Ako je ove godine to bio bezazlen skup, ako ih prizivamo, iduće godine bi mogli doći oni koji su zaista u vlasti zlih sila."

Organizovanje ovog glupiranja je cisto pozivanje sekti na nase prostore. Ako se pogledaju razne karte koje pokazuju zastupljenost sekti u raznim delovima sveta u odnosu na ono koliko ih ima kod nas, vidi se da smo za njih jos uvek sveze i neistrazeno trziste.:rtfm:

Slazem se.
Sve su to gluposti koji nas odvracaju od tradicionalnih vrednosti, postivanje boga i vere.
A Srbija, u ovakoj socijalno ekonomskoj situaciji je bogom dat raj za te bolesne igre.

U stvari, kontam da to rade mamini sincici koji zive na njihovoj grbaci, spavaju do podne i od svoje crne buducnosti, bezizlazne situacije i nikakve perspektive rade ovo sto rade.

Furaju se na vesticarenje, zagovaraju sulude zavere i furaju se na repose.

Sve bi ja to u rudnik na mesec dana, da malo osete -budjav lebac... :):)
 
Poslednja izmena:
Slazem se.
Sve su to gluposti koji nas odvracaju od tradicionalnih vrednosti, postivanje boga i vere.

Znaci i ti verujesh u nevidljivog Jahvea i njegovog sina Emanuila kako kaze Buudala ?

A ta manifestacija svako mora priznati da moze izrasti u nesto izuzetno. Potencijal je veliki. Zamislite sve te Wicca zene iz celog sveta na jednom mestu. Znaju ti ljudi sta rade, samo ako ih sekte ili crkve svejedno, ne sprece u tome.
Mada sa druge strane ne znam da li se ta seljacka vlaska magija uklapa u svetsku Wicca kulturu. Veliko je pitanje. :think:
 
Vidim da su misljelja podeljena, bar za sada. Poenta je ko u tome ko je vernik a ko ateista, jer je za ateiste ovo samo zabava, dok za vernike predstavlja neku vrstu provokacije koja je potpuno nepotrebna. Moje misljenje je da nikad nisam voleo babe koje blbetaju neke reci i rade svasta cudno, sta vise dok sam bio dete, palsio sam se jedne babe u komsiluku koju sam vrlo cesto vidjao kako me posmatra sa prozora. Tada sam cak imao i kosmare i nije bilo nimalo prijatno kad se malo bolje prisetimsetim. Dakle ne pali me satanizam plus imam losa iskustva sa babama pa je moj glas za DA!
 
Poslednja izmena:
WIKA drevna religija vestica jeste nesto veoma pozitivno
I ja to podrzavam. Ta manifestacija moze izrasti u nesto veliko na ovim prostorima sto ce biti vredno posetiti.

Iguman i slicni nemaju sta tu da se bune. Mada sve mislim da ce to neke interesne grupe ugusiti kao sto su valjda ugusile onaj festival klanja svinja i slicne festivale po Srbiji.

Slazem se sa tobom.Wicca je religija,a ne tamo neka satanisticka sekta (kult).To je verovanje u prirodu,i njene vrednosti.

(Pogledajte u grupi "Mistika",tamo sam pisala o Wicci.)
 
Mozda je ovo pre tema za pdf politika ili religija.
Podrzavam oca Simeona jer to sto radi i treba da radi ,to mu je poso.

Mene licno ne doticu ni njegova gledishta ni dogme kojima je posvetio svoju karijeru a problem moze nastati jedino ako sve ovo preraste u poziv na nasilje.

Shto se mene tice sledeci sajam buudalashtina moze da bude i "DANI VUKODLAKA U PAZOVI."
 
Slazem se sa tobom.Wicca je religija,a ne tamo neka satanisticka sekta (kult).To je verovanje u prirodu,i njene vrednosti.
(Pogledajte u grupi "Mistika",tamo sam pisala o Wicci.)

To stoji. Ali vec sam izrazio sumnju kako ce se, i da li ce se, ta nasa seljacka vlaska magija tamo uklopiti u Wicca kulturu. One vec imaju onih svojih sedam praznika zanovanih na Keltskim obicajima... Beltane itd.

Ona manifestacija tamo mislim da nema veze sa time vec sa obicnom cirkuzijadom tipa Hary Poter,kazani ,metle i slicno.
 
To stoji. Ali vec sam izrazio sumnju kako ce se, i da li ce se, ta nasa seljacka vlaska magija tamo uklopiti u Wicca kulturu. One vec imaju onih svojih sedam praznika zanovanih na Keltskim obicajima... Beltane itd.

Ona manifestacija tamo mislim da nema veze sa time vec sa obicnom cirkuzijadom tipa Hary Poter,kazani ,metle i slicno.

Daleko je nasa vlaska magija od Wicce...
 
Slazem se.
Sve su to gluposti koji nas odvracaju od tradicionalnih vrednosti, postivanje boga i vere.
A Srbija, u ovakoj socijalno ekonomskoj situaciji je bogom dat raj za te bolesne igre.

U stvari, kontam da to rade mamini sincici koji zive na njihovoj grbaci, spavaju do podne i od svoje crne buducnosti, bezizlazne situacije i nikakve perspektive rade ovo sto rade.

Furaju se na vesticarenje, zagovaraju sulude zavere i furaju se na repose.

Sve bi ja to u rudnik na mesec dana, da malo osete -budjav lebac... :):)

Isto ovo sam želeo da kažem.

:super::bye::klap:
 
Dovoljno je sto rade to tajno a kamoli pa javno!
Naravno da ce sve to biti interesantno kao bal pod maskama a iza toga ko znasta se krije... to mi sve lici kao na neku vrstu gay parade kao ono ponosim se ono sto sam pridruzite nam se, ma sve to na lomacu!
Gde postoje dobre vestice ajde molim te!!!!1?????
Ko podrzava ovo predlazem da pocnite da gledate seriju Cari to vam je dovoljno!!!!!!!!!:worth:
 
Poslednja izmena:
Aman, ljudi, daleko ste otišli

Ja sam na tv-u gledao prilog o tome, to nije bila promocija vlaške crne magije, nego karneval u jednom nazovi gradiću u kome se ništa ne dešava decenijama, a u kome ljudi doživljavaju i Požarevac kao Beverli Hills

Od svega su najviše profitirali prodavci metli i šešira... Dakle, ne primajte se...
 
Aman, ljudi, daleko ste otišli

Ja sam na tv-u gledao prilog o tome, to nije bila promocija vlaške crne magije, nego karneval u jednom nazovi gradiću u kome se ništa ne dešava decenijama, a u kome ljudi doživljavaju i Požarevac kao Beverli Hills

Od svega su najviše profitirali prodavci metli i šešira... Dakle, ne primajte se...

Mogli su onda da naprave karneval i zaradu on neke pozitivnije i prihvatljivije stvari, a ne od veštica.
 

Back
Top