Milica Blagojević-Janković

Mogla bi da postaviš nešto tvoje ovde.

Haj mi se javi na PP. :)

Sokolice M, hvala i poz!

5936_1183278378378_1120780073_30574516_2630863_a.jpg

O romanu Ulična zebra

U srcu romana je legenda o uličnoj zebri, priča o Kristini koja je smeštena u prošlom veku.

Sve junakinje povezuje: legenda o uličnoj zebri koja se neumitno ponavlja, košmarni snovi sa predskazanjima, moć sudbine koja na kraju okuplja tri žene – baku, ćerku i unuku.


Osnovno pitanje koje roman postavlja je: Nismo li svi manje ili više žrtve materijalnog blagostanja?

Ulična zebra može biti: sponzoruša, pešački prelaz, crno-bela prikaza, borba svetlosti i tame svakog pojedinca. Ova Ying Yang storija, igrom simbola otkriva zagonetku čudesnog sveta sponzoruša, pričajuči o bespoštednoj borbi istine i laži. ″Za istinu je potrebna hrabrost, a za ćutanje izgovor.’’

Ovaj roman je imao dva izdanja (Alnari, Beograd i Legenda, Čačak)
 
ja sam citala Obelezena i odusevljena sam knjigom,toliko je dobra,prosto te natera da posle citanja sednes i razmisljas o svemu tome,i dugo dugo nakon citanja ostaje urezana...

Hvala još jednom!
Evo, ovo je "Obeležena", ispovest silovane devojke, u svom trećem izdanju... Uskoro, četvrto izdanje, zahvaljujući brojnim fanovima ove knjige.

5936_1183402901491_1120780073_30575171_6954168_n.jpg


"Nikog neće biti briga što na svakom zidu vidim pločice – vidim im krvava iskežena lica sa krivim zluradim podsmehom. Sa istinom koju mi poturaju da je gledam iznova i iznova. Teraće me da je pamtim. Kao da se tako lako zaboravlja?
Gde da vrisnem da meni života više nema i da je bolje da me skot nije ostavio živu? Gde, a da mi ne navuku ludačku košulju?
Misliće da sam luda i kriva. A ja nisam. Ali neću se pravdati nikome jer nemam ništa više da kažem, jer se osećam kao da sam pomalo i luda i kao da jesam kriva. Priznajem!" - iz romana Obeležena
 
Možda najzahtevnija knjiga koju sam radila... O ludilu, seksu, ljubavi, ivici preko koje nema povratka, o spasenju... Moj favorit!
5936_1183396461330_1120780073_30575161_3566547_n.jpg


„...Nekome ne vredi pružati ruku spasenja, jer
će taj sa sobom povući i svog spasioca i svi će
utonuti u glib, svi koji se približe grešnom biću.
A ta grešnica - to sam ja. Niko me drugi ne može
spasiti mene same, jer kao što rekoh još na
početku ove priče - najotrovnija sam za sebe i to
je prosto nešto što ide uz moje ime, što je
zapisano na poleđini mog mesa... A ovo su spisi
svih mojih grehova, koje nađoh sebi pod kožom... I
reših da se u ovoj knjizi „skinem do gola”,
drugima na uvid, osudu, prezir i gnušanje... Iako
znam da sam kriva, iščekujem blagu kaznu - smrtnu
kaznu - ako je ikako moguće...” - odlomak iz
romana Vrelo meso.

Intimno, bez dlake na jeziku, Marija govori o
svom životu u Parizu. Otkriva nam tajnu
misterioznog ubistva gospođe Mažor. Emotivno
nestabilna i psihički neuravnotežena, Marija je
često licem u lice sa smrću, zakonom i opsesijom
da pronađe istinu u svetu apsurda, gde je ona
zvezda uvrnutih događaja koji je često izbacuju iz
realnosti u halucinacije gde gubi kontrolu nad
sobom. Ona je lepa, vrela i senzualna, u sukobu sa
samom sobom i celim svetom. U njen život ulazi
detektiv Simon, koji u njoj budi nepoznate
emocije, a ona srlja u nevolje kojima nikada
kraja. Ona je svedok ubistva, a on pokušava da
otkrije: ko je ubio Mažor?
Roman Vrelo meso je skandalozna priča koja ruši
sve zidove ustaljene književne reči. Ovo je
triler, erotska ispovest i psihološka drama.
Uzbudljivo štivo koje se ne može zaboraviti.
 
Najnovija knjiga "Brak za ručak" u izdanju Pan knjige iz Novog Sada...
8726_1212587831096_1120780073_30676792_2878312_n.jpg


„Brak za ručak“ je knjiga namenjena svima koji su već u braku, tako i svima onima koji se spremaju za taj i te kako važan životni korak, a i onima koji su sada daleko od braka ali svakako maštaju da jednom reše i taj problem.
Ima li onih koji makar nisu razmišljali o braku? Pretpostavljam da ne. Ili ste u braku. Ili van njega. U oba slučaja razmišljate o tome kako bi bilo da ste sa one druge strane.
„Brak za ručak“ je knjiga o istinskim problemima u braku i iskrenoj potrazi za rešenjima koja uvek postoje.
Duhovita knjiga koja će vam ulepšati život, raspršiti iluzije i naterati vas da još jednom razmislite pre nego što pojedete i poslednje parče sopstvenog braka.

Ovde je reč o bračnom paru pred kojima je devet problema, a oni svaki problem rešavaju pet puta... Od tih pet, 4 se završi fatalno, a peti je ok. Išla sam matematičkom formom, rešavanjem, eliminacijom situacija koje najčešće dovode do velikih svađa... Ako ova knjiga spase makar jedan brak ili ljubav, bravo za mene! Eto, to je moj način da učinim nečto na ovu temu... Sve sam od sebe dala... Videćemo! Svakako, u knjizi ima duhovitih scena, nije smarajuća, niti po sistemu popovanja... Čista praksa, pretočena u priče...
 
Malo obaveštenje za moje čitaoce (nadam se da ih i ma ovde):
Potpisivanje knjiga na Sajmu knjiga u subotu, 31. oktobra 2009.god.:
1) od 12 do 14h na štandu Pan knjige u hali 4, š tand 27 ( potpisujem sve
svoje knjige: i stare i n ove)...
2) od 15do 17h na štandu Legende u hali 1 (potpisujemo knjige: moja draga koleginica i pri jateljica Mirjana Stakić i ja)
Iskreno vaše,
Milica Blagojević-Janković autorka romana:
"Brak za ručak", "Kradljivica vremena" (zbirka priča), "Vrelo meso", "Ulična zebra", "Obeležena" i "Instinkt".

Mirjana Stakić autorka romana:
"Hajdučica", "Anina priča", "Kiselo grožđe"...

Vidimo se!!!:ok:
 

Back
Top