Zlatni ljiljani kao ambrozija - opet filozofija "hlljeba bez motike"
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Zlatni ljiljani kao ambrozija - opet filozofija "hlljeba bez motike"

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Zlatni ljiljani kao ambrozija - opet filozofija "hlljeba bez motike"

Ljiljani kao ambrozija

Dobitnicima najviših ratnih priznanja u FBiH iz federalnog budžeta godišnje se isplati gotovo 20 miliona maraka, a prema nekim saznanjima, među njih ukupno šest hiljada na spisku na hiljade je političara, direktora, sekretarica i vozača.

Prema Zakonu o ratnim odlikovanjima FBiH "zaslužni" imaju pravo na mjesečni novčani dodatak u iznosu od pola prosječne neto plate u FBiH, odnosno 350 maraka mjesečno.

Između ostalih, na spisku je Nedžad Branković, bivši premijer FBiH, Željko Komšić, predsjedavajući Predsjedništva BiH, i Mirsad Kebo, potpredsjednik FBiH.

Za razliku od Brankovića i Komšića, jedino je Kebo odlučio da se zahvali na primanjima, odričući se tako mjesečnog sljedovanja od 350 maraka.

Hoće li njegov primjer slijediti i trenutno prvi čovjek BiH, Željko Komšić, koji je "Zlatni ljiljan" zaradio za svoje zasluge u ratu, juče, i pored brojnih pokušaja, nismo mogli saznati.

Korisnicima boračko-invalidske zaštite umanjene su julske naknade za deset odsto a od 1. januara naredne godine, po svemu sudeći, biće ukinut Zakon o pravima dobitnika najviših ratnih priznanja.

Salko Beba, šef Kabineta ministra za pitanja boraca u Vladi FBiH, kaže da na spisku ima nekolicina političara, ali da za svakog od njih postoji opravdan razlog zašto su došli na listu zaslužnih boraca.

Beba je potvrdio kako je jedini zahtjev za skidanje s platnog spiska stigao od Mirsada Kebe.

- Osim Kebe, niko nije zatražio obustavljanje isplata. Nije istina da su na spisku sekretarice ili vozači - naveo je Beba.

On je rekao da ne zna kakva je sudbina Zakona o ratnim odlikovanjima FBiH.

Savez dobitnika najviših ratnih priznanja FBiH najavio je blokiranje rada institucija i proteste, zbog smanjenja julske naknade za deset odsto korisnicima boračko-invalidske zaštite i najave da će biti ukinut Zakon o dobitnicima najviših ratnih priznanja.

Do blokade rada institucija u FBiH najvjerovatnije će doći nakon Bajrama.

Dobitnici "Zlatnog ljiljana" jasno su poručili aktuelnoj Vladi FBiH da više nemaju potrebe da razgovaraju s njenim predstavnicima, koji nisu prisustvovali vanrednoj skupštini.

Zoran Pavlović, ekonomski analitičar, smatra da su najavljeni protesti dobitnika ratnih odlikovanja zbog smanjenja od deset odsto, u situaciji kada hiljade ljudi ostaju bez posla, apsolutno nerazuman potez.

- Dobitnici odlikovanja samo su jedna stavka koja opterećuje budžet FBiH. Na tu jednu stavku izdvaja se 20 miliona maraka. Evidentno je da budžet to ne može izdržati - rekao je Pavlović i podsjetio da federalni budžet ne može podnijeti aktuelna opterećenja.

Pravo na isplatu mjesečne naknade imaju dobitnici odlikovanja "Zlatni ljiljan", Red hrvatskog trolisa, Orden slobode, Red bana Jelačića, Orden heroja oslobodilačkog rata, Red Nikole Šubića Zrinskog, Orden oslobođenja, Red kneza Domagoja s ogrlicom, Orden zlatnog grba s mačevima, Orden zlatnog ljiljana sa zlatnim vijencem, Orden zlatnog ljiljana sa srebrnim vijencem, Medalja za hrabrost, Medalja pobjede, Medalja otpora, Medalja za vojne zasluge, Policijska medalja za hrabrost i Zlatna policijska značka - zvijezda.

Linkić: http://www.fokus.ba/vidi.php?rub=2&vijest=23580
    Uh, šta sve mogu smisle samo da ih neko drugi jasli??? Izgubili 49% teritorije, a podijelili toliko odlikovanja!!! Niko živ ne radi, a svi hoće da im se daju pare za neke svoje "ratne zasluge"!!!!
    Poslednji put ažurirao/la dellns : 09.09.2009. u 14:11

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano Re: Zlatni ljiljani kao ambrozija - opet muje sa svojom "hlljeba bez motike" filozofi

Osvrnite se oko sebe ,i mi smo ,odnosno nashi ,tu negde.
    Pitam se kada ce doci trenutak da se vrednuje vredno ...
    a prestane rabiti uravnilovka za...cutnju.

Aktivan član RКЕКОКЕ (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Zlatni ljiljani kao ambrozija - opet muje sa svojom "hlljeba bez motike" filozofi

muje uzele samo 20% bosne, i pljuste ovolika odlikovanja?
    “...što je od Boga održaće se, što nije od Boga neće se održati..."

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Zlatni ljiljani kao ambrozija - opet muje sa svojom "hlljeba bez motike" filozofi

Citat Original postavio RAKSIDELIC Pogledaj poruku
    muje uzele samo 20% bosne, i pljuste ovolika odlikovanja?
    Odbranili se "pobjednici"!!!

Buduća legenda dragon x (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    599

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Između ostalih, na spisku je Nedžad Branković, bivši premijer FBiH, Željko Komšić, predsjedavajući Predsjedništva BiH, i Mirsad Kebo, potpredsjednik FBiH.

Ma, ne... Nisu oni Srbi

Legenda čedina_zebra (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    3282

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku

Ma, ne... Nisu oni Srbi
    175 eura, malo li je
    Čedina Zebra

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Inace nije mi jasno otkud ta ljiljanofilija u dobrih bosnjana.U heraldici je poznato da su ljiljani, izmedju ostalog, koristili i u nemanjickom periodu i da su najverovatnije i dosli u Bosnu preko veza sa Nemanjicima.Tako da je i to,kao i vecina ostalih primera dokaz srpstva Bosne.Prema tome ne znam otkud taj romantizam na ljiljane.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Re: Zlatni ljiljani kao ambrozija - opet muje sa svojom "hlljeba bez motike" filozofi

Citat Original postavio trigeminus Pogledaj poruku
    Inace nije mi jasno otkud ta ljiljanofilija u dobrih bosnjana.U heraldici je poznato da su ljiljani, izmedju ostalog, koristili i u nemanjickom periodu i da su najverovatnije i dosli u Bosnu preko veza sa Nemanjicima.Tako da je i to,kao i vecina ostalih primera dokaz srpstva Bosne.Prema tome ne znam otkud taj romantizam na ljiljane.
    Pa kad nemaju nikakve svoje simbole, onda fino uzmu tuđi simbol i svojom ga upotrebom istorijski izbrukaju i iskrnave do te mjere da ga poslije ni pravi vlasnik više neće da koristi!!!

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

ljudi pa ovo je super sto oni rade mislim sa ovakvim merama nikada nece doci do nekog razvoja ili napretka u bosnjakistanu . ja bih im povecao te prinadleznosti za duplo
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

ljiljan je simbol srednjevekovne francuske i tako su dosli i u srbiju jer su se pojedini nemanjici zenili francuskim princezama kao sto se srpski kralj Stefan Uros I Nemanjic ozenio francuskom princezom Jelenom Anzujskom

Jelena Anzujska je zivela u Brnjaku na Mokroj Gori i gradu Jelec na planini Rogozni.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

kuljanka_f nije na forumu
    Čovjek je izmislio da pas voli kosti kad je pojeo meso.
    Ističe se
    Učlanjen
    09.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

U nas u 12. vijeku , a u Nemanjića u 14. vijeku. Otkud kod Nemanjića ne znam , a mi imamo endemski Lilium Bosniacum - Bosanski ljiljan.

Elita
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kuljanka_f Pogledaj poruku
    U nas u 12. vijeku , a u Nemanjića u 14. vijeku. Otkud kod Nemanjića ne znam , a mi imamo endemski Lilium Bosniacum - Bosanski ljiljan.
    U koji vas?

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Око пирамида расте чујем
    “Mors tua, vita mea”

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Podrazumevano Re: Zlatni ljiljani kao ambrozija - opet filozofija "hlljeba bez motike"

Ljudi..je'l tamo iko ista radi ili se samo dele ratne penzije ..odlikovanja..? I odakle pare?

Elita
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zlatni ljiljani kao ambrozija - opet filozofija "hlljeba bez motike"

Citat Original postavio ikel2 Pogledaj poruku
    Ljudi..je'l tamo iko ista radi ili se samo dele ratne penzije ..odlikovanja..? I odakle pare?
    od simbioze turizma&politike https://www.youtube.com/watch?v=LrIGTvhQQfU

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Citat Original postavio eshumator Pogledaj poruku
    od simbioze turizma&politike https://www.youtube.com/watch?v=LrIGTvhQQfU

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ikel2 Pogledaj poruku
    Nemoj baš tako!!! Grade ljudi, grade... investiraju u džamije, mejtefe i medrese... pa im se tako uloženi kapital višestruko vraća!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja bih svakom Zlatnom ljiljanu dao po 1000 evra mjesečno, da neradnički glupsoni po Federaciji što prije ekonomski popucaju i da krepaju od gladi!!!

Lesandar nije na forumu
    An Unexpected Force Which Suddenly Appears and Resolves the Matter
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    429

Ма пустите ове, видите да их затупљују, они су и Богумиле прогласили за народ.....

Slične teme

1. Kupujem Zlatni Perperi, Zlatni Slivari, Patek Philippe Satovi
    Autor baraboom u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.08.2009., 19:14
  2. Cetnike Ustase Ljiljani Autonomasi
    Autor Ljubis_Me_U_Snu u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.05.2009., 04:50
  3. ambrozija
    Autor angel_a u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5