Danas je godišnjica žrtvama u Medačkom džepu.

срећом не питаш се

dok ti smatras da se ja ne pitam, rvati i dalje smatraju da su u pravu za sve zlocine. da mogu ponovo bi cinili. to sto nemas potrebu biti ekstrem ,kao i oni ,ti se nemoj pitati ni za sta pa smatraj da ce ''bratstvo'' zaziveti opet 1nog dana. takvi kao ti su stradali od njihove ruke ,vec prvih dana ,pre nego sto je pukla puska.
 
dok ti smatras da se ja ne pitam, rvati i dalje smatraju da su u pravu za sve zlocine. da mogu ponovo bi cinili. to sto nemas potrebu biti ekstrem ,kao i oni ,ti se nemoj pitati ni za sta pa smatraj da ce ''bratstvo'' zaziveti opet 1nog dana. takvi kao ti su stradali od njihove ruke ,vec prvih dana ,pre nego sto je pukla puska.

E pa bas zato i treba da se zna sta se dogodilo da se ne bi ponovilo.Ne treba pozivati na osvetu.
 
badava pricamo ,kad zlocin ne priznaju oni koji su izvrsili...ali ipak da sam sebe ispravim dovoljno je da ih prozivamo ,i vrsimo pritisak kojim god sredstvima to bilo da ih podsetimo na zlocine. da se ne desi da kroje istoriju kako su navikli, bezanjem od istine.

Nije badava pricati,samo tako cemo znati sta je bilo.Istoriju ce nam kao i dosad vjerovatno pisati drugi i jedino pricom cemo prenijeti potomcima istinu.

Сваке жртве сећати мора

da se ja pitam istom merom bih rvatima vratio za sve zrtve od 1914-18, 1940-45 ,1990-95
istim metodama istim nacinom kako su i oni cinili .:D

Ebote kakav skup! Sve reprezentativni primjerci! :mrgreen:
 
c, cek malo..jel stvarno mislis da rvati ne bi opet uradili zlodela, samo da im se pruzi prilika!? opet bi bili kao stoka za klanje, pa te pitam dokle bi to islo?

Па је л' треба да будемо као они!?:eek::eek::eek::evil::evil::evil:

Pa ne treba im dozvoliti,ne treba se bratimiti,ne treba zaboraviti,i onda se to nece desiti!

:worth::worth::worth:
 
mislim jbte...stalno ponavljamo kroz istoriju ''ne trebamo da budemo kao i oni'' i sl komentari ,a kad se desi ..prodje neko vreme dok se ne otreznimo i ne prebrojimo mrtve i tek posle krenemo da ispravimo nepravdu, pa sta vredi ispravljati kad je kasno. stalno se pozivamo na hriscanski obraz i milost prema neprijatelju ,a ovi nas satiru...ocemo li i ne daj boze u bliskoj buducnosti isto tako raditi????
 
Danas je godisnjica zrtvama u Medackom dzepu.
Volio bih da se ovo ne ponavlja,a takodje da ne zaboravimo ni jedan hrvatski zlocin nad Srbima,pa ni ovaj.
Nasao sam snimke Kanadskog bataljona,sigurno je da nisu uradili najvise sta su mogli,ali nisu ni zaboravili,vec su ispricali pricu o jednom zlocinu!
Nemojmo ni mi zaboravljati!


Господ је спасење наше...
Нека је жртвама хрватског безумља лака земља и нека их Господ прими у Царство Божије
 
Poslednja izmena od moderatora:
mislim jbte...stalno ponavljamo kroz istoriju ''ne trebamo da budemo kao i oni'' i sl komentari ,a kad se desi ..prodje neko vreme dok se ne otreznimo i ne prebrojimo mrtve i tek posle krenemo da ispravimo nepravdu, pa sta vredi ispravljati kad je kasno. stalno se pozivamo na hriscanski obraz i milost prema neprijatelju ,a ovi nas satiru...ocemo li i ne daj boze u bliskoj buducnosti isto tako raditi????

'Ајмо и Јопе'!!!

Pa ne treba im dozvoliti,ne treba se bratimiti,ne treba zaboraviti,i onda se to nece desiti!
 
mislim jbte...stalno ponavljamo kroz istoriju ''ne trebamo da budemo kao i oni'' i sl komentari ,a kad se desi ..prodje neko vreme dok se ne otreznimo i ne prebrojimo mrtve i tek posle krenemo da ispravimo nepravdu, pa sta vredi ispravljati kad je kasno. stalno se pozivamo na hriscanski obraz i milost prema neprijatelju ,a ovi nas satiru...ocemo li i ne daj boze u bliskoj buducnosti isto tako raditi????

Razumijem ja tebe i tvoj gnjev,ali u tome i jeste stvar,mi nikad nismo i necemo biti zlocinci kao oni i ja nikad sebe na bih uporedio sa njima niti bi ne daj Boze mogao raditi nesto slicno.
U tome je razlika izmedju nas i njih
 
hmmm...kajzersoza razumem te i ja da si besan i gnevan..ali brate spusti malo loptu, koliko vidim cesto si oznacen sa crnim i prijavljuju te . licno ne videh ,da je neko toliko banovan kao ti. sebi neces pomoci ,ako te to bude izjedalo sto bi im vratio na isti nacin. osveta je nesto sto se slaze samo po sebi kad covek vidi do bestijalnosti unakazene civile sa njihove strane, slazem se s tobom, ali moj ti je savet onako drugarski i bratski..prihvatio ga ili ne ,da se ne opterecujes time ,jer se nadamo da je to proslost ,koju naravno nijedan srbin ne sme da zaboravi . i svaka nasa zrtva gde god da je pala mora biti u secanjima svih nas. ali uspeti mozemo samo ako smo hladne i promisljene glave. ne dozvoli da te emotivni bes nadvlada. isti ti koji su nas istrebljivali ,jednog dana ce da plate kako i na koji nacin ne znam, ali znam da ce taj dan doci...ne dozvoli da te nosi bes ,koji te moze slomiti i iscrpsti psihicki. pricam ti iz sopstvenog iskustva. dakle kad se opet vrnes na forum, provociraj ih, zaje.bavaj ih, tuci ih argumentima ,cini od njih sta te volja ,ali kontrolisi emocije, eto toliko. pozdrav!!!
 

Back
Top