Slucaj savanata

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
22.986
Kako biste objasnili fantasticne mentalne sposobnosti koje pojedini autisti nazvani `savanti` poseduju...matematicka, memorijska, lingvisticka, pikturalna genijalnost... ?
Greska u savrsenstvu odnosa prirode i coveka, duse zaglavljene u specijalnom odnosu astralnog i telesnog, sakrivena moc ljudskog uma...?
...
 
Poslednja izmena:
Čovjek NEMA savršen odnos sa prirodom.
Nekada je možda imao.
Lično mislim da takvi ljudi imaju pažnju usmjerenu na druge aspekte života.
Možda i na neke druge dimenzije.
A sposobnosti računanja i drugog rečenog imaju i MNOGI takozvani normalni ljudi.
To NIJE misterija niti je natprirodno.
 
Nego sta nego skrivena moc ljudskog uma. Autisticna deca su umom u hipersvemiru i njima je jedini problem sto imaju strah od fizicke realnosti, kada bi to prevazisli bukvalno bi cinili cuda. O tome sam vec diskutovao sa Salom na drugoj temi.
 
Ovaj je lik neverovatan cak ni ja ne mogu da toliki broj izracunam na pamet.iako sam jedini u odeljenje koji radi proracune bes dopisivanja sa strane sve na pamet tako da profesori nekada lupaju"dopisuj brojeve pogresices" a kada ne pogresim "dopisuj brojeve oni ce pogresiti"i td.Nego to je bzvz ono sto ja hocu da kazem jeste da imam neverovatno pamcenje i takodje se secam skoro svega bitnog od svoje 6god pa na dalje.bilo mi je potrebno 4min da naucim mali radoica dva pasusa.Samo sto sam ja malo lenj pa to ne koristim za dobre svrhe :D
 
jedna devojcica koja je autisticna napravila je crtez kakav je Pikaso mogao...
ona je natprosecno inteligentna ,ali nije mogla da razvije verbalne sposobnosti...

Ajde molim te, kao da je tesko napraviti pikasov crtez, onako sam ja brljavio kad sam prvi put u zivotu dobio olovku i papir u ruke. Nikad nisam i necu razumeti modernu umetnost, milion puta mi se vise svidja obicno slikanje, priroda, portreti itd...
 
Čovjek NEMA savršen odnos sa prirodom.
Nekada je možda imao.
Lično mislim da takvi ljudi imaju pažnju usmjerenu na druge aspekte života.
Možda i na neke druge dimenzije.
A sposobnosti računanja i drugog rečenog imaju i MNOGI takozvani normalni ljudi.
To NIJE misterija niti je natprirodno.

i ja mislim slicno. pojedini su senzibilniji za neke stvari od ostalih

kad oteras auto kod pravog mehanicara on ga pogleda i zna sta mu je. cudo? ma ne. dugogodisnja rutina, znanje i pozitivan odnos prema onome sto radi.

tako se neko i bolje razume u ljude. neko u fizicko zdravstveno stranje, neko u mentalno.

i postoji grupa `genijalaca`, ja uprosceno kazem da ih je 5 %.

ocu da kazem da to sto pojedinci rade, nama prosecnima izgleda kao cudo, a nije.
 
Slazem se da je prirodno.
Da svi imamo ista interesovanja i iste mogucnosti, bilo bi veoma dosadno.
Svaka pojava u prirodi ima svoju svrhu, svaki predmet svoju namenu, svaki covek svoju ulogu...
Svako se specijalizuje za nesto, pa je onda strucnjak u toj oblasti.
Ja nikad ne bih pitala stomatologa za neki pravni savet...malo mi je paradoksalno...da ne kazem oximoronski....
5% je:ok: (o tome pisao Vasilije Kartelj u svojim knjigama)
 
Slazem se da je prirodno.
Da svi imamo ista interesovanja i iste mogucnosti, bilo bi veoma dosadno.
Svaka pojava u prirodi ima svoju svrhu, svaki predmet svoju namenu, svaki covek svoju ulogu...
Svako se specijalizuje za nesto, pa je onda strucnjak u toj oblasti.
Ja nikad ne bih pitala stomatologa za neki pravni savet...malo mi je paradoksalno...da ne kazem oximoronski....
5% je:ok: (o tome pisao Vasilije Kartelj u svojim knjigama)

Lepo receno :klap::klap::klap::klap::klap::klap:
 
Ajde molim te, kao da je tesko napraviti pikasov crtez, onako sam ja brljavio kad sam prvi put u zivotu dobio olovku i papir u ruke. Nikad nisam i necu razumeti modernu umetnost, milion puta mi se vise svidja obicno slikanje, priroda, portreti itd...

ok...ne dopada ti se njegov rad...stvar je u tome da je covek na prijemnom dosao i umesto zadatog rada nacrtao kruznicu...kada su ga pitali zasto nije uradio rad koji je trebao on je opet nacrtao kruznicu koja se potpuno poklopila sa prethodnom (posle nekoliko dana)...
stvar je u tome da je covek genije...zato se kroz njegova dela provlace ti geometrijski oblici...:bye:
 
Kako biste objasnili fantasticne mentalne sposobnosti koje pojedini autisti nazvani `savanti` poseduju...matematicka, memorijska, lingvisticka, pikturalna genijalnost... ?
Greska u savrsenstvu odnosa prirode i coveka, duse zaglavljene u specijalnom odnosu astralnog i telesnog, sakrivena moc ljudskog uma...?
...

slovo J mi je bordo boje...N plave (tamno plava) ,O bela kao i nula...1 crne boje sa odsjajem bele...
ima mnogo toga...meni su oduvek neke boje ,slova i brojevi imali neku osobenost...
mada nikad mi to nije pomoglo u resavanju matematickog problema...
 
pogledajte koju epizodu Dr. House-a
ili za "intelektulce"- pretražite po netu "Tajne mozga" ili pročitajte "Idota"
ili... za meni najbliže po razmišljanju (ne kažem da sam u pravu, moje mišljenje) - pročitajte od Filip Dik-a " Tecite suze moje, reše policajac".
 
Jedan moj prijatelj je kao dete i kasnije kao adolescent doduše u manjoj meri, pokazivao znake autizma. Posle puberteta to njegovo stanje se relativno saniralo i dobro ga se sećam iz tih dana, mislim da tu nema ništa misteriozno.
Bio je sposoban da reprodukuje sve što primeti, sa nekih 16 godina razbijao je engleski francuski i grčki, a u školi smo učili samo nemački, a to mu nismo ni računali. Fora klasika, damo mu neku knjigu otvorimo je negde u sredini, Mirko pročita naglas dve strane uzmemo mu knjigu, Mirko ponovi do slova.Jednom sam vukao prst po redovima knjige na mađarskom, a ni on a ni ja tada nismo znali mađarski dok nije naveo sva slova redom do kraja druge strane. Emotivna strana mu je tada bila mrak, ali jako mrkli mrak. Posle, istina dosta posle nas se oženio i koliko čujem dobro mu ide.
ostao mi je drag na neki način.
 
Dobro vecce...(pokojni Toza):hahaha::lol::D
original.gif
 

Back
Top