Zli duhovi izlaze iz pakla kad oni hoće? Zašto im Bog to dozvoljava?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Made in Serbia

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
148
U Bibliji piše da se zle duše muče večno u paklu kako onda izlaze kad hoće :think:

Za raj razumem Bog je dobar pa ih povremeno pušta iz raja da posete svoje bližnje!

Ali mi za pakao nije jasno zašto Bog dozvoljava zlim duhovima da izlaze iz pakla? kad bi te zle duše trebale večno da se muče u paklu? nadam se da razumete šta hoću da kažem?
 
U Bibliji piše da se zle duše muče večno u paklu kako onda izlaze kad hoće :think:

Za raj razumem Bog je dobar pa ih povremeno pušta iz raja da posete svoje bližnje!

Ali mi za pakao nije jasno zašto Bog dozvoljava zlim duhovima da izlaze iz pakla? kad bi te zle duše trebale večno da se muče u paklu? nadam se da razumete šta hoću da kažem?

A da nije taj pakao "doživotni", planeta na kojoj ste vi zemljani???
Pa tumaraju tu u vama i oko vas???
 
U Bibliji piše da se zle duše muče večno u paklu kako onda izlaze kad hoće :think:

Za raj razumem Bog je dobar pa ih povremeno pušta iz raja da posete svoje bližnje!

Ali mi za pakao nije jasno zašto Bog dozvoljava zlim duhovima da izlaze iz pakla? kad bi te zle duše trebale večno da se muče u paklu? nadam se da razumete šta hoću da kažem?

U Bibliji to ne pise tako ...

Takvo ucenje zastupaju neke crkve...

Pakao ne postoji, a ucenje o paklu je paganska a ne hriscanska doktrina :)

izvorna rec u Bibliji je hebrejska rec sheol i grcka rec had ili hades

i predstavljaju opsti grob covecanstva a ne pakao .

a ucenje o cistilistu je crkva tek preuzela u 15 veku...

Zli duhovi su u stvari pali andjeli, Sotona Djavo i njegovi demoni...

I oni deluju na podrucje zemlje do unistenja.... sa Bozjim dopustenjem...

prorecenno je njihovo unistenje.

od 1914 su zbaceni sa neba i time je nebo ocisceno od zla...

samo se ceka Armagedon, kada ce i Bog zemlju ocistiti od zla...

a Sotonu i demone ce unistiti nakon toga...


:heart:
 
U Bibliji piše da se zle duše muče večno u paklu kako onda izlaze kad hoće :think:

Za raj razumem Bog je dobar pa ih povremeno pušta iz raja da posete svoje bližnje!

Ali mi za pakao nije jasno zašto Bog dozvoljava zlim duhovima da izlaze iz pakla? kad bi te zle duše trebale večno da se muče u paklu? nadam se da razumete šta hoću da kažem?
Надам се да си наишао и на део у Новом завету где се помињу духови злобе у поднебесју(у ваздуху изнад земље).
Е сада ако сабереш два и два, добићеш да има демона и у паклу а и у ваздуху(на земљи). Шта више, пошто су БЕСТЕЛЕСНИ, могу да се крећу и уђу чак и у човека ако много забрља.

Има једна добра поука за тебе. Кад су светог Антоније једном приликом обузеле тешке мисли о томе зашто се једни спашавају, а једни гину, зашто Бог ради тако а не овако, Господ му је рекао: Антоније, шта је теби до путева Господњих, који су за људски ум неиспитиви и неразумљиви. Пази на себе и то ти је довољно. Тако и ти. Чувај себе од греха и неће ти демони моћи ништа. Немамо ми довољно широк ум, да разумемо Божију промисао о спасењу сваке душе. Свака душа од ових преко 6 милијарди има шансу да се спаси, Бог је призива, али ретко која се одазове том призиву.
 



od 1914 su zbaceni sa neba i time je nebo ocisceno od zla...

samo se ceka Armagedon, kada ce i Bog zemlju ocistiti od zla...

a Sotonu i demone ce unistiti nakon toga...


:heart:

pa,
da je svemoguc ( kao shto nije )
odradio bi oba posla odjednom :)
ali naravno, prvo je morao da pospremi svoje dvoriste
a da djubre baci na nashu deponiju
:bye:
 
U Bibliji piše da se zle duše muče večno u paklu kako onda izlaze kad hoće :think:

Za raj razumem Bog je dobar pa ih povremeno pušta iz raja da posete svoje bližnje!

Ali mi za pakao nije jasno zašto Bog dozvoljava zlim duhovima da izlaze iz pakla? kad bi te zle duše trebale večno da se muče u paklu? nadam se da razumete šta hoću da kažem?

Mozda zato sto se bog nista ne pita :zper:

Previse Boga i duhovni svet uzimate i opisujete materijalnim. Vi ga "opipljujete".
 
Previse Boga i duhovni svet uzimate i opisujete materijalnim. Vi ga "opipljujete".

:eek:

Boga nikada nije previse:rtfm: :lol: :lol:


Nisam ga jos opipala :rumenka: :eek:, a postoje pitanja na koja nema odgovora tj. ima, ali taj odgovor je uvek da su cudni putevi gospodnji ili da mi ljudi nismo u stanju jos da shvatimo (bio bi preveliki sok za nas).

Takvi odgovori ozbiljno upucuju na to da nema ni boga, ni djavola, zbog cega se ni jedan, ni drugi nista ne pitaju.
 
:eek:

Boga nikada nije previse:rtfm: :lol: :lol:


Nisam ga jos opipala :rumenka: :eek:, a postoje pitanja na koja nema odgovora tj. ima, ali taj odgovor je uvek da su cudni putevi gospodnji ili da mi ljudi nismo u stanju jos da shvatimo (bio bi preveliki sok za nas).

Takvi odgovori ozbiljno upucuju na to da nema ni boga, ni djavola, zbog cega se ni jedan, ni drugi nista ne pitaju.

To je tvoje uverenje. Ja verujem da Bog postoji.
 
Previse Boga i duhovni svet uzimate i opisujete materijalnim. Vi ga "opipljujete".

Da opipljuju ga previše .
Baš kao što si ti naivno izjavio da je Boga vidio Adam u edenskom vrtu i razgovarao s njime.
I čuo Adam Boga kako hoda i govori.

Ima li goreg opipljivanja Boga zemljanine od toga da jedan APSOLUT sveprisutni hoda i govori s jednim zemljaninom????

Toliko o podvojenosti duha jednog zemljanina.

Ova kritika ti je dar za izgradnju budi siguran!!!

Na dobrom si tragu da BOG nikada nije bio opipljiv samo budi u svemu dosljedan!!
 
Da opipljuju ga previše .
Baš kao što si ti naivno izjavio da je Boga vidio Adam u edenskom vrtu i razgovarao s njime.
I čuo Adam Boga kako hoda i govori.

Ima li goreg opipljivanja Boga zemljanine od toga da jedan APSOLUT sveprisutni hoda i govori s jednim zemljaninom????

Toliko o podvojenosti duha jednog zemljanina.

Ova kritika ti je dar za izgradnju budi siguran!!!

Na dobrom si tragu da BOG nikada nije bio opipljiv samo budi u svemu dosljedan!!

Nije li Isus bio opipljiv? Isus je ljudski oblik Boga, možda je Isus sa Adamom razgovarao.
 
To je tvoje uverenje. Ja verujem da Bog postoji.

Nastavi da verujes, a ja dok ne budem videla boga necu verovati u njegovo postojanje, jer sve ukazuje na to da bog ne postoji.
Ako je bog jednom sisao na Zemlju, mogao bi ponovo, a ne da dopusta da ukoliko postoji nas ateiste zavodi djavo, svojom pricom da oni ne postoje.
 
Nije li Isus bio opipljiv? Isus je ljudski oblik Boga, možda je Isus sa Adamom razgovarao.

Još gore.
Sveo si BOGA na potpunu opipljivost jedino ako tjelo nije po tebi opipljivost.
Pratiš li ti sebe??
Wake up zemljanine!!
Hladan tuš pod hitno!!
Sječaš li se da si spočitavao opipljivost drugma a ti si najgoru vrstu opipljivosti demonstrirao sada¨!!!!!
 
Još gore.
Sveo si BOGA na potpunu opipljivost jedino ako tjelo nije po tebi opipljivost.
Pratiš li ti sebe??
Wake up zemljanine!!
Hladan tuš pod hitno!!
Sječaš li se da si spočitavao opipljivost drugma a ti si najgoru vrstu opipljivosti demonstrirao sada¨!!!!!

Upravu si, mora da mi je ovozemaljsko sunce udarilo u glavu.

Ma debelji radi za mafiju.

Pošto vrt nije nađen na zemlji, duhovan je, i Adam je bio duhovan dok nije izbačen iz vrta.
 
Vi ste pobrakali neke stvari, vaš Bog je zlo. Lucifer je svjetlonoša. Na Lucifer donosi svijetlo u to ne sumnjajte, kaže Albert Pajk, najveći mason svih vremena. Nije da ja vjerujem u lucifera, a u boga još manje, ali upravu je čika Pajk. Lucifer je pokazao ljudima šta je zlo a šta dobro i nije ih slagao. Dok se jahve trudio da sakrije od ljudi šta je dobro a šta zlo, pa kad im je lucifer osvijetlio put, ajhve se prepao "adam je postao JEDAN OD NAS" :eek:
A jahve se tako trudio da ljudi ne saznaju istinu, pa ih je lagao, rekao je da će umrijeti ako probaju plodove sa drveta dobra i zla. Pa šta kaže "sveta" biblija, jeli adam umro. Nije. Znači jahve je lagao.
 
Upravu si, mora da mi je ovozemaljsko sunce udarilo u glavu.

Ma debelji radi za mafiju.

Pošto vrt nije nađen na zemlji, duhovan je, i Adam je bio duhovan dok nije izbačen iz vrta.

O zemaljski ignorante, duhovi ne hodaju kao što je tkzv bog hodao i Adam u edenskom vrtu..
Wake up !!
Bića hodaju koja imaju obličje.a duhovi ne kažu za sebe da su goli jer nemaju tjela.

Postanak 3
A kad začuše sušanj koraka Gospoda Boga, koji je hodio po vrtu za dnevnog vjetrića, skriju se oni, Adam i žena njegova, pred Gospodom Bogom među grmenjem u vrtu.

9 A Gospod Bog viknu Adama i upita ga: "Gdje si?"

10 On odgovori: "Kad začuh sušanj koraka tvojih u vrtu, uplaših se, jer sam gol, pa sam se skrio."
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top