SP2

Pedja Kovacic

Zainteresovan član
Poruka
321
Instalirao sam ovu zakrpu sa dvd-a pcchipa i ona bi trebalo kao da blokira sve poppup prozore u IE al nije tako , jel ima još neku svrhu ta zakrpa ili da je brišem i stavim ponovo google tool bar da dalje blokira ove dosade?
 
Pedja Kovacic:
Instalirao sam ovu zakrpu sa dvd-a pcchipa i ona bi trebalo kao da blokira sve poppup prozore u IE al nije tako , jel ima još neku svrhu ta zakrpa ili da je brišem i stavim ponovo google tool bar da dalje blokira ove dosade?

Nemoj Google tool bar da instaliras! Jednostavno nemoj! A sto se tice ove zakrpe, ja sam isto instalirao i primetih da mi se operativni sistem duze podize kad idem kao administrator... Svasta... Tek sa jeseni ide potpun SP2. Ne zurite. Sto se tice pop-up blokera, nema veze, postaju polako istorija sad ces biti primoran da odgledas mini filmove kad pristupas pojedinim sajtovima...
 
Za Operu se slazem ali ako i dalje preferiras IE onda za ubijanje Pop-up prozora po meni je najbolji pop-up cop. Provjerio sam ga ranije i sada radi na jednom racunaru koji odrzavam i radi bez greske... Preporuka za njega. Nadam se da nisam prekrsio pravila foruma.. Poz.
 
Pedja Kovacic:
koristim i operu ali ne podržava većinu sajtova ali je mnogo brža od IE al koristim šta pre stignem. Al ne znam šta fali google tool baru .

Spada u spyware, zatim i Mozilla ima pop-up stoper tj integrisanu stopzillu, samo eto, radi u 90% slucajeva... Mislim da su maznuli za XP njegov sistem rada
 
Pedja Kovacic:
Instalirao sam ovu zakrpu sa dvd-a pcchipa i ona bi trebalo kao da blokira sve poppup prozore u IE al nije tako , jel ima još neku svrhu ta zakrpa ili da je brišem i stavim ponovo google tool bar da dalje blokira ove dosade?
Pa imas u SP2 firewall pa podesi napredne opcije!
 
Pedja Kovacic:
Instalirao sam ovu zakrpu sa dvd-a pcchipa i ona bi trebalo kao da blokira sve poppup prozore u IE al nije tako , jel ima još neku svrhu ta zakrpa ili da je brišem i stavim ponovo google tool bar da dalje blokira ove dosade?
Pa imas u SP2 firewall pa podesi napredne opcije!
 
DIOGEN1:
Pedja Kovacic:
Instalirao sam ovu zakrpu sa dvd-a pcchipa i ona bi trebalo kao da blokira sve poppup prozore u IE al nije tako , jel ima još neku svrhu ta zakrpa ili da je brišem i stavim ponovo google tool bar da dalje blokira ove dosade?
Pa imas u SP2 firewall pa podesi napredne opcije!

Pa i nisu neshto napredne, koliko primecujem sve sto ne treba da bude ukljuceno i nije...
 
Dlakava_Strvina:
Spada u spyware, zatim i Mozilla ima pop-up stoper tj integrisanu stopzillu, samo eto, radi u 90% slucajeva... Mislim da su maznuli za XP njegov sistem rada


nisi u pravu kada kazes da je google toolbar spyware.. da se razumemo.. VECINA programa tog tipa, koji se instalira kao dodatna bibilioteka u internet exploreru DANAS spada u spyware.. ali, Google je najmocniji pretrazivac na internetu, i programi ga ne registruju kao spy (barem se ja ne secam da je meni neki program njega tako registrovao)... naravno, to se ne moze reci i za www.findwhatevernow.com ili neke druge "nazovi" pretrazivace.. isto tako mozes onda nazvati i pretrazivac krstarice http://navigator.krstarica.com/ nekim spy-om, iako sam siguran da on to nije.. inace, spy se vezuje za programe koji obavljaju operacije na kompjuteru bez znanja korisnika (keylog, na primer)..

elem, sto se tiche pop-up blokera, ja sam izuzetno zadovoljan mozillinim resenjem, ne pravi mi problema.. ovo se odnosi na verziju 0.8...

sto se IE tiche, zaobidjite ga u sirokom luku..

pozdrav
 
kako da obiđemo IE kad ne neke prezentacije ne podržavaju ostale browsere? Jel mozilla prikazuje ispravno ama baš sve stranice. Ja kolko znam opera (koju koristim pored IE) , netscape 7, ne podržavaju sve prezentacije kakav je slučaj sa mozillom?
 
kako da obiđemo IE kad ne neke prezentacije ne podržavaju ostale browsere? Jel mozilla prikazuje ispravno ama baš sve stranice. Ja kolko znam opera (koju koristim pored IE) , netscape 7, ne podržavaju sve prezentacije kakav je slučaj sa mozillom?
 
pa opet kazem, problem je kod dizajnera.. kada pravite web projekat, mora biti optimizovan za IE, operu i mozillu.. kada stranica dobro izgleda u IE, a u mozilli ne, onda je problem u HTML kodu..

sa druge strane, IE ostaje mainstream, znaci, "najpopularniji" browser, ali ne zbog kvaliteta (koji je ocajan) vec zbog toga sto dolazi u paketu sa windowsom.. neke stvari nazalost ne rade u ostalim browserima (komplikovanije javascripte, kao recimo sothink dhtml menu) koji je IE izgledaju savrseno (fade efekat) dok u mozilli izgleda isto tako, samo bez fade-a.. problem je opet sa koriscenjem Java VirtualMachine proizveden od Microsofta, koji nije 100% kompatibilan sa Sun-ovom specifikacijom...
 

Back
Top