Predlozite dobru strategiju.

To je meni pored red alert mozda i najbolja igrica u serijalu. Mada nisam igrao tiberijanske ratove koja je takodje zesca.

Generals ti je real time strategija i uglavnom vodis realne jedinice(znaci nije nista futuristicki koliko se secam) Neprijatelji su cini mi se teroristi as usual. Sve u svemu igrica je fantasticna ako volis strategije. Mene je odusevila pre nekih 3-4 godine kad sam igrao.
 
Nije najbolja al trenutno igram MW2 - Kingdoms..Igram ovu americku kampanju i eto morao sam pauzu posle 6-og sata. Gotovo da sam otkrio celu mapu, sa svima sam sklopio savez, imam vojsku i sada idem u napad, preko 60k zlata imam. Dodjoh na sred mape i ne mogu da probijem dalje. Imaju vojsku ko mravi..2 i po sata sam pokusavao i uvek se odbrane ili mi naprave zasedu sa druge strane..Grr.
 
Чудо нико до сада није споменуо Crusader Kings. Игрица је страва, и дан данас је играм.

- Радња је смештена у Средњем веку.
- Имате три кампање, једна почиње стартом око 1080 године, друга око 1200 године, и трећа око 1300 године. Сами се одлучујете кад ћете стартовати ( у овом последњем вам је Србије на врхунцу моћи са царом Душаном на челу)
- Циљ вам је да изабрану владарску породицу водите до завршетка игре (око 1450 године), и притом на крају имате највише престижа који зарађујете разним победама, краљевским венчањима, ....
- Постоји гомила евента и мноштво особина које може добити ваш владар, тако да вам игрица неће досадити дуго времена.
- Игра је реална да реалнија не може бити
- Постоји преко 1000 провинција, 5 религија, гомила различитих култура,...
- У старту имате велику листу краљевства, области и малих покрајна које од којих једну бирате за даљу игру
- У вашем краљевству или области којом управљате ви доносите законе и одлучијете шта ће се истраживати и сами постављате људе из вашег двора на разне функције чиме ће вам побољшавати ефикасност ваешег краљевства.
- Можете освајати, постављати вазале, проглашавати краљевства, и постоји заиста много опција па ме чуди што до сада нико није спомињао ову игрицу
- Једини проблем је што је игрица тешка док је не научити и ако не пазите може вам се за час разбити краљевство, вазали окренути леђа, итд...

Crusader-Kings-1-6M4PHJD79I-800x600.jpg

90344_large.jpeg
Слика дела Балкана

- У игрици имате много српских породица међу којима су главне Немањић, Војисављевић, Бранковић, Мрњавчевић, Хребрељановић,....

:eek::eek: kako dobra igrica, a ja sam tek sad cuo za nju.... :eek::eek::ok::ok:

@tema

Najbolje strategije po meni....


rome_total_war_box.jpg


Rome_Total_War_-_Barbarian_Invasion.jpg


StrongholdTake2.jpg


24zx751.jpg


besplatan-download-igrica-age-of-mithology.jpg


age-of-mythology-titans-hileleri.jpg
 
Da li ste culi za ovu novu igru koja je izasla skoro. Ja sam je vec skinuo i uskoro cu poceti da je igram

U pitanju je Victoria II

Igru pravi Paradox Interactive(Europa Universalis, Para Worlds itd..) tako da mozete odmah da provalite da ce biti dosta politike i ekonomije.
Vas zadatak je da izaberete bilo koju zemlju na SVETU, odvedete je u prosperitet i izvedete je iz vladavine apsolutisticke monarhije koja je idalje vladala krajem 19. veka i uvedete je u liberalan parlamentarni sistem. Rasirite kolonije i svoje granice pametnim potezima, savezima sa velikim silama i udovoljavanju narodu.

Pre svega da kazem da ovde vi ne vodite vojsku, vec imenujete generale i tako to. A generali sami vode vojsku. Od toga kako postupate prema vojsci, da li je vojska samouverena(kada imate recimo Rusiju da vam pomogne u ratu sa Bugarskom), koja je svrha rata i da li ce se time zadovoljiti njihove potrebe, od toga ce i zavisiti da li cete uspesno osvojiti neku teritoriju.

Vremenski period u kome vodite neku drzavu je od 1836 do 1936.

Sto se tice vodjenja Srbije, tu ima dosta zanimljivih opcija. Recimo mozete ici istim koracima kao nasi preci, ili uraditi nesto radikalno. Takodje mozete doneti odluku o formiranju ili ne-formiranju Jugoslavije.


Igra je mnogo dobra, ali pre svega politicki/ekonomska a ne ratna strategija.

V2_2.JPG


 

Back
Top