A kako da ukinem Linux?!

Somebody74

Poznat
Poruka
7.977
Znate li sta je ubilo macku? Pa radoznalost, naravno. Tako sam i ja bio radoznao pa sam instalirao dve verzije linuxa i sada neznam kako da ih ukinem. Mislim ok je to sto je linux i brzi i bezbedniji i sve je to 5, ali nemam za linux drajvere ni za TV karticu, ni za Web kameru i tako jos dosta stvari.
Ko mi pomogne da oslobodim onih 20 GB (sto ih Linux sakrio) dobija na poklon neki od novijih filmova!:worth::worth:
 
Startujte Windows *

Start --> Control Panel, zatim idite Administrative Tools.
Pokrenite Computer Management.

Sa leve strane izaberite Disk Management

Tu cete imati 2 ili vise particije (ja imam jednu od 111.76 GB, to mi je linux particija, drugu od 8 GB to mi je swap space, i trecu od 29.29 GB mi je Windows)

Slika:


Dakle, uokvireno crvenim su linux particije, plavim je windows.

Sada desni klik na sivu hard-disk ikonicu pored linux pariticiji (ja sam prvo na swap space-u), i izaberite Delete. On ce vas upozoriti da ce se obrisati, kliknite Yes. Ponovite i na drugoj linux particiji.

Kada ste uradili, prozor ce vam izgledati ovako:



Sada imate 120GB (kod mene) slobodnog mesta. (uokvireno crvenim).
Desni klik na slobodno mesto (uokvireno crvenim) i New Partition

Pojavice vam se Partition Wizard. Kliknite Next, izaberite Primary Partition, idite Next, ukucajte zeljenu velicinu particije (u MB!), kliknite Next.

Izaberite Assign the following letter. Ako zelite mozete promeniti "slovo" particije. Idite Next i sledeci prozor treba da izgleda ovako:



Sve podesite kao sto je na slici i kliknite Next

Kliknite Finish.

Kod statusa particije pise Formatting. Sacekajte da stigne do 100%.

Slika:


Nakon toga preporucujem vam da restartujete racunar.


*Naravno, morate imati dualboot Windows <-> Linux
 
Znate li sta je ubilo macku? Pa radoznalost, naravno. Tako sam i ja bio radoznao pa sam instalirao dve verzije linuxa i sada neznam kako da ih ukinem. Mislim ok je to sto je linux i brzi i bezbedniji i sve je to 5, ali nemam za linux drajvere ni za TV karticu, ni za Web kameru i tako jos dosta stvari.
Ko mi pomogne da oslobodim onih 20 GB (sto ih Linux sakrio) dobija na poklon neki od novijih filmova!:worth::worth:
HVALA SVIMA KOJI SU MI PRUZALI POMOC U BILO KOM OBLIKU!!!:super::super::super::super::super::super::super::super:
Ali ja dete sa sela, djak pesak takoreci. Malopre sam ukinuo linux, ali na svoj nacin. LM (citaj elem), skinuo neki program LTOOLS koji vidi i Linux particije, pa u njemu obrisao sto se obrisati moglo. Potom sa mojim DVD-om Last XP podigao virtuelnu masinu sa DVD-a i opeglao onaj bezobrazni GRUB. Pa se ulogovao u windows i od neparticionisanog prostora kreirao particiju X. I posto mene X asocira na XXX napunio ju filmovima te tematike. Jos jednom hvala svima:klap::klap::klap::klap::klap::klap:
 
jašta za šta bi drugoslužio prostor na disku ;)
a ko ne skida sa rapida šaljite ga odma u toponicu :eek:


(malo sam ironičan d ane bude zabune.... )

EDIT : mislio sam da je diablo baš lepo objasnio :(
što se tiče gruba može i tako da se shvati , doduše postoji komanda kojom se ukloni grub ,i vrati windowsov bootloader ;) (ili je to bilo za lilo :think: )
fixmbr je uvek tu negde kad ostalo zataji ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
to je wubi , samo ga deinstaliraš iz add remove na windowsu

(on ti u stvari zauzme folder C:/ubuntu pa može i samo on da se obriše ali će da ostane stavka u boot.ini )

generalno to jeste problem da se deinstalira kada je dual boot :think:
ako je singl boot može da se reformatira ceo disk

mislim u redu je da ljudi obrišu ali pre je i pomenuto da če da stavi xxx sadržaj , zato sam malo overreagovao :(
 
до сада се нисам играо са виртуал box-om али сам сад одушевљен више не морам да се бакћем са рестартовањем компа, нити да пекидам са оним што сам већ започео сваки пут кад хоћу да погледам неки нов оперативни систем :))))
 
Користим дуал бут LastXP v20 и Ubuntu 9.10.А сада бих да деинсталирам само Ubuntu и оно GRUB LOADER.Незнам како?Унапред хвала z:poz:

http://forum.krstarica.com/threads/54159 Imas tu kako da vratis win boot.
a OS mozes da brises Iz wina sa disk management

Disk-20Management.jpg


Iz ubuntu mozes sa gparted

gparted_1_big1.jpg


Pazi sta radis
 

Back
Top