XP Instalacija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hi-fi

Početnik
Poruka
40
Narode jel moze neko da mi kaze kako da formatiram disc.na kome je XP i ponovo ga instaliram.
Win.98 sam radio,ali sa ovim XP mi nesto slabo ide.Uvek instaliram XP preko Win.98 nikako da ga skinem.Hvala :x
 
Citam pitanje ali... :shock:
Nemoj da radish upgrade 98--->XP...Uvek neka ide clean instalacija.
A zar nisi probao varijantu da lepo kroz 98 formatirash disk i onda samo pokrenesh instalaciju XP....
.Ili ja nisam dobro ukapirao sta si napisao....
 
prilikom instalacije kazes da oces novu instalaciju a ne update , pa te oita na koju particiju da to insatlira pa mu stavis gde hoces pa te onda pita sta hoces da radis sa particijom format fat32, quick fat32,ntfs,quick ntfs, i da ostavis takvu kakva je .
 
Ovakvih pitanja je bilo podosta ali evo jos jednom. Dakle hoces da se oslobodis WIN 98 i na njegovo mjesto stavis XP.. Ok. Lijepo prvo podesis u Setapu racunara botovanje Cd. Znaci da kada palis racunar da prvo cita CD drajv u kojem se nalazi instalacioni XP. Dalje nakon sto to podesis trazice da se racunar restartuje sto u svakom slucaju treba da uradis. Sledeci korak je da ce ti ispisati poruku da pritisnes bilo koje dugme za botovanje Cd-a. Nakon toga lijepo formatiras svoj HDD pomocu instalacionog CD-a od XP sistema i naneses nanovo svoj XP na cistu particiju HDD. Dakle polako, strpljivo i bez panike.. Ne zuri jer izgleda da nisi to radio.. Nije nista strasno samo nemoj zuriti i bice sve OK. Preporuka je da formatiras HDD sa NTFS i posle formatiranja lijepo instaliraj XP i sve ce biti kako si gore trazio. Poz.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top