Mislite da ljubav i sex uslovljavaju(uzrokuju) jedno drugo?

Jeste interesantno pitanje.
Nazalost moje iskustvo meni ne govori mnogo. Ja sam se uglavnom uvek prvo zaljubljivala, pa onda "ulazila" u detalje.
Imam slicnu dilemu. Upoznala sam mog malog pre nekoliko nedelja i stvarno je moglo super sa njim da se prica i sve. Na istim talasnim duzinama. Ali sam imala nekako gard prema njegovim godinama, (on je nesto mladji) tako da sam to postavila napred i nisam razmisljala o tome da bih mogla da budem sa njim. Izasli smo jedno vece i on me je odusevio. Pricali smo o svemu kao da se znamo 100 godina a ne dve-tri nedelje. I tu je valjda nesto kvrcnulo u meni. Express zaljubljivanje, ono kad se upali varnica. Godine mi vise nisu bile bitne, jer se pokazao veoma zrelom osobom. Rekao mi je da mu se svidjam. To je bio pozitivan signal. Kad me je prvi put poljubio nisam osecala vrtoglavicu, nego nevidjenu smirenost. Bas ono sto mi je trebalo. Onda je krenula da buja strast koju nisam mogla da objasnim sebi. Videlo se da oseca isto. Sledeca nedelja je bila puna... Hm... Prepuna fantasticnog sexa.
E sad, ono sto mene brine je da li je i on (kao ja) poceo da oseca nesto prema meni pre sexa ili posle. Meni je sex bio posledica lepih osecanja, jer ne bih spavala sa njim da nema tu "nesto". Osecam da to nije avantura. Ja bih ga pitala, ali bojim se da ni on mozda ne zna odgovor. Bojim se da ako mnogo pitam da cu ga uplasiti. Na svu muku on odlazi. MOzda je to dobra stvar jer ce se tako testirati osecanja. Ako je samo fizika u pitanju zavrsice se brzo, ako ima i hemije, kako rekose kolege Forumasi nema prepreka.
Ono sto ti pitas je i da li posle sexa mogu da se rode osecanja. Pa, probaj da ne spavas sa njom neko vreme. Ako te i dalje vuce zelja da je pozoves, jer ti nedostaje njen glas, ako zelis samo da pricas sa njom, da izadjete, da se setate, da je dovoljno samo to sto je ona pored tebe... Onda to znaci da si zaljubljen. Ljubav dolazi kasnije. Kad se smiri ona pocetna ushicenost i ludilo. Znaces to kada pozelis da se svaki dan zavrsava sa njom i da svako jutro pocinje sa njom.
Toliko od moje romanticne strane!
 
Princezo...
Secam se kad sam ti objasnjavala da nije nista strasno ako dodje do sexa i bez ljubavi. E pa, zajebala sam se. Kad sam malo bolje razmislila ustanovila sam da sam ja u stvari svaki put bar bila zaljubljena u tipa sa kojim sam. Osim jednom... i to je jedna od dve jedine stvari za koje se iskreno kajem u zivotu.
I mogla bi malo da radis, a ne da se zezas na netu na poslu! :twisted:
 
sex bez osecanja je grozan, ali danas sam zakljucila da je moguce imati sex a ne biti zaljubljen i da sex bude super, mislim da je sasvim ok gotiviti osobu sa kojom spavas i da je to dovoljno, mada je sigurno najbolja varijanta kad su oboje ludi jedno za drugim, samo da vidim dokle cu da stignem sa ovim mojim razmiljanjem, da li ce drug da ostane drug ili mu se i malo vise svidam :wink:
 
sasha:
:arrow: ...sto ce reci,da li se preko sexa-vodjenja ljubavi,ne drndanja,zaljubljujemo i ulazimo u taj ljubav fazon i da li zbog ljubavi ili uverenja da osecamo ljubav,ulazimo u sexualne vragolije? :shock:
Licno mislim da iz nekih razloga i zbog odredjenih situacija ali i zbog nasih reakcija na iste situacije
i jedno i drugo je tacno. Zbog osecanja ljubavi dolazi do zelje da sa nekim vodis ljubav ali tako i iz prelepog neobaveznog sexa (naravno pri tom ne mislim na sex sa nepoznatim tipom) moze da se rodi ljubav. :)
 
sasha:
:arrow: ...sto ce reci,da li se preko sexa-vodjenja ljubavi,ne drndanja,zaljubljujemo i ulazimo u taj ljubav fazon i da li zbog ljubavi ili uverenja da osecamo ljubav,ulazimo u sexualne vragolije? :shock:

He, he, he....
Imam slobodnu vezu vec dve godine, tj imam fantastican sex sa dobrim prijateljem vec dve godine! E sad, ne mogu da budem u vezi sa njim, jer mi kao stalan partner ne odgovara! Tu cak ni odlican sex nije pomogao! Dakle, nekada treba odvojiti, jer mislim da je prevara ako covek pomisli da dobar sex (znaci samo to), moze biti osnova dobre veze!
Ali ljubav je definitivno nesto sto moze samo da produbi, ulepsa i razbukti sex!!!
Pozdrav svima
 

Back
Top